Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nő a gyerek, uj a helyzet....

Nő a gyerek, uj a helyzet. Hogyan kell helyesen reagalni amikor pl olyanokat mond, hogy te virgacsot erdemelsz a telapotol?

Figyelt kérdés

3,5 eves es elkezdte szinesiteni az önérvényesitei palettáját.

Ugye babaként még sirnak, dackorszakban toporzekolnak, utana kompromisszumkepesek már, tudnak turelmesen várni, es most már valami "érzelmi terrort" alkalmaz.


Többszörösen(!) kozli, hogy elszomorito hogy kapott a fenekere, (egyszer kicsit rasoztam, mert sirba vitt az engedetlensegevel.)

Ha barmit kerek pl öltözzön most, ne jatszon, kapom az olyanokat, hogy megmond az ovoneninek, hogy nem engedem jatszani..., de felhivja a tűzoltokat, hogy jöjjenek vigyék el anyát, vacsizik, furdik, lefekszik majd ő egyedül szerinte, es jelezte azt is már hogy nekem a jezuska ne is hozzon semmit.


Mögöttes tartalmak nemigen vannak, szerintem ezek felszines önervenyesito beszolások (még)csak, es nem rosszindulatu atkok lennének, csak ugye jobb idejében elkezdeni kezelni..

Mi ezekre a helyes mintareakcio??


2017. dec. 25. 18:21
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mindezt ugy hogy itthon ilyeneket soha nem kapott. Soha nem fenyegettuk virgaccsal sem.
2017. dec. 25. 18:24
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmikepp ne momdd neki, hogy majd te teszed vele ugyanezt, ill ne ijesztgesd. Mondd el neki, hogy anyanak es masoknak is faj, ha zsaroljak oket, ne igy akarjon ervenyt szerezni az akaratanak, persze ezt az o nyelven.
2017. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Én ráhagynám, nem kell mindent ennyire tulteagálni.
2017. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Csak ugye eddig arra tanitottam ha barmi éri szoljon az ovonőnek.

Es gondolom az oviban zsaroltak virgaccsal is.


Szoval valahonnan csak oaszeszedi ezeket es ha már meg azt mondom ne fenyegetozton ilyenekkel megkavarnám.

2017. dec. 25. 18:34
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen ha elengedem ezeket, erre meg a dokinő mondta hogy nem fogok vele birni ha nagyobb lesz
2017. dec. 25. 18:36
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

Én nem verném a gyerek fenekét.


Ha azt mondja megmond az óvónéninek, mert fürdenie kell játék helyett, mondanám, hogy mondja nyugodtan, az óvónéni is biztosan tudja, hogy este fürdeni kell.


Nem hiszem, hogy a semmiért hozzádvágná, hogy ne hozzon neked semmit a Jézuska..


Nekem is 3,5 évesem van, nem mond ilyeneket, de még csak nem is utálkozik. Néha beduzzog, és akkor hangos hümmel keresztbe teszi a karját. Vagy anya hagyjál, nem!, te nem kapsszal leállít nagy kiabálás közepette.


Én azt mondanám, hogy szomorúvá tesz, amit mondasz, miért mondod ezt? Lássa is, hogy a szavaival érzelmeket vált ki.


Biztos nekem is rosszul esne, de én igyekszem úgy bánni vele, ahogy szeretném, hogy velem bánjon, és ez eddig összejött.


Te szoktad fenyegetni gondolom, azért kapod vissza. Pár elejtett romboló mondat is elég. Mondjuk "rossz gyerekeknek nem hoz ajándékot a jézuska".


A nagyi nálunk tegnap el is sütötte egy olyat, hogy" ha így viselkedsz nem szeretlek".. hát oltári balhét csináltam belőle.

2017. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is azr csinálnám ha pl játék közben mond valami ilyesmit, akkor.mondom, hogy ezzel nagyon elszomorított, ha durvul akkor pedig ez valószínűleg.sokaknak nem.fog.tetszeni, de én megmondanám neki, hogy amíg ilyesmiket mond, nem játszok vele.
2017. dec. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem tőlunk hozza a mintákat, ill irtam, hogy más kontextusbol tanulta.

Pl tanitottam arra, mindig szoljon az óvónőnek ha barmi éri, hát ezert mondja nekem is hogy megmond az óvónőnek.


Ezzel a "nem szeretlek ha rossz vagy"stb vel nalunk is tiltasom ellenére kommunikálnak az idosebbek..


A gyermek csak tanult semákat masol es az hogy nekem ne hozzon semmit a jezuska sem utalkozasbol lett mondva hanem - minden ajandekot ő akar bezsebelni- indittatasbol jött. (Ami meg az irigy ovis tarsaitol eredhet hogy mert mindent elvennének tőle)

NEM a gyerek a rosszindulatu hanem csak pont ezt az erzelmi terror tipusu kommunikaciot találta meg eszközkent az önkifejezesre önervenyesitesre. Mivel en latom hogy valojaban mit mond mit szeretne ezert nem lelkileg szivom mellre hanem kezelni szeretném.

2017. dec. 25. 19:42
 9/22 A kérdező kommentje:

Mártir szerepet nem fogok jatszani, azt nem helyeslem mintánk.


Szoval marad a passziv szerep..? Nem jatszok vele mert azt mondta hogy virgacsot erdemlek?

Ez igy bizti helyes reakcio?

2017. dec. 25. 19:48
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem mártírkodás, ha kifejezed az érzéseidet. Kicsik még, apró jeleket nem vesznek észre, nem értik a dolgok súlyát, ezért kell rendesen kimutatni, ha megbántott.


Az meg zsarolás, hogy nem játszol vele, ha olyat mond, ami nem tetszik. Nyugodtan mondja csak, amit gondol, de értse meg, hogy a szavainak hatása van rád. Ehhez kell jobban kimutatni, amit érzel.

2017. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!