Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elmondanátok egy 8.5 éves...

Ti elmondanátok egy 8.5 éves kislánynak már, hogy nem a "Jézuska" hozza a karácsonyfát?

Figyelt kérdés

Vagy itt ki hogyan oldotta meg? Ennyi idősen szerintem azért azt a részt finoman el lehetne mondani

Van olyan a családban is amikor már a 4 éves is a 8 éves testvérével együtt a szülőkkel díszítették a fát.

Nem hülyeség ez ennyi idősen? Suliban is simán megmondhatják neki véletlenül is.....


2018. jan. 5. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Ennyi idősen már rég tudtam. Azt tervezgettem, hogyan lehetne egyszerűbben Amerikába menni, repülővel vagy hajóval. Jézuskának híre hamva sem volt már..
2018. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ez úgy működött, hogy amikor már elég nagyok lettünk a testvéreimmel, hogy részt vegyünk károkozás nélkül a díszítésben, az lett a sztori, hogy segíteni kell a Jézuskának feldíszíteni a fát :) Mi lettünk a kis angyalok, akik segítenek. Ha nem akarod konkrétan elmondani, hogy "mindig is mi vettük a fát, és díszítettük fel titokban", akkor szerintem egy ilyen átvezetés jó megoldás lehet!
2018. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
#1: Mindig is tudtuk hogy itt gyakorin olyan zsenik vannak mint te :)
2018. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk sosem a Jézuska hozta a fát. Együtt dìszítettük, hogy a Jézuska örüljön neki, és cserébe hozzon ajándékot.

Furcsa is volt, hogy másoknál a fát is a Jézuska hozza.

2018. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magamtól rajottem, senki nem mondott semmit mégse "sérült" a lelkem. Miért baj az ha mástól tudja meg? Minden szülő ezt mondja a gyerekének, majd ő is ezt fogja..
2018. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Általában iskoláskor kezdetére megtudják. Nálunk úgy volt, hogy a bátyámnak megmondta egy házunkbeli fiú, hogy valójában a szülők, rokonok veszik ezeket az ajándékokat. Ő meg elmondta nekem.

Gyerekeimnél én a fokozatosság híve volnék. Nem szeretem a nagy színjátékokat, a titokzatosságot. Fiam 4 éves. Látta a kertben a letámasztott fenyőfát (mikor lepakoltam a kocsiról, azt nem). Dec.24-én délelőtt elvitte a feleségem sétálni őt, utána hoztam be a fát és kezdtem díszíteni. Fiam kérdezte, apa mit csinál. Feleségem mondta, hogy fontos dolgom van otthon. Kérte továbbá, hogy a nagyszobába ne menjen be, mikor hazaérnek. Mikor hazaértek, még javában díszítettem a fát. Kisfiam bement a saját szobájába és csak amikor ebédelni hívtuk, akkor jött ki. Közben én is előkerültem és én is mondtam, hogy a nagyszobába ne menjen be. Ő közben látta, hogy én bemegyek-kijövök onnan (pl. ruháink is ott voltak). Később együtt elmentünk templomba, és mikor hazajöttünk, mondta csillogó szemekkel, hogy szerinte meghozta Jézuska a karácsonyfát. Lerakodtunk, mondtam: megnézem. Bementem a nagyszobába, bekapcsoltam a fényeket és csengettem a csengővel.

Vekerdy Tamás gyakran írja, hogy a gyerekek rendkívül tapintatosak önmagukkal szemben. Ugyanezt tapasztalom én is. Nem kérdezett, mikor a kertben látta a fenyőfát, nem kérdezte, miért nem mehet be a nagyszobába. Nyilvánvalóan igénye van erre az illúzióra. Tehát addig lesz neki Jézuska, amíg ő ezt így akarja tudni. Ha már nem, akkor majd ő fog kérdezni, és én elmondom, hogy mi adjuk az ajándékot, én díszítem a fát, de rajtunk keresztül mégiscsak Jézus szeretetét érzi. Mi egyébként hívők vagyunk, szerintem nekünk egyszerűbb ezt megközelíteni.

2018. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

2 éves kora óta együtt díszítjük a fát, annyira élvezi hogy butaság megfosztani ilyentől-

Most 4 éves, de az ajándèkok fa alà kerülésének sztorija már most gyanús neki, furcsának találja, hogy a jézuska miért ad neki ajándékot, és miért van az, hogy egyik nap a saját fája alatt van az ajándék - na meg mikor rakta oda, hiszen ő nem látta/hallotta, hogy jött- másnap meg a mama adja neki oda nála, harmadnap a dédi stb...

Szerintem elég érdekes, hogy 8 évesen még nem tud ilyeneket

2018. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

8 éves a kisfiam.

Most volt a 3. karácsonyunk, hogy együtt díszítettük a fát, mondván, hogy segítsünk a Jézuskának.

A Mikulás, Jézuska kérdéssel kapcsolatban is vannak már azért kérdések, hiszen már csak jobban átlátja a dolgokat, de még hisz. Mikor kérdez azt szoktam mondani, hogy a Jézuska és a Mikulás is a gyermekek kiváltsága, a felnőttekhez már nem jár.

2018. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem mondd meg neki mert az iskolában ha valakik tudják,akkor cikizni fogják.
2018. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
mi nálunk pl nem ez a hagyomány mi együtt diszitunk és csak az ajándékokat hozza a jézuska szerintem még várhatsz vele de szeriuntem az egy picit hangulatosabb ha a család együtt disziti a fát
2018. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!