Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 gyermekes anyukáktól tapaszt...

2 gyermekes anyukáktól tapasztalatokat, véleményeket várok. Ti hogyan csináltátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kislányunk és egy 2 hónapos kislányunk. Amióta hazahoztuk a kistesót, a nagytesó nem alszik az ágyában, csak velünk. Már annyit elértem, hogy nap közben a kiságyában aludjon. Én úgy gondolom, hogy fél vagy 1 év múlva összeteszem őket egy szobába aludni. Sikerülhet ez, vagy nagyon nehéz lesz őt "kitenni" a szobánkból? Elkezdjem most(még időben ), vagy később? Ti mit tennétek? Elég éberen alszunk a nagytesó miatt, hosszú távon szerintem ez nem valami jó, bár imádunk vele aludni. De mi lesz , ha a kicsi is jönni akar? Az ágyunk nem valami nagy....
2011. szept. 21. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Féltékeny a tesóra, mert p veletek van a szobában, azért akar ott aludni. A saját és a gyerek érdekében ezt sürgősen szüntessétek meg, mindenkinek meg van a maga helye. Ha kell, akkor inkább maradj vele amíg el nem alszik a helyén, de semmiképp ne aludjon köztetek. Magyarázd el neki a saját nyelvén, hogy a tesó még pici és neki azért kell ott aludni, illetve hogy még szopizik. Amikor ő ilyen kicsi volt ő is veletek aludt egy szobában de már nagylány és külön kell aludnia. Emellett vond be a tesóval kapcsolatos dolgokba. Odaadja a pelust, a ruhát, cumit, ilyen apróságok.
2011. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Mi a kicsit is azonnal a gyerekszobába tettük,soha nem aludt egyik sem a mi ágyunkban. Nem volt emiatt a nagyobbal sem gond. Nyugodtan aludt,akkor is,ha a pici felsírt.
2011. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nekem kétéves a nagy fiam, a kicsi is szintén kéthónapos,és első naptól egy szobában alszanak.Van egy bébiőr, ha elkezd mocorogni,már hozom is ki szoptatni..Nappal alszanak csak külön.Próbáld meg így, hát ha megoldódik.
2011. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a testvérféltékenység csak a pici 10 hónapos korában jött elő, de nem ilyen formában. 23 hónap a korkülönbség.
2011. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk 17 hónap van köztük.

Mivel a nagyobbik meglehetősen felületes és rossz alvó, valamint szoros testkontaktust igényelt akkoriban (így jött ki rajta a féltékenység, vagy nem is tudom, de egészen elképesztő módon matrica volt hónapokig) ezért kezdetben úgy alakult, hogy ő a gyerekszobában aludt apával, én meg a hálószobában a csecsemővel. Így mindenkinek ki volt elégítve a szeretgetési és pihenési igénye is. (egyébként amennyire csak lehetett, igyekeztem bevonni a nagyobbat a babás teendőkbe, ez elég jól bevált nálunk is)

Kb 6 hós volt a pici, mikor megpróbáltuk összetenni őket éjjelre, de pont akkor indultak meg a fogai, és végül várnunk kellett míg lecseng ez a fogzós mizéria. Így kb 8 hós korától alszanak közös szobában. Eddigre nagyjából átaludta az éjszakát, legalábbis már nem kelt enni, de így is sokszor keltették-keltik egymást. Most 3 és 1.5 évesek, és bizony mivel rossza alvó a nagy, rendszeresen megzavarja az éjjeli nyugalmát a kicsi, amit ő előbb-utóbb megun és akkor átjön hozzánk aludni - szinte napi rendszerességgel nálunk köt ki hajnalban. Sajna az nem működik, hogy visszakísérem, mert akkor jön a hiszti és keltené az öccsét.

De legalább mindenki a saját helyén fekszik le este, én már ezt is haladásnak élem meg. :-)

Azt hiszem, ha mélyebb alvók lennének, akkor simán alhatnának szépen egymással akár a kezdetektől is. De így muszáj volt a mi kényelmünket az ő igényeik alá rendelni átmenetileg. Úgyis túl hamar nőnek, mire észbekapok, már lakli kamaszok lesznek és eszük ágában se lesz még a kezemet se megfogni, nemhogy megölelni vagy velem aludni.

2011. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ennyi a korkülönbség. Csak fiúk, és pont ennyi idősek, mint a tieid. Éjjel a kezdetektől egy szobában alszanak, a nagy is megszokta már, igaz a pici nem kel éjjel enni, csak reggel 5-7között. bébiőrrel alszunk, így ha a pici elkezd mocorogni én már ugrok is, mielőtt elkezdene sírni. tisztába teszem, kis villanyt kapcsolok, ami a nagy ágya mellett van és megszoptatom. a nagy reggel 8kor kel, ritka ha észre veszi h a pici eszik. napközben külön szobában alszanak. tedd őket egy szobába, napok kérdése és megszokja a nagy is.
2011. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kicsi külön szobában alszik,nem velünk és szerintem nem a féltékenység az oka.A kicsi nem kel fel éjszaka, de szerintem ha jönnek majd a fogacskák, akkor fel fog kelni és a nagy nem olyan jó alvó, hogy ne keljen majd fel a kicsi sírására. A nagy, mindig is mintagyerek volt(most is :-) ) és a saját ágyában aludt el zenére mindig is, soha nem volt gond az altatással. Az elmúlt 2 nap alatt, napközben már a saját ágyában altatom el. Beülök a szobába és megvárom míg elalszik. Szerintem este is így próbálom.Bár tegnap este elindítottam neki egy mini tv-n az eperkét és éppen kezdett volna elaludni, amikor vége lett a mesének és szólt, sírva, hogy Eperke,Eperke, de simán elaludt volna. Lehet a tv-n való elalvás lesz a megoldás? Szerintetek? Egyébként köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat! :-)
2011. szept. 22. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én a TV-n való elalvásnál kevés még rosszabb megoldást tudok elképzelni, de Te tudod...
2011. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!