Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Jézuska hozza az ajándékot...

A Jézuska hozza az ajándékot közvetlenül bizonyítja a spirituális energiákat?

Figyelt kérdés

Amikor gyermek voltam és megtudtam a suliba, hogy nem is Jézuska hozza az ajándékot, hanem a szüleink teszik a fa alá megharagudtam, hogy becsaptak. Hazatérve egyből mondtam is otthon anyunak, apunak hogy minden gyermek azt mondja hogy így van...


Mire anyuci így érvelt ; tudod kisfiam, valójában a Jézuska hozza az ajándékot, csak nem közvetlenül, hanem közvetve. Az igaz hogy nem Ő teszi a fa alá a sok társasjátékot, de Ő teszi lehetővé hogy a szüleid megkeressék a rá valót. A sok ima a jó tettek, melyekkel elnyerjük Isten kegyét Ő azzal viszonozza, hogy megteremti a nyugodt életet és annyi anyagi jólétet, hogy ajándékokat tudjunk venni egymásnak minden évben.


Így valóban a Jézuska hozza az ajándékot közvetve, a mi dolgunk a szüleiddel csak annyi, hogy a fa alá teszzük őket. Én nagyon elszégyelltem magam, hogy kételkedtem a szóleim szavaiban és megfogadtam hogy többet ilyet nem teszek.


2017. dec. 30. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%
Így is meg lehet magyarázni. Csak hol van a Jézuska, amikor gyerekek halnak meg rákban, vagy balesetben, akár Karácsony szent napján is?
2017. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
A "Jézuska" mindig ott van.
2017. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Ha az imádkozás bármilyen módon működőképes lenne, akkor nem lennének szegény, beteg emberek, éhezés, háborúk, keserves életkörülmények. Egy jómódú családban kedves történet a Jézuska beleszövése a gyermeki naivitásba. Ahol nincs pénz ajándékra, verik a gyereket, ott szerinted mi van? Genyó a Jézuska és ott hiába imádkoznak mert nem érdekli őt (?!), vagy Isten bünteti az embert csak úgy, hiába imádkoztak esténként?


A történeted egy idealista képet fest le, de a valóság nem ilyen. Az egészből eleve kihúzható az egész Jézuska megléte.

2017. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
A Mikulás pedig bizonyítja a reinkarnáció létezését. Ha Szent Miklós meghalt 343-ban, akkor hogy osztogathatott a téren piros ruhában csokit a gyerekeknek? Sakk-matt, szkeptikusok!
2017. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Így is meg lehet magyarázni. Csak hol van a Jézuska, amikor gyerekek halnak meg rákban, vagy balesetben, akár Karácsony szent napján is?"


Nem tudod ezeknek az eseteknek a hátterét. A legtöbb gyerek a karácsonyt szeretetben éli meg. Anyagi helyzetétől függően részesül ajándékokban, azonban a gyerekek 99%-a ezt az időszakot nyugodtan, munka, iskola nélkül családtagjaival szeretetben éli meg. Csak egy kis részük szűkösködik olyan formában hogy meghal.Csak kevesen halnak meg ilyenkor. Akiknek nem telik ajándékra, mertr sajnos nem úgy rendelte a sors vagy nem jól gazdálkodtak Isten adta tehetségükkel, azok is ilyenkor békében, szeretetben vannak. Az egymás iránti szeretet ereje hatja át őket is.


Nagyon kevés eset lehet, aki ilyenkor boldogul meg. Sajnos Istennek ilyen esetben csak ezen végleges lépésekre van lehetpsége. Sok ember komoly bűnöket követ el a világban az embertársai ellen. Őket Isten megpróbálja sugallatokkal jó útra téríteni, ha végleg nem megy jelez nekik.Isten a szülők súlyos bűnét, amit a társadalom ellen követtek el tudva és akarva lehet, hogy a gyerekeiken keresztűl bünteti meg őket, mert másképp nem térnek észhez. Csak így hogy látják szeretteik halálát fordul meg a fejükben, hogy miért történt mindez? Mit tettem én, hogy az Úr így büntet engem ?


