Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy fegyelmezzem? Egyáltalán...

Hogy fegyelmezzem? Egyáltalán kell e vagy majd kinövi?

Figyelt kérdés
1,5 éves kisfiúról van szó, aki nagyon öntörvényű. Egyértelmű, hogy direkt rosszalkodik, ha nem az van amit ő szeretne addig ordít míg el nem éri amit akar, óriási hisztiket vág ilyenkor. Sokszor játékokkal dobál minket, ha mondjuk, hogy nem szabad már csak azért is csinálja. És hát nem túl jó érzés mikor a fakockát vagy nehezebb játékot hozzánk vág. Sokszor harap, de olyan szinten, hogy sebek keletkeznek. Egyébként jó kedélyű kisfiú, mosolygós, barátkozós, nem fél senkitől, jól eszik és korához képest megfelelően fejlődik.

2018. jan. 9. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

mindenképpen kell fegyelmezni! mert különben azt hiheti hogy nem csinál semmi rosszat.

hangsúlyosan mondd hogy nem szabad! és én el is raknám azt a játékot amivel megdobál. amikor hangosan üvölt hogy megkapjon valamit akkor se engedj neki.ne is figyelj rá ilyenkor. ha látják hogy nincs "közönség" akkor előbb utóbb abba hagyják.

én ilyenkor beszoktam vinni a szobájába hogy ott ordítsa ki magát. amikor már 3-4 éves volt,meg is mondtam hogy addig ki sem jöjjön amig nem tud szépen viselkedni

2018. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Telejsen normális ez a szituáció, most akarja megtanulni, hogyan is bánjon az érzelmeivel és fizikai képességeivel.

Rengeteg trükk van a gyerek nevelésben, és mindig a biztonságot kell nézni.


A folyamatos fegyelmezés nem sokat ér, mert 1,5 évesen nem fogja fel ha elmondod neki.

DE ha megdob fakockával, vagy dobni akar, akkor egyszerüen mondod neki, hogy "nem szabad" majd elveszed a fakockákat(mindet). Ha legközelebb megint dobni akar vagy dob, akkor megint ugyan így teszel. Lényeg, hogy legyen egy szó/mondat amivel legközelebb is tudod fegyelmezni. Néhány gyerek már 2-3 alkalom után tudja, hogy ha dob, fakovkát elveszik, a konokabb gyerek akár hónapokig is kitart, de ha következetes vagy egy idö után azért ök is belátják...

DE pl ha plüss állatokkal dobálodzik azt hagyni kell neki, azzal senkinek sem árt, az agresszióját jól letudja rajta vezetni...


Harapásnál abban a pillanatban le kell tenni, ott kell hagyni, és mondani, hogy így nem játszok veled....

2018. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Sürgősen meg kell húzni a határokat, hogy mit szabad és mit nem, nem szabad megijedni a hisztiktől sem, ez természetes és marha fárasztó velejárója a dackorszaknak. Olvass utána és húzd meg a határokat minél előbb, ezt a korszakot nem lehet hiszti nélkül megúszni, de meg kell értetni a gyerekkel, hogy meddig mehet el. A harapás már egy durvább dolog, mindenképpen határozottnak és következetesnek kell lenni. Másfél évesen már bölcsődés korú, a mi bölcsődénkből tanácsoltak el kisfiút, aki szó szerint őrjöngött, ha nem az volt, amit ő akart. Ő is harapott, bántott másokat, végül megbeszélték a szülőkkel, hogy maradjon otthon, mert csoportba járó gyerekek szülei fel voltak háborodva és összefogtak, minden gyerek naponta ment haza sérülésekkel.
2018. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Előző válaszoló: tehát fakockákkal nem dobálhat, plüssökkel igen? Hol van ebben a következetesség?

Ha nem érti meg azt, hogy nem szabad, akkor hogy értse meg azt, hogy a kockákkal fájdalmat okoz, plüssel nem?

2018. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Én is érzem, hogy ez nem mehet így tovább, mert később tényleg nem fogok vele bírni. Remélem hamar megtanulja mit szabad és mit nem, mert tényleg illyesztő, hogy lefekszik a földre és csak ordít meg ordít, mintha nem is tudom milyen szörnyűség történt volna. (Ha megharap és otthagyom azt hiszi bújócskázok, nevetve szalad utánam. )
2018. jan. 9. 10:39
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező! Hogy jutott eszedbe az ijesztő szót -lly-nal írni? Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de olyan helyesírási hibákat látok itt néha, hogy azt hiszem, ezek az emberek egy betűnyi könyvet nem olvastak még életükben.

A kérdésre pedig: tök normális a gyermeked viselkedése, próbálgatja a határait. Most kell megfogni, határozottan, de agresszió, erőszak nélkül. Két gyerekem van, viszonylag kevés, de jól lefektetett határok között mozgunk: az egyik fő szabály, hogy nem bánthatják egymást és más gyerekeket semmilyen formában, nincs dobálózás, harapás és sorolhatnám. A fiamnál hiszti ellen az ölelés működik, őrjöngős, agresszí verekedés ellen viszont a szobában egymagában gondolkodás, lehiggadás.

A kislányom ellök, ha tombol a hiszti, Őt békén kell hagyni, pár perc alatt lehiggad, odajön és vagy bocsánatot kér, ha egyértelműen tudja, hogy rosszat csinált vagy kér, hogy beszéljük meg. 3 és 5 évesek.

2018. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

4-es te mindent megtiltasz a gyerekednek, mert az veszélyes lehet?

Pont a lényeg a gyerek nevelésnek, hogy tanítsuk meg a gyereknek mi a veszélyes és mi nem. A fakocka veszélyes dobálni, de építeni nem, a plüss dolgok viszont nem veszélyesek. Ne hogy már ezért a gyerek soha többet semmit ne dobhasson.

Az én gyerekeim 1,5 évesen megtanulták melyik labdával lehet csak gurítani és melyikkel dobni is.

2018. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
7-es, ugyan nem az előző válaszoló vagyok, de én is amellett vagyok, hogy plüssel se dobálózzon. Hiszen a kérdező is azt írja, hogy hozzájuk vágja. És nem dobálunk senkit semmivel, még ha az a tárgy puha akkor se. Én se vágok párnát a férjem, vagy a főnököm fejéhez, csak mert éppen mérges vagyok rá.
2018. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp el kell kezdeni fegyelmezni.Aminek semmi értelme az a fenékre,kézre csapàs,kiabàlàs ,legalàbbis az én gyerekemnél.Ami bevàlt az az "alkudozàs".Ha valamit szeretne tőlem,neki is meg kell tennie,amit én kérek tőle.
2018. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"plüss dolgok viszont nem veszélyesek."


Hát ha forró teával/kávéval a kezemben dob meg egy plüssel, és nem számítok rá, elég veszélyes lehet...


Igaza van a válaszolónak, hogy nem dobálózunk semmivel. Van olyan játék, mint pl párnacsata, akkor lehet, de random nem dobálózunk semmivel!

Alapvetően ezt kell megtanulnia egy gyereknek.

2018. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!