Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Télen mivel ütitek el az időt...

Télen mivel ütitek el az időt gyermeketekkel játszóterezés helyett?

Figyelt kérdés
Le szoktam vinni a kislányomat kicsit hintázni meg szaladgálni, ha nincs nagyon hideg, de mindig teljesen kihalt a tér, kb csak mi vagyunk.
2017. dec. 27. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Mi csak játszóterezünk. Nagyon hideg esetén is. Nem zavar, hogy kihalt, a gyerek ezt jobban élvezi, mint amikor mások is vannak.
2017. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi is le szoktunk menni hidegbe is, thermo nadrág-beöltözünk de persze ha esik az eső vagy nagy szél van itthon maradunk, játszunk, délután elmegyünk mamákhoz, vagy bevásárolni, vagy csak sütizni valahova,sétálni egy parkba,sétálni belvárosba..

Szóval annyi a különbség csak hogy órákat nem vagyunk lent, amúgy megyünk ha tudunk, kell a friss levegő.

2017. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

mese, színezés/rajzolás, gyurmázás, legó, kirakós, gyerekszínház, korcsolya, ha van időnk és lehetőségünk elmegyünk egy hétvégére olyan helyre, ahol lehet szánkózni (családi kiruccanásképp),itthon dögönyözzük a cicáinkat, sütögetünk, elmegyünk olyan helyere mint a tropicarium vagy planetárium, csodák palotája (nyilván nem hétköznap feltétlen, de havonta 1-2x beiktatunk ilyen programot is, de hát ez attól is függ mekkora a gyerkőc). Gyerekbarát termálfürdő.

Otthon még bújócska, társasjáték, ilyenkor meg karácsonyi filmek egy forró kakaóval és egy kis sütivel :)

2017. dec. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor is lehet (sőt ajánlott) a szabadban lenni, persze nem egész nap. De napi fél vagy egy óra simán belefér. Nem baj, ha nincs sok gyerek, az a lényeg, hogy mozogjon a friss levegőn. Labda, kismotor. Otthon meg ugyanazokat csináljuk, mint általában, amikor otthon vagyunk: gyurma, építőkocka, mesekönyvek, színezés, rajzolás, versek stb.
2017. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Megyunk ide-oda, nagyiekhoz, munkahelyre, barinőkhöz

Itthon meg mindig görcsölök hogy itt egy rakas konyv, mondokák, torna, beszédjatek, amikbol millio jatekkal le vagyok maradva, igy en elgörcsölök ezeken addig a gyermek önalloan eljatszik, gyurma, rajz, festes, autok, csak arra figyelek hogy ne egye a gyurmat, ne öntözze vizzel a padlot, ne firkalja a falat, stb

Szoval en egesznap stresszelek ha egesznap itthon vagyunk, hogy egy nyavajas mondokat sem mondtam neki mert nem nyitottam ki a könyveket mert csak azt latom ugy sem tudom behozni, ugy sem jutok a végére, mert pl beszed miatt kellene is gyakorolni, szokincset boviteni, ez a muszaj erzes engem kicsinal.

2017. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom hogy fogok vele lecket irni majdan.

Aminek sulya van es csinalni KELL, belolem akkora depresssziot valt ki, vagy faradtsagot, vagy fejfajast, hogy valamiert atmegyek zombi üzemmodba a stressztol. Nem tudom kezelni.

Szoval felénk az onallo jaték a legerosebb. Bukfencezunk, csikizunk, rohangalunk, bugyutasagokat csinalunk..

2017. dec. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem esik, akkor kimegyünk motorozni, az nálunk másfél óra, mert minden pocsolyába belemegy, hazafelé már babakocsiban csücsül, és még úgy teszünk egy kanyart. Ez ált. délelőtt, ritkán koradélután amíg világos van. Egyébként kis mesenézés, könyvnézegetés, autókkal játszunk ketten, vagy ha dolgom van, akkor ő egyedül.
2017. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem helyettesítem. Leviszem sétálni vagy játszóterezni. Én is csodálkozom, mások mit csinálnak, mert szinte üresek a játszóterek.
2017. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Ők elvannak, én unom magam halálra. Utálnak hidegben, sötétben a kihalt játszótéren lenni, amit meg is értek.


A nagy most lesz 3. Van egy kis műanyag szirszar vonatja, amit kinevezett "bob die bahn-nak", és azzal játszik már vagy 3 hete, még aludni is magával viszi :D tehát ő a nap 24 órájában képes elszórakoztatni magát a semmivel is.

A kicsi másfél, ő is hasonló karakter. Szeretnek egymással is játszani, kergetőznek, kempingeznek stb.


Én leginkább olvasok nekik itthon vagy kirakózok velük. Elmegyünk bevásárlókörútra, áthívunk barátokat vagy mi megyünk, de inkább áthívunk. Járunk ingyenes játszóházba és heti egy éneklésre.

2017. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Benti játék, kint sétálunk, kutyával, kicsi babakocsiban, tesó futóbiciklivel. Szerencsénk van, tudunk menni hattyút etetni, kacsákat, hajókat nézni. De általában ha hideg van, fél-egy óránál többet nem vagyunk kint.
2017. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!