Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy elkényeztetett...

Hogy lehet egy elkényeztetett gyereket normálissá nevelni?

Figyelt kérdés
Például van egy 8 éves kislány akit egyáltalán nem neveltek a szülei, egész nap forgott benne a nyelvük és már teljesen a fejükre nőtt, ő irányít a házban. Nagyon rossz itthon a helyzet, konkrétan egész naposak miatta a veszekedések. Például még mai napig anyával alszik mert nincs saját ágya és nem engedi addig lefeküdni anyát, amíg ő nem feküdt le és ugyanez a felkelésnél is, nem engedi felkeli anyát vagy rohadt nagy balhét csap. Mivel nincs saját szobája, ezért a nappalit kisajátította és aki bemegy azt letámadja, elkezdi harapdálni, ütögetni. Van egy saját tablete is és senkit sem enged hozzányúlni pedig úgy volt, hogy közös lesz a családnak, de ő kisajátította és megüti azt aki hozzá mer nyúlni, és mindig fent felejti tölteni a hálószobában. Ha hazajövünk, akkor a nappaliba megy és kiadja parancsba, hogy menjünk fel, vagy visítozni és hisztizni fog, szolgáljuk ki őt mint mi a szolgái (ezt így konkrétan kimondja), mert ő nem fog felmenni a tabletéért pár lépcsőfokot. Ha senki sem engedelmeskedik, ne tudjátok meg mit össze nem hoz, és megszégyenülve de a fájós lábú anyám vagy a nagyon öreg apám felmegy neki érte, vagy ha megsajnálom szüleimet akkor én, de ezt pl húgom nem csinálja, ő nem sajnálja meg őket soha, sőt utasítgatja mindenhova. A leckét is a szüleimnek kell helyette megcsinálni és ő neki áll feljebb, ha egyest hoz haza másodikos létére (van egy pár neki bőven). Aztán a legborzasztóbb, a privát szféra. 2 wc van. Sokszor általában lent szoktam wc-re menni nagy dologra, és ő ezt nem akarja elfogadni, mert hogy ő neki esze ágában sincs felmenni az emeletre a másik wc-be, jöjjek ki hip-hop, mert ordítozni fog és megöl. Bekukucskál, dörömböli az ajtót, úgy hogy majdnem kiesik a helyéről. Van hogy nem kell wc-re jönnie de nem fogadja el, hogy most én itt vagyok bent. Nagyon sok mindent írhatnék még róla, de ezek azok amik hirtelen eszembe jutottak, és nemrég bosszantottak fel. Van esély megnevelni még ezt a lányt szülői segítség nélkül, ha már ők feladták a nevelését (ja és bármilyen erőszak nélkül, ha hozzá merek nyúlni, letörik szüleim a kezem)?

2018. jan. 8. 22:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Súlyos betegség miatt rossz esetben elkényeztetheti a család a gyermeket, olyankor szélsőségesen megengedő a szülő, és lesik minden kívánságát. Az általad írtak nem normális családi légkör. A szülők a gyereket teszik tönkre, ha kiszolgálják, és nem önállóságra nevelik.Nem értem miért nem ismerik fel a szülő a felelősségét ?
2018. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Metionin ***** válasza:
69%

Nem vagyok a gyerekverés híve de úgy elp1csáznám a kisasszonyt hogy utána parancsra lélegezne a közelemben. Ha a kedves szülők b.tak megnevelni, akkor neked kell.


Erőszakmentes és hosszantartóbb verzió ha mostantól nem létezővé nyilvánítod. Ne szólj hozzá, ne válaszolj, ne nézz rá, ne vedd észre. Mintha ott se lenne. Hosszabb ideig tart de használ. Ha neked megy, ütni, harapni próbál, lökd el. Ha nem tanul, szard le, nem a te dolgod vele foglalkozni, ha a szüleid ugrálnak neki akkor hadd csicskáztassa őket, de téged nem. Ha eddig nem tetted meg, szerezz be egy jó fülhallgatót is, zene be, kistesó ki, hadd visítson amíg meg nem szakad.

2018. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
föleg alsonémedin laknak ilyen korú gyerekek
2020. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Nem vagyok gyerekverő de egy pofont bizots csattani az arcon mi lesz ha apa nélkül kell élni ott ki lesz neki hogy kinyalja a a seggét csak magára számithat
2020. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!