Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti meddig hagytatok a gyereket...

Ti meddig hagytatok a gyereket a szülöi agyban aludni?

Figyelt kérdés

Nem provokacio es nem kritika!

A munkambol kifolyolag gyakran olvasom, hogy irjak a szülök, 7-9 eves gyerek nalunk alszik a nagy agyban. Nekem öszinten ez olyan furcsa. Nincs az ilyen szülöknek szüksegük privat szferara? Nem kizarolag a szexre gondolok, hanem hogy legyen legalabb elalvas elött egy fel ora, ahol egyedül lehetnek es olvashatnak, tv-zhetnek es nem a gyerek körül forog minden. Mert okes, hogy amig kicsi a szülökkel alszik, de 10 evesen?

Ti, hogy gondoljatok? ( Nem kritika, komolyan, nekem tenyleg mindegy masok, hogy csinaljak, csak olyan sokszor olvasom, neha azt hiszem en vagyok forditva bekötve)


2017. dec. 23. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Soha nem aludt a mi ágyunkban. Nem ott a helye. Neki is meg van a saját ágya, én se fekszek bele az övébe. Nagyon fontos, hogy megmaradjon s szülőknek a privát szférájuk, ahol nem csak szülők hanem férj és feleség, nő és férfi lehetnek. Nem tartom jónak, ha valaki rendszeresen együtt alszik a gyerekével, főleg, hogy kicsi babánál nem is biztonságos.
2017. dec. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aki nem ert egyet az elözö valasszal, legyen olyan kedves es fejtse ki a velemenyet pontozas helyett. Pont azok velemenyere lennek kivancsi, akik igy csinaljak, leirhatnatok ez nektek miben felel meg, miert tartjatok jonak.
2017. dec. 23. 10:14
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Addig fogom hagyni, míg a nyugodt alvásunkat ez biztosítja.

Elhiheted, hogy nem jókedvükben "szoktatják be" a gyereket a szülői ágyba. És nem is gyengeség.


Kisfiammal sokféle altatási módszeren túl vagyunk már. Volt hogy a ringatás, hintában altatás vált be. Volt hogy elég volt kicsit simizni. És volt hogy minden sírás nélkül egyedül aludt és nem is ébredt.

Nyilván ennek örülnénk most is a legjobban.

De jelenleg csak úgy alszik, ha melléfekszünk (ez is remek, hogy ennyi elég), ugyanakkor hajnalban jön át és köztünk alszik tovább. Ha nem így, akkor senki nem alszik. Ébred félóránként ha egyedül van. Márpedig az alvás maga fontosabb annál, mint hogy HOL történik.


Tény: nincs még 7-8 éves, csak 2. De ha ekkor is ez lesz a legpihentetőbb mindenkinek, nem fogom elzavarni.

2017. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Semeddig, az nem az ő helye. Szokja meg, hogy saját szobában saját ágyban alszik :)

Persze, ha beteg, akkor engedem, de utána megy vissza a saját helyére.


Mostohaöcsém még 10 évesen is az anyja mellett aludt, apám meg a kanapén - hát EZ szánalmas volt, szerintem :D

2017. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk a saját agyaban alszik a saját szobájában de valaki mindig vele alszik. Szerintem sem jó kedvében szoktatja erre ra az ember...nálunk sokáig a saját agyaban aludt, aztán kezdődött a nem alvás éjszaka, nekem is nagyon nehéz időszakom volt...lassan úgy alakult h inkább vele alszunk, csak aludjunk már. Hat ez van. 4-5 éves korában szeretném szép lassan erről leszoktatni de majd meglátjuk.
2017. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

A nagyfiam 5 éves, a pici 4 éves. Azonos nevelési módszerben részesültek, azonos gének.

A nagy miatt 5 éve nem alszom normálisan. A picit újszülött korától letettem az ágyába és elaludt. Soha nem jött át éjszaka.

A nagyfiam baba korában sem aludt, éjjel 10-12x ment a jövés-menés, 2 éves korában lecsökkent 5x-re, de volt hogy éjjel 3 órát ébren volt, félálomban. Akkor elégeltem meg, átköltöztünk a kanapéra a naggyal, akkor nyugodtabban aludt. Férjem is kipihentebb volt reggel munkába menéskor, mindenkinek így volt a legjobb. Már előfordul olyan éjszaka hogy a saját ágyában alszik, de ez akkor leginkább ha az oviban nem alszik délután (itthon szigorúan nem aludhat délután!)

2017. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Kb. Ovis korukig voltak még az ágyunkban, igaz, akkor már csak hajnalban jöttek át egy kis bújásra.

Akkor mentek a saját ágyukba, amikor átaludták az estét, 1,5-2 éves kor körül.

Azért aludtak velünk, mert lusta disznó vagyok este ötször kimászni szoptatni aztán visszaaltatni. ;)

Vannak előnyei is annak, ha a baba a szülőkkel (anyával) alszik. A ráfekvős baleseteket minimum ivászat előzi meg, de sokszor tudatmódosítók is közrejátszanak.

Akit bővebben érdekel, nézzen utána!


Nem az ágyam a privát szférám, és nem csak ott vagyunk férj és feleség. Akinek kicsit mozgalmasabb volt a fiatalsága, az pontosan tudja, hogy szexelni nem csak este és ágyban lehet. ;)


Nekünk sokkal fontosabb volt, hogy az egész család nyugodtan tudjon aludni, mint az, hogy mit szólnak mások. Nem mintha tudná bárki, hogy mi hogy halszunk. Engem se érdekel a szomszéd nyanya alvási szokása, ne érdekelje őt se az enyém. ;)


Egyébként már nagyobbacskák a tesók, de még mindig szeretnek mellénk bújni hétvégén és úgy filmezni. :) Jó nagy ágyunk van. :)

2017. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk a legnagyobb aludt velünk egy ideig. Mindig is rossz alvó volt, de kis baba korában fontosabb volt nekem hogy a légzés figyelős ágyában aludjon mint hogy én hányszor kelek. Aztán ahogy elmúlt egy éves az apjának külföldre kellett mennie dolgozni egy időre. A fiam is megérezte hogy nyugtalan vagyok esténként és akkor hagytam hogy velem aludjon a nagy ágyban. Aztàn ovi kezdés előtt vissza szokott a saját ágyába. A kicsi mindig a saját ágyában aludz el
2017. dec. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
Az unokatesóméknál egy ágyban alszanak a 12 éves nevelt lányával. Mellette intézik a szexuális életüket is
2017. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Minden csalàd màs.Nàlunk nem megengedett a velünk alvàs,csak alkalomszerűen.Úgy gondolom vannak akik kényelmi okokból vàlasztjàk ezt a megoldást,aztàn amikor terhessé vàlik akkor még küzdenek az àtszoktatással.Bizonyos kor fölött viszont nem tartom egészségesnek.
2017. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!