Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy nem is kapta el a...

Lehet, hogy nem is kapta el a kislányom a bárányhimlőt? Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Kislányom 22 hónapos. Találkozott bárányhimlős kislánnyal 2 x is. Kb. 1 hete lett rajta pár pötty, aztán minden nap 1-2 újabb. A tegnapi napon szinte egyik óráról a másikra az egyik combján elég sok jött ki. Semmi más tünete nincs. Eszik, jókedvű, se láz, se hőemelkedés. Mégcsak nem is vakarózik. Ma elvittük a drnénihez, aki azt mondta, hogy nem jelenti le, mert ha nincs a hajas fejbőrén legalább 1 pötty, akkor nem valószínű, hogy az. Szerintetek elképzelhető, hogy ilyen enyhe tünetekkel essen át a bárányhimlőn? Vagy valami más lehet tényleg? Elnézést, amiért ilyen hosszúra sikeredett.
2010. jún. 3. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem a gyerekeim egyszerre voltak himlősek, a kicsin szinte alig volt pötty, nem volt lázas, bár kicsit vakaródzott. A nagyobbak tele voltak.
2010. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

De akkor ha nincs tele pöttyel az azt jelenti sajnos hogy nem kapta el rendesen illetve nem tudott kijönni rajta rendesen. Ezért ez nem is nyújt semmi védettséget, még újra áteshet rajta.

Vagy nem is az valóban.

2010. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehetséges. az én fiam sem volt lázas, semmi baja nem volt, összesen 3 db pötty volt rajta. és bárányhimlő volt. mondjuk félig meddig 1 vagy 2 napra jött ki rajta több is, de az el is múlt, mintha nem akartak volna kifejlődni, olyanok voltak, mint az ételallergia kiütés. de azzal a 3 nagy pöttyel is itthon voltunk 1 egész hetet.
2010. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 22 hós nagylnyom volt nemrég bárányhimlős. Neki volt a fején is bőven pötty, de nem terítette be. Mellkasán, sok volt, hátán kevesebb, a lábán meg csak a bokáján egy-egy, kezén semmi.

Kislányom 5 hetes volt akkor, nem kapta el.

A dokinéni azt mondta, el fogja, de nem kapta.

Van egy vérvétel, amiből kideríthető, hogy átesett-e a bárányhimlőn, esetleg később érdemes megcsináltatni.

Amúgy lányomnak sem volt semmi baja, se hőemelkedés, se láz, se étvágytalanság, nem vakarta, ugyanolyan eleven, vidám volt, éjjel aludt és evett rendesen.

Könnyen megúsztuk.

Amúgy a szomszéddal együtt játszottunk-még nem tudtam, hogy bárányhimlős, egymás poharából is ittak, és ő nem kapta el.

Szóval lehet enyhe lefolyásu..

2010. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam 5 évesen hozta a bárányhimlőt az oviból, közepes mennyiségű pötty volt rajta, elkapta az akkor 11 hós öccse is, akit még igen aktívan szoptattam. Neki kevéske pöttye volt, de volt hajas fejbőrén is. A dokinéni azt mondta hogy a kicsi pöttyei is teljesen tipusos pöttyök, azért kevesebb mert még aktívan anyatejes.

Egyébként mind a ketten nyomtalanul, szövődmények nélkül átvészelték a bárányhimlőt.

2010. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi szépen a válaszokat! Nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyzet...:-( A kislányom is szopizik még, bár már nagyon kevéske tejem van, de én is gondoltam arra, hogy esetleg az anyatej miatt valamennyi védettséget még kap, így nem durvult be a betegség. A drnő erre azt mondta, hogy nem így van. Szóval mostmár végképp nem tudom, hogy akkor bárányhimlős e, vagy sem... Tudom, hogy vérvételből kimutatható az ellenanyag (nekem is így derítették ki, hogy voltam, mert közben babát várok), de ha nem muszáj, nem szeretném szurkáltatni...

Jó egészséget mindnyájatoknak!

2010. jún. 3. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves fiam most van benne(ő is egy kis cimborájától kapta el a babaúszáson).Se láz,se levertség,se rossz közérzet.Össz-vissz kb.7-8 pötty van rajta.A dokink megnézte,és azt mondta,hogy "tankönyvbe" illő pöttyei vannak.Attól,hogy csak pár db,attól az még bárányhimlő!
2010. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kb 4 évesen voltam bárányhimlős.Már emlékszek rá onnon tudom:D De nekem csak ilyen cinkes rázzókeverékem volt,azt kellett kenegetni. De lázam nem volt.Nyáron voltam,kint voltam nagyszülőknél. :) De a testem tele volt és viszketett nagyon.
2010. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4 hónapos volt a kislányom, amikor bárányhimlős lett. Aktív anyatejes baba volt, kb 20 pöttyel összesen, egy hőemelkedés nélkül, nyügimentes állapotban átvészelte. Mi számítottunk rá valahol, hogy elkapja, mert 2 héttel a pöttyei előtt látogatóban volt nálunk egy kislány, akin másnap jöttek ki a pöttyök.

Én is kíváncsi vagyok, hogy mivel igen enyhe volt a lefolyása, ad e védettséget egy újabb fertőzéstől ez a betegség. Olvastam már ilyen és olyan válaszokat is, de szerintem ezt majd az élet eldönti.

2010. jún. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!