Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rajzolni utáló 5 évessel mit...

Rajzolni utáló 5 évessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Mindenféle ceruzája, filce, krétája, színezője van és nem hajlandó rajzoni. Eröltetni nem akarom. Ha kérem akkor nagy duzzogva lekanyarint valamit, ami nagyjából hasonlít és kész.

Gyurmázni néha szeret és a labirintusos, összekötös dolgokat is szivesen megcsinálja ha olyan kedve van.

Legózni szeret. Nem tudom ez mennyire számít.


2018. jan. 10. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Az nem baj ha nem szeret rajzolni nem lesz mindenki picasso, mindenki másban tehetséges, abban támogasd amit szeretne csinálni.
2018. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Én nem kezdek vele semmit.

Miért kellene?

Áprilisban lesz 5 éves a fiam, és csak az oviban rajzol (amikor az óvónéni kötelezően odaülteti).

Amúgy autózik, és legózik. Meg kirakózik.

Nem gondolom, hogy kötelezően rajzoltatnom kellene. Ja, a bevásárlócetlimet firkálja össze, meg mosolygó fejeket rajzol rá. Ennyi a rajzolása. Semmi több.

2018. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szlory ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy a rajzolás kiegészítő tevékenység. Mozogjon, ugráljon, tornázzon! Fura lehet, de azon keresztül meglesz a szükséges agyi inger és koordináció is, hogy írni tudjon. Gondolom azért aggódsz, hogy nem rajzol, hogy mi lesz vele, amikor írnia kell, ugye? :) Semmi baja, csak nem átlagos a kölök. :) Nekünk is ez volt az egyikkel, mondjuk pont 5-6 év között rákapott a rajzolgatásra, viszont kötélpálya, lovaglás, úszás, foci, minden marhaságra rávettük, mozgattuk, a kézügyessége igazából nem marad el semmiben azoktól, akik folyamatosan házakat rajzoltak. Barkácsolás, legózás ugyanúgy jó otthoni teszt a finom mozgásokra, vagy most már néha kezdhettek "iskolára készülni", betűket másoljon le, ilyesmi. Szerintem nem lesz baj. Viszont tényleg ne erőltesd, jól gondolod.
2018. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

7 éves a gyerekem és utál rajzolni, színezni. Garmadával áll otthon a minfenféle foglalkoztató, ceruzék, filcek, kréták... de általában max én színezgetek :o

Minden rajzolós házi feladattal megküzdünk, a tanítónéni értékeli is az erőfeszítést.

Viszont írni szeret :) Az írás óra a kedvence.

2018. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Az én fiam 7 éves lesz, és szintén világéletében utált rajzolni. Nagyon szerette/szereti a pontösszekötős feladatokat, számszínezőket és az írása is nagyon szép, a suliban az írásóra a kedvence. Régebben aggódtam a rajz miatt, de így utólag azt gondolom, hogy nem kellett volna. :)
2018. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!