Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a 4 éves lányommal?

Mit kezdjek a 4 éves lányommal?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete kezelhetetlen. Minden kis apróságért hisztizik ha pl nem az a mese van amit ő szeretne nézni hanem az megy amit az öccse. Vagy pl ma adtam nekik gesztenyepürét azt mondta azt nem kéri màst kér de nem mondta meg hogy mit csak hisztizett. 32 hetes terhes vagyok nem igazán tudok leülni a földre vele pl kockázni. Mondom neki hozza ide az ágyhoz onnan tudok vele játszani erre ő hogy nem tudja odahozni vigyem oda azonnal. Vagy ha rá van szólva vagy olyan van mondva ami neki nem tetszik akkor azt mondja hogy őrá mindig rá van szólva és hogy anya gyere ide vigasztalj meg azonnal ezt fennhangon.

A reggeli vita hogy ő nem akar oviba menni és nem akar öltözni. Ez két hete tart de minden napos. Olyan hisztiket levág hogy a földön fetreng. Ilyenkor nem veszek róla tudomást de képes 1 órán keresztül hisztizni. Nagy türelem kell ilyenkor mert szivem szerint kapna egy maflást ilyenkor. Ha bemegy a szobájába ott is ezt csinálja. Soha nem csinàlt ilyent. Ha jo passzban van akkor egy tündéri kislány. Mi lenne a helyes ilyenkor hogy abba hagyja a hisztit?


2018. febr. 2. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek nem azért csinálja ezt, mert kis gonosz, és direkt téged akar az őrületbe kergetni. Valamit érez, talán már a születendő testvért, vagy te vagy türelmetlenebb anélkül, hogy te magad észrevennéd. A gyerek részéről ez segélykiáltás (ez túl erős szó, de valami kapaszkodás, biztonságkeresés). Valamilyen változástól fél, és ha megszületik a kistestvér, akkor is fog ilyen regressziós tüneteket produkálni. Az óvodában különben minden rendben, nem bántja valaki? Bírd ki, hogy nem adsz neki maflást, mert az semmit nem old meg. Pozitív fegyelmezés a jelszó, van ilyen könyv is. Meg kell próbálni beazonosítani a negatív érzelmeit, és megfogalmazni helyette, mert ő még nem tudja, csak viselkedésben mutat eltérést. Ilyenkor ölelésre vágyik. [link]
2018. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

#1 válaszolóval teljesen egyetértek, annyit hozzátennék, hogy a kimondott túlkapásokon kezdettől röhögnék. Nyilván nálad ez a "kezdettől" ugrott, és már nem is olyan. Ha komolyabb alkat vagy, komolyan semmi sincs veszve. Talán az én egyszerű megközelítésemnél alkalmasabb is egy négyéves értő felvilágosítása: hogy látod, mit érzel, melyik eset hova vezet, vagy hova vezetne, ha hagynánk.


Egyébként van egy rohadt jó könyv, szerintem 80% fölötti eséllyel beválik nálatok, főleg ha megérted és alkalmazod ugye: PET vagy mi a címe, az értő figyelem van a fókuszában. Jó végigrágni magadat rajta, ezer más területen segít embereket megszelídíteni. Sokszor rágja körbe a témát, légy erős, rohadt buta amerikai gyökereknek íródott. A discoverynél azért sokkal elviselhetőbb. Csak told végig ésszel, és alkalmazd, ha már elrontani úgyis nehezen lehet ezt a helyzetet! :) Valószínűleg rengeteg idióta játszmát zár rövidre csak a józan megértés önmagában.


Ez nem jelenti azt, hogy kevesebb lennél most, hogy nem látsz át ezt-azt. A gyerekek zseniálisan keverik a lapokat, könnyű utánuk menni, főleg mivel a szereteted minden fölötti, megkérdőjelezhetetlen, maradéktalan. Kellenek ezek a néha mókásan egyszerű irományok, hogy picit kijózanítsanak, hátralépésre kényszerítsenek, és visszaadják az irányítást, ami igazából el se veszett, csak a történet vont magába nagyon, mert van szíved, nem is kicsit.


Nyugodj meg, csöpp utánajárással, keresgéléssel egész egyszerűen sikerre vagy ítélve.

2018. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En azt nem tudom, hogy hogy meri maganak ezt megengedni. Mert en ugyan nem mertem ilyet csinalni, pedig sose vertek. Szoval el kene gondolkodni a nevelesen.
2018. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elgondolkodni a nevelésen? 4 év alatg soha nem csinált ilyet. Most kezdte kb 2 hete.
2018. febr. 5. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!