Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy aludjon?

Mit csináljak, hogy aludjon?

Figyelt kérdés
A kisfiam este 20 óra körül alszik el és 1 óra után felkel minden nap. Sehogy nem tudom visszaaltatni. Rögtön megy játszani, láthatóan eddigre nagyon kipihent. Napközben fél 13tól 15-15.30ig alszik.
2018. jan. 28. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azzal kezdenéd, hogy mennyi idős...
2018. jan. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, azzal akartam kezdeni! :)

1,5 éves

2018. jan. 28. 07:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

8 óra egy nap? És elég neki?

Próbáltad később letenni, és délután nem hagyni annyit aludni?

2018. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem engeded kijönni az ágyából! Nem altatgatod, hanem ráparancsolsz, hogy aludjon. Egy kis nyűglődés után leszokik az éjszakai játszásról.
2018. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha délután nem alszik, akkor 18kor már a szőnyegen alszik. Próbáltam már később altatni akkor 23 körül aludt el, de 5 óránál akkor sem aludt többet. Egész nap mozog, kint is 2 órát szokott játszani. Próbálkoztam a világossal, sötéttel, vele alszok, ő alszik velünk, de egyik sem vált be. Éjszaka mikor fent van sem sír, jó kedvű, nevet, egyáltalán nem látszik fáradtnak. Jól is eszik, szépen fejlődik, értelmes kisfiú. Na, de nekünk így 1kor kezdődik a nap.

Ha elpakolom az összes játékot és mellé fekszek még rajtam is átmászik és a szobájában szaladgál, kopogtat az ajtón, játszik a szőnyeggel vagy a függönyt huzogatja.

2018. jan. 28. 09:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet aludjon délután.

És na hagyd játszani, sem játékkal,sem a függönnyel semmivel. Éjszaka csak az ágyában lehet feküdni.

2018. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És arra is figyelj hogy du már ne egyen/igyon semmi olyat ami felpörgeti
2018. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem akarlak ezzel bántani, de egy gyerek akkor megy éjjel rögtön játszani ha azt előtte hagyták neki. Én is keltem éjjelente a gyerekeimhez és ha hagytam volna biztos ők is játszani mentek volna de soha nem engedtem. Eleinte babusgattam őket, énekeltem, próbáltam rájönni mi bajuk lehet. (mindkét gyerekemnek volt ilyen időszaka, hogy éjjel felkelt és tetszett neki, hogy ott vagyok) Majd amikor már kezdtem azt érezni, hogy ez csak játék náluk (tehát nincs bajuk, nem sírtak amúgy, nem lehet problémájuk) rájuk parancsoltam. 1-2 éjszaka után feladták és többet nem keltek.
2018. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Beteg lett, valószínűleg ez állt a háttérben. Tegnap annyira sírt, hogy nem lehetett megnyugtatni,enni sem akart, elvittük az ügyeletre, felső légúti fertőzés. 7 óra hosszát aludt éjszaka. Korábban nem volt tünete, de ma már az orra is nagyon folyik.

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.

2018. jan. 29. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!