Ezek nagyon szomorú dolgok számomra is, de Istennek ilyenkor nincsen más választása. Benne van a Bibliában is, hogy a gyerekeken bünteti meg Isten a nagyon súlyos bűnöket. Lehet hogy az apa drogdíler volt vagy sikkaszt folyamatosan és rengeteg embert károsít meg. Ilyenkor Isten nem öli meg az elkövetőt, mert azt akarja hogy megtérjen, belássa bűnét és ezt ilyen jelekkel és büntetéseken át tudja elérni. Én magam is szeretném, hogy minden ember jó lenne és nem lennénk bűnösök, azonban ez sajnos nem így van. Sokszor aki kololy bűnöket követ el, ha Isten nem téríti észhez tovább fogja bűnelkövető magatartását végezni és még több áldozattal járna.


A gyermek természetesen Isteni kegyelmet kap és a paradicsomba kerül. Ez Isten igéje.


"Ha az imádkozás bármilyen módon működőképes lenne, akkor nem lennének szegény, beteg emberek, éhezés, háborúk, keserves életkörülmények"


Az imának igenis van gyógyító ereje, próbáld ki ! Volt egy tudományos kísérlet, melyben USA-ban a legtöbb bűncselekményt elkövető nagyvárosban az ima gyógyító erejét kérték kísérletképpen. [link] Nagyon sokan imádkoztak akkor. Utólag kiderült, hogy a bűnözés abban a hónapban 75%-al visszaesett ! A mi a csudát tudunk a világról c. filmben tudósok mondják el ezt a történetet. Van tehát hatása az imának, amit magad is láthatsz, ha tiszta szívvel végzed. Próbáld ki gyermekem! [link]

2017. dec. 30. 16:31
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Közvetlenül az idiótaságot bizonyítja.:D


Fel kéne nőni és kikerülni anyuci magyarázkodása alól!

2017. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak egy szimpla vallásos magyarázat duma, hogy jobban érezd magad. Mi van akkor a gyilkosok, maffiások családtagjaival, szeretteivel? Ők egyértelműen nem férnek bele a "jó" kategóriába, főleg ha egy egész család benne van a bűnözésben. Ezekszerint a "jézuska" nekik is segít, hogy ajándékuk legyen.
2017. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező: "de Ő teszi lehetővé hogy a szüleid megkeressék a rá valót"

Hűha, a szüleid főnöke Jézus?! 8O


"Ő azzal viszonozza, hogy megteremti a nyugodt életet és annyi anyagi jólétet"

Várjál már, most akkor kell a szüleidnek dolgoznia vagy sem? Ez egyre zavarosabb...


"A legtöbb gyerek a karácsonyt szeretetben éli meg."

Nem. Sőt egy csomó helyen még a karácsonyt sem tartják meg. Például a nem keresztény múlttal rendelkező országokban.


"Az egymás iránti szeretet ereje hatja át őket is. "

Ábránd. Ahol szar ott szar karácsonykor is. Simply put.


"Őket Isten megpróbálja sugallatokkal jó útra téríteni, ha végleg nem megy jelez nekik."

Nálam még nem járt, pedig már sokan mondták hogy egyszer majd ... Persze lehet hogy annyira jó vagyok, hogy be se néz hozzám. :D :D :D


"Nagyon sokan imádkoztak akkor. Utólag kiderült, hogy a bűnözés abban a hónapban 75%-al visszaesett !"

Vallásos kitaláció, ha bármilyen módon mérhető lenne Isten akkor nem kellene hinni benne. Ha azt hallod hogy tudósok Istent méricskélik bármilyen módon és pozitív eredményre jutottak, akkor az hazugság. Ha igaz ez a történet akkor csak az történhetett hogy a bűnözők is részt vettek az imán, így nem volt idejük lopni! :D

2017. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

1) "hol van a Jézuska, amikor gyerekek halnak meg ..."

Ne idegesíts már, hát hol lenne, nem figyeltél? Épp segít a szülőknek, az ajándékra szedik össze a pízt. :)))

2017. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%
Nekem soha semmit sem hozott. Amikor kicsi voltam már akkor tudtam, hogy se a Mikulás, se a Jézuska nem hoz semmit! Voltak velem egykorú ovisok, akik úgy karácsonyt tájt arról szajkóztak "Jézuska hozza az ajánlatokat, de csak olyanoknak, akik jók voltak." Őszintén hülyének néztem őket. Volt, hogy elmagyaráztam, akadt olyan is, aki hitt nekem és aztán elkezdett bőgni, végül pedig én voltam a rossz. Az én torkomon is leakarták nyomni ezt a Jézuska maszlagot, de sosem sikerült. Nálad, viszont sikerrel jártak! Nem tudom miként bizonyítja a spirituális energiákat, de amihez hit kell az nem bizonyíték. Hinni a templomban kell.
2017. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!