Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet, hogy a tompalátást...

Hogy lehet, hogy a tompalátást nem veszik észre az egészségügyi dolgozók, amikor még javítani lehetne?

Figyelt kérdés

Most már jobb történeteket hallok, de nálunk míg iskolába nem ment valaki, nem vizsgálták a szemét. Ha visszafogták, még egy évet csúszik a dolog. Anyáék se vittek szemészhez kiskoromban, mert mivel úgy vették észre látok.

A gyerekorvos meg elintézte egy, ilyennel nem találkoztam eddiggel. Hanyag banda, a védőnő is.

A 8 év ált. suli alatt egyszer se nézte meg a gerincferdülést, gimis suliorvos vette észre.

Ahányszor el kell menni a gyerekorvoshoz a kisgyerekkel, nem telik rá ', azaz egy egész perc, hogy letakarja egyik-egyik szmet és lát-e vele, használja-e.

Ez nem szemvvizsgálat, egy perces szűrés. Én biztos kötelezővé tennék egy ilyen rutin gyerekorvosi szűrést, (egy szemtakarás, ezért nem kell elsőkörben szemész), ezzel hány ember életét tennék jobbá.

14/l


2017. dec. 17. 23:29
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Aki nem ismeri ezt a betegséget: [link]
2017. dec. 17. 23:32
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Kötelező is. A védőnő nézi minden évben.
2017. dec. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát de én sem voltam olyan régen pisis, cirka 10 éve.

Akkor hogy lehet, a többieknek se nézték.

Vagy csak itt voltak hihetetlen felelőtlenek és elbliccelték, de ezt nem kell dokumentálni, hogy ilyen mulasztás történjen 7-8 évig?

2017. dec. 17. 23:40
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

A lányomnál én vettem észre, hogy gond van. Elkezdett az egyik szemével kancsalítani. A védőnő elintézte annyival, hogy csak azért mert vastag az orrnyereg. Aztán elmentem a szemészetre vele és azóta kezeljük neki.

Nálad miben nyilvánul meg? Nem látsz jól vagy kancsalítasz?

2017. dec. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi sajnos mindenre igaz.

Ezért járnak sokan magánrendelésekre.

2017. dec. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen hihető, hogy egy 14 éves éjfélkor ezen agyal.
2017. dec. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Jaj te. Nem lehet szűrni egyszerű szemtakarással. Kicsiknél pupillatágításban nézik.


A gerincferdüléssel pedig nem születnek az emberek, menet közben alakul ki. Teljesen elképzelhető hogy neked csak mostanra lett.

2017. dec. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7%
14 évesen honnan tudod, hogy hogy vizsgálják a gyermekorvosok a kisgyerekeket? Az egész kérdés borzasztó!! Mi az, hogy tompalatas??? Ez az egész egy tudalekoskodó valami amiket itt összeírtál.
2017. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hajnali egyig tanultam, bocs.

Pont olvastam egy cikket róla.

Mi az hogy tompalátàs??? Olvasd el, amit belinkeltem.

Azt jelenti, hogy az agyad az egyik szemedet gyakorlatilag kikapcsolta, ez lehet kancsalság vahy nagy dioptria különbség. Csak akkor tudsz látni vele, de nagyon homályosan, ha a jobb szedet letakarod. Nem javítható szemüveggel, sem műtéttel, nincs térlátásod. Azt mondták a jogsi is nehézkes leszajd.

Egyedül 7-8 éves korig javítható úgy, hogy a jobb szemedet tapasszal letakarják. Utána doki szerint meg lehet próbálni, de ereényt csak az időben észrevett esetnél lehet.

Hiába írnak szemüveget nem látsz vele. Mivel úgy születsz, a kisgyereknek az a teészetes, hogy egy szemmel lát az a normális. A másik jobb esetben tökéletes vagy majdnem az.

Ha megsérül, látássérült leszel, mert a tompalátó szemmel csak foltokat látsz.

DE!!! Lehetne szűrni úgy, hogy egyik-egyik szet letakarják. A pupillatágítás, szészorvos majd megállapítja a dioptriát. Ők továbbirányíthatnák. Mert azt, hogy n látsz az egyik szemeddel egy perc lenne észrevenni.


Szerint fontos.

2017. dec. 18. 13:51
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

Ennyi ökörséget...

Jó tanács: ne a Wikipédiából tanulj! Nem lektorált, nem tudományos.

2017. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!