Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg a fiammal,...

Hogyan értessem meg a fiammal, hogy ne pisilje körbe a vécét?

Figyelt kérdés
Már elegem van. Szólok neki egy csomószor, hogy célozzon jobban, vagy ha ennyire nem megy neki akkor pisiljen ülve, egy ideig emlékszik rá, aztán egy idő múlva megint látom a tócsát a vécé mögött meg érzem a pisiszagot.

2018. febr. 4. 07:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy hány éves.
2018. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
51%

Valahogy nyomatékosítsd neki. Nálunk is ez volt amikor a kisfiam 6-7 éves volt. Reggelente egyszerre kellett nagyon pisilnie és volt bódult ébredés után, ezért sokszor a vécé mellé, mögé, köré sikerült. Szóltam neki egy csomószor, hogy ezt ne, mondtam, hogy figyeljen jobban, de úgy tűnt egyik fülén be, másikon ki.


Aztán egyszercsak elegem lett, és ahogy reggel felkelt és azzal a lendülettel indult is a vécére, eléléptem, lerántottam a pizsamaalsóját, és odanyomtam a fütyijéhez egy összehajtott textilpelust.


Kérdezte, hogy mit csinálok. Mondom neki teljesen semleges hangon:


"Semmit. Szépen pisilj egyet aztán kimosom a pelenkát a csapnál. Egyszerűbb, mint minden reggel négykézláb utánad sikálni a vécét, mostantól ezt csináljuk."


Na, innentől kezdve egy mellépisilés sem volt, mindig figyelt rá, hogy célozzon.

2018. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
8 éves
2018. febr. 4. 07:48
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Ilyenkor nem takaritod fel te, hanem szepen odahivod, megvarod, megmutatod es elmondod, hogy hol talal tisztitoszert/felmosot.

Ha napjaban 3x kell, akkor annyiszor csinalod.

Ket fiam van, hidd el, hogy tudom mirol beszelsz.

Amikor kicsik, akkor megcsinaltam en, eleve a meretuknel fogva volt baleset. De mindig kertem, hogy figyeljenek oda.

Nagyobbak lettek, de az egyik fiam akkor is rendszeresen mellepusilt, mert rohant, sietett allandoan.

Hidd el, nagyon hamar megunta, amikor neki kellett takaritani sajat maga utan, inkabb odafigyelt a pisilesre.


(Mellekesen ugyanezt az elvet kovettem az egve hagyott lampanal, a mosdoban hagyott fogkremes kopeteknel, asztalon hagyott rumlinal, pl kilottyent leves/kako, mindez morzsaagyon a mosatlant ott hagyva. Nem mosogatni kellett, csak elpakolni maguk utan, mert nincs cseledunj, en meg nem vagyok az.)


En nem vagyok hajlando kiabalni emiatt, se buntetest adni, csak szoltam nekik, elmagyaaztam, megvartam, mig megcsinaljak, megdisertem oket es kesz. Picit idoigenyes, de nagyon hamar megtanultak igy mindenrol, hogy automatikusan megcsinaljak maguk utan.


Ennyivel tartozunk a jovobeli menyunknek, nem? :)

2018. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Utolso vagyok: meg annyi, hogy amikor vootak olyan napok, hogy minden magatol ment (gondolok itt a fent emlitett dolgokra, plusz pl ruha berakasa szennyesbe, szobajukban nagyjabol osszeoakolas, kabat/cipo helyere megy es nem a csillarra dobva az eloszobaban, stb), akkor kaptak zsebpenzt.

Nem nagy osszeget, valamicske aprot minden ilyen napon.

Nagyon tudtak neki orulni es azota extran odafigyeltek. Azota is gyujtogetik a penzt es nagyon buszkek magukra. :)

2018. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
A legegyszerübb, hogy ülve pisiljon és akkor nincs ilyen gond. (És ettöl nem lesz semmi baja, csak neked - meg a jövendöbeli lakotársaknak - lesz kevesebb problémája)
2018. febr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk csak ülve szabad pisilni, ezzel meg is oldódik a kérdés.
2018. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Utolsoknal