Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmaradott, vagy ilyen egy...

Elmaradott, vagy ilyen egy 3,5 éves?

Figyelt kérdés

Nem lehet vele beszélgetni. Peldak:


1. Tarsashaz elott fuvarozokocsi áll, ki be cipekednek az emberek. Gyerek kerdezi mi ez itt, miert all itt teherauto? Elmondom hogy biztos koltoznek, elszallitjak a butorokat, meselek nagy házrol, stb, erre csend es megkerdezi ujra miert all itt teherauto.


2.az oviban szokasos nyafogás, a haza akarok menni mantra. Itthon is mantrázza..igy egyszer direkt elkezdtem vele fantazialgatni, hogy ha itthonrol haza akar menni meselje el milyen a háza, mi van benne, van e garázsa, autoja, milyen szinu a szőnyeg, stb, erre közli, hogy van egy széke benne. Mondtam az nem sok, es ha jonnek vendégek? Erre közli egy ketto harom, négy széke van. Es ezen fennakad mint egy lemez. "Egy székem van, nem, 1,23,4 székem van"kerdezem, szekrényed, ágyikod? Erre folytatja, egy székem van..es kerdezem mi van még a hazikoban? Szerinte inkabb osszegyűrjük es kidobjuk a kukába, a válasz.


3.

Elvettem a mamátol kapott apropénzeit (a kishazikoperselyt nem)mert még korai, jatszik vele, szétszorja. Keresi, hol van.mondtam betettem a bankba mert ágy alol szedegettem, mert az nem jatek, fizetoeszkoz, abbol lesz házad, autod ha nagy leszel, ha szétszorod semmid. Ebből semmit nem értett, csak annyit, hogy semmilye nem lesz, kérdezi állatai sem?es 10 perc mulva megkérdezi hol a pénze, kéri a "pénzet"


4.

Mondtam neki, lassan uj gatyokat kell venni mert olyan gyorsan nősz minta gomba.erre közli, ő nem gomba. Elmagyaraztam, el is jatszottuk, hogy leguggolunk, eső jön, es ilyen gyorsan nő a gomba es ugrottunk magasra, es te is ilyen gyorsan nősz, es ugrottunk megint.szoval ilyen gyorsan nő a gomba, olyan gyorsan nősz te is. Minderre...ismétli, hogy ő nem gomba..


5.Ki akarja huzni az ágy fiokját, de nem tudja a virágtol. Mondom neki told arrébb a virágot. Erre lefelé tolja, mégjobban a fiok elé.mondom neki, a masik irányba told, hogy ki tudd huzni a fiokot. Értetlenul néz rám..szabályosan meg kellett mutatnom, hogy igy, told felfelé, es lőn, jé, ki tudod huzni a fiokot..


Egyszerűen ha beszélgetek a gyermekkel, én egy idő mulva atmegyek görcsbe, hogy most a gyerekkel van baj, vagy még kicsi es sokat akarok?


Dalokat, verseket tud, mindent megtanul, de normalis, hogy ilyen egy-egy beszélgetés vele?


2017. dec. 30. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Autista unokaöcsém pont ugyan ilyen.
2017. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
A fiamnak vannak hasonló hangyái. Egy évvel idősebb a tiédnél, és születése óta mindig egy évvel le van maradva szociálisan. De mivel folyamatosan fejlődik, eddig minden orvos-védőnő-óvónő azt mondta, hogy nincs vele gond. És rengeteget változott egy év alatt. Én annyira nem aggódnék a helyedben.
2017. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
A szerintem normális 3 és fél évesem is sajnos ilyen :)) Képes mindent százszor újra kérdezni 8pár hónapja a sláger a "hol vagyunk?" volt), pedig már válaszoltam rá, keveri a hideget és meleget, a holnapot és tegnapot... Egyes dolgokban már olyan nagynak látszik - színek, számok, haverkodás, szerepjáték, öltözködés..., aztán fél perc múlva kiderül, hogy nagyon nagy még a kavar és a fantázia keveréke odabent, ami néha extra cuki néha meg az őrületbe kerget.
2017. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem, eléggé el van maradva, orvosa és védőnő mit mondott?
2017. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Nincs semmi baj a gyerekkel, inkább te magyarázol neki túl sokat és túl felnőttesen.
2017. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Eddig nalunk sem tűnt fel senkinek semmi. Az óvónők szerint inkább huncutabb, szeret csínytalankodni a hasonlo csintalan gyerekekkel, de ügyesen be van illekszkedve, segit elpakolni, önalloan eszik, kezetmos, stb, szoval az elvárásokat hozza.

Anya szerint jo kisfiu, könnyű vele (mert anyánál mindig megfelelni akar, csendben eszik, segit virágot öntözni, tele van udvarias önkontrollal náluk)

Unokatesoival jol eljatszik, ugrálnak, nevetnek.


Igazábol csak én görcsölök a gyermekemen, plane most a szünetek alatt, hogy végre több időm van rá es igyekszem csak rá koncentralni, de ahelyett hogy jo napunk lenne, en kiakadok joformán a nap végére és önmarcangolok, hogy hol rontottam el, hogy biztos keveset foglalkoztam eddig vele a munka es robothétvégék miatt, vagy nem tudom, de inkabb most be is guboztam a netezésbe, mert nem birom hallgatni sem aggyal, amiket beszél, ismétek, ismétel.


Nincs amolyan értelmi szint felmérő valahol? Amiket eddig találtam, az csak olyanokra vonatkozik, tud e ugrálni, lépcsozni, stb, ezekben megfelel a korosztályának.

2017. dec. 30. 13:21
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Normális.
2017. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem elmaradott. Ha két éves lenne, akkor is furcsa lenne nekem, ha ezeket nem érti.

A kisebbik lányom 17 hónapos, az 5-ös problémát simán megoldaná.

2017. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Unokaöcsém miatt sem szóltak eddig bölcsiben sem, sem sehol, mert nem okoz problémát, de súlyos autista, csak így a gondozóknak könnyebb volt. Echoláládnak pl. nézz utána.
2017. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem lehet, hogy későn kezdett el beszélni??? Akkor viszont normális lehet
2017. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!