Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Butaság lenne hajnal 5-kor...

Butaság lenne hajnal 5-kor kelni fejlesztes miatt?

Figyelt kérdés

A gyermekemmel ha nincs koncentracios foglalkozas (pl leulunk mondokara tornazunk, verseket mondunk, kepkeresozunk)akkor par nap mulva atmegy "hiperaktivba"ertem ez alatt hogy magatartasa nehezebben kezelhetö, pl ledobná labdaval a viragokat, de jatekbol, foleg nagymozgasra epit, szalad, bukfencezik, bujocska fogocska, de szoval mindezert kötelező fejlesztest irtak neki ki amit az oviban olyan szinten hanyagolnak, hogy nem birnak.a gyerekkel.


Egyszer elmondtam nekik, hogy de erdekes ha en 3 napig mondokazok a gyerekkel, atvarázsolodik egy összeszedett udvarias angyallá, amit az oviban viszont szakember végez es jé megis tornádo...szoval megis hogy nöbelik a konventraciojat a maganorák alatt? Elhebegtek valami szines labdakrol valamit es ezzel le is zárták.



Nos csakhogy en mivel dolgozom, az ovikezdes ota ezeket az iranyitott foglalkozasokat hanyagoltam is, mert gondoltam az ovi végzi...!!,plane hogy estehatra esünk haza en pattogok hol a vacsi furdetessel, hol mosas, felmosas, altatas, a kicsinyuglodos faradt elvegre szinte csak ő van legtobbször ügyeletben is, szoval nem tudom beidöziteni az extra minősegi koncentralt foglalkozast estére meg elalvas elott amikor mindenkinek már csak a faradtsag van a fejeben.


De mivel az ovonok panaszkodnak valahogy muszaj lesz, ill a gyerek erdeke hamár szakember erre keptelen, akkor vallalom.


Ugy döntöttem korábban kelunk akkor ezert egy oraval (beleszamitva ugye a felkelesi procedurat)azaz 5-kor.


Csak ugye estére igy is ki van merulve a gyerek, de pl az altatasi időt akkor átütemezném.


De a hajnali kelés nem káros egy amugy is idegrendszeri fejlesztendo gyerekre...?


2017. dec. 17. 15:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
*bevonhatod a házimunkába
2017. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg mi lenne ha te kelnél korábban és reggel végénél el a házimunkát, készítenéd elő a kaját a vacsi hoz, hogy már csak össze kelljen rottyantani. Az így nyert időt még délután a gyerekre tudnád fordítani. Vagy ez nem opció? Ha a gyerek magától nem korai kelő, akkor tényleg nem jó ötlet kelteni. Remélem sikerül összeszervezned valahogy! Kitartás!
2017. dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, a leírásodból én a következőt vettem ki: Korábban Te foglalkoztál otthon a gyerekkel, nem dolgoztál, és mindennap fejlesztetted, amitől láthatóan nyugodtabb volt. Szeptemberben elkezdődött az ovi, ahol elvileg fejlesztik, és - mivel Te dolgozol - kb. 6-kor keltek reggel, és délután ő az utolsók között van az oviban. Nem lehet, hogy egyszerűen sokkal fáradtabb és frusztráltabb a napi 8-9 óra ovitól, és így jön ki rajta? Egyébként ha ez a probléma, arra is az lenne a megoldás, hogy kicsit többet foglalkozz vele, meg ha a fejlesztés, arra is. És lehetőleg nem úgy, hogy kevesebbet tudjon aludni. Úgyhogy valahogy a Te idődet kellene átszervezni, rendelj kaját, fogadj fel takarítónőt, esetleg babysittert, aki hetente párszor korábban elhozza és megtanulja a fejlesztést. Vagy akkor csináld a házimunkát, mikor a gyerek alszik.
2017. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%
Én sem kelteném hajnali 5 kor. Egy gyereknek az korán van. Próbálj meg mondókázni kocsiban amikor úton vagytok v bárhol ahol van rá mód ahogy javasolták mások is.
2017. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%

Kérdezd meg, mikor mehetnél be az óvodába megnézni egy fejlesztőfoglalkozást. Fontos volna, hogy rendszeresen kapcsolatot tarts a fejlesztőpedagógussal, elmondja neked, mit csinálnak a foglalkozásokon, és mivel tudod ezt te kiegészíteni otthon. A fejlesztők általában túlterheltek, a foglakozások közti 10 perces szünetekben nem tudnak minden szülőnek hosszú leveleket írni a teendőkről, de ha valaki rendszeresen érdeklődik, azt nem szokták lerázni. Egyáébként ha egy gyerek eleget alhat, tökéletesen mindegy neki, hogy hatkor kel fel, vagy ötkor. Viszont akkor nem is kell neki hosszas "felkelési procedúra", hiszen kipihente magát, és a szokott időben már szinte magától ébred. De ehhez tényleg időben le kell fektetni, esetleg délután is aludnia kell.

Meg fogod tudni oldani, hogy este héttől csend és nyugi legyen, ne szóljon a tévé, ne hangoskodjanak a családtagok, ne húzódjon el a bevásárlás, vacsora, vendégség... Kibírod, hogy ha a gyermek hétfőtől péntekig 5-kor kel, akkor szombat vasárnap is így ébred, és neked is fel kell kelned vele?

És biztos egy hogy ezt az egy óra foglalkozást nem lehet a délutánba beiktatni? Kell egyáltalán egy teljes óra? Kisiskolások sem épesek 60 percen át folyamatosan figyelni, egy kisóvodásnak bőven elég egyszerre 15-20 perc. Ha amúgy is a figyelmével van gond akkor kettőször tíz perc még jobb.

2017. dec. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
"Koncentracios fejleszto foglalkozas"....az en idomben ezt jateknak hivtak...
2017. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!