Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a gyermek nem...

Mit tegyek, ha a gyermek nem tanul egyedül?

Figyelt kérdés
9 éves lesz, annyi ismerős gyereke megtanul egyedül.
2018. jan. 15. 18:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%

Logikus válasznak tűnik, hogy akkor tanulj vele, segíts neki.

Vagy esetleg ez a problémád, hogy neked nincs kedved ehhez?

2018. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
8 eves lesz a lanyom, masodik osztalyos. Elso osztalyban ott ultem mellette mikor csinalta a leckejet. Sosem en csinaltam helyette termeszetesen, de segitettem neki. Mara szep lassan elmaradt ez csaknem teljesen. Onallobb lett ebben is, es egyedul probalja megcsinalni. Ha valamit nem ert akkor szol, hogy menjek. A vegen pedig mindig leellenorzom. A memorizalnivalokat pedig eloszor o atolvassa sokszor aztan egyutt is. Felmerokre felkeszuleshez ott vagyok mindig, foleg azoknal a tantargyaknal amiknel tudom hogy nem az erossege.
2018. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Velem sem tanult senki! Olykor már be kell rángatni, hogy egyáltalán belekezdjen Matekból pl. a bagatell szabályjátékban nem tudja felírni a képletet és felbosszant....
2018. jan. 15. 19:09
 4/38 A kérdező kommentje:
Kedvem lenne, időm nincs, két állásban dolgozom, a nap nekem is csak 24 órából áll, erre betart.
2018. jan. 15. 19:11
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan gyerek akinek osztonzes es segitseg kell valamennyire. En is egyedul tanultam, a testverem viszont hozzakezdeni sem akart soha, allando vita volt emiatg hogy meg este 7-kor sem volt sehol a leckeje.

Probalj pozitivan, segitokeszen hozzaallni, lehet hogy ami neked pofonegyszeru az neki nehezseget jelent es emiatt inkabb meg sem akarja csinalni.

2018. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de azt ugye tudod hogy a gyereked nem te vagy? Ellenben te vagy az anyja és rád számíthat ebben csak. Ha rosszul állsz a kérdéshez könnyen elveheted a kedvét a tanulástól örökre.

Én végig kitűnő voltam és nekem is volt egy ilyen időszakom mikor nem akartam a számomra idegesítő vagy feleslegesnek látszó részeket megcsinálni. Nekem segítettek a szüleim pl.: együtt színeztük az olvasónaplóhoz a rajzokat, segítettek a fogalmazásban ha elakadtam, ha nem értettem a matekot elmagyarázták stb. Mindezek mellé azt az értékrendet közvetítették hogy okosnak lenni jó és hasznos dolog.

2018. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
felbosszant, igen. A szülő nem a legjobb korrepetitor, ezt mondják a pszichológusok. Mi lenne, ha néhány hónapra fogadnál mellé egy ügyes diákot, aki segít megtanulni tanulni. Hogy kell hozzáállni, mit kell leírni, jegyzetelni, rajzolni. Tanulásmódszertan - van ilyen. Azonkívül csináljatok napirendet. Hazajön.- ettől-eddig pihen, ettől-eddig tanul, este együtt beszélgetés, mese, alvás (tv ne legyen) Na?
2018. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
napközi?
2018. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
67%

Ohh, szegèny gyereknek van mèg más bűne is?

Betart, mi? Talán inkább figyelemre vágyik... Tőled, mert te vagy az anyja, ès nem a szomszèd! Kicsit a gyerekedet is nèzhetnèd, ugyanis ő nem te vagy! Ha már megszülted, próbálj vele foglalkozni is!

2018. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Napköziben nem csinálnak semmi 😫 Szétrúgják a gyerek valagát, a felügyelő tanár azt is lesz.rja. Engem anno addig nem engedtek haza, míg meg nem tanultam. Majd rájöttem, hogy jobban járok, ha én időben elkezdek tanulni. A szorgalmatlanságot sógornőmtől örökölte. Most az apja "átvette", de már az is ordibál a lányunk passzivitása miatt.
2018. jan. 15. 19:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!