Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti milyen gyorsan és hogyan...

Ti milyen gyorsan és hogyan szoktatok rá a közös sétára azután, hogy a gyermek megtanult járni?

Figyelt kérdés

Nálunk épp folyamatban van, de nem tudom mikor merjem elvinni sétálni babakocsi nélkül. Persze csak a környékre.. Még csak tanulja és sokszor elesik.


Pl.: egyik nap kipróbáltátok a boltig, hogy hogy sikerül? Vagy csak a parki séták során sétáltatok “saját lábon”?


2018. jan. 20. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A lányom amint járni tudott nem volt hajlandó babakocsizni.

Vittem a csatos hordozót, és elundultunk a játszóra. Első perctől úgy "szoktattam" h úton, járdán fogja a kezem.

Eltettük a kocsit. Később hosszabb úton Volt h elfárdt, olyankor vittem kicsit kézben,vagy leültünk egy padra

2018. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most én is ezen agyalok, hogy lehet séta + csatos hordozó kombináció lesz.. Persze nem a bevásárlás meg a többi, ott még jól jön a kocsi a cipekedésben..

2018. jan. 20. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nyáron szépen sétált akkor volt 17-18 hó körüli akkor elsétált sokszor a játszitól haza, 14 hónaposan indult el.

De ahogy bejött a hideg,szél nem volt hajlandó sétálni, egyfolytában felkéretzkedett így nem mertem vele sehova elindulni babakocsi nélkül, és pont most a napokba, hogy enyhébb az idő vagy csak bátrabb lett valamiért de 20 percet is lesétál úgy hogy nem kéretzkedik fel, most 21 hónapos.

Szóval én biztos nem raknám el a babakocsit még, ha csak nem jól bírod a cipelését.

2018. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A parkba sétáltunk először. Pár nap múlval már a belvárosban.
2018. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak akkor mertem otthonhagyni a babakocsit, ha már legalább fél órát bírt sétálni úgy, hogy utána nem hisztis meg nyűgös. Másfél évesen. (11 hósan indult el) addig meg az volt, hogy tárolóba visszavittük a babakocsit séta után és hagytam járkálni a ház előtt amíg kedve volt. Ez sokáig max negyed órát jelentett. Miután ebből lett jó fér óra, néha otthonmaradt a babakocsi, úticélunk se volt, csak járkáltunk. De sokszor cipeltem amúgy haza.
2018. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pfff..10 hosan jart, most 1.5 eves es meg mindig nem hajlando vegig jonni a sajat laban. Sokszor leul v meglat vmit a foldon es lefekszik, ugy kell felszedni onnan..En sokat jartam vele ennek ellenere babakocsi nelkul, gerincproblemam lett a sok cipelestol, azota mindenhova babakocsival megyunk inkabb. Sztem nincs ertelme eroltetni. 2-3 evesen jon majd magatol ugyis.
2018. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor kezdtünk kint sétálni, amikor stabilan ment, nem csetlett-botlott. Ez 1 hónappal az elindulás után volt. Előbb kicsiben, csak a háztömb 100 méteres körzetében és szép fokozatosan növeltük. Február végén indult el és májusban tartottunk ott, hogy az 500 méterre (megnéztem Google maps-en :)) lévő játszótérre kocsi nélkül indultunk. Kellett cipelni, de gyakoroltuk. Messzebbre vittük a kocsit.
2018. jan. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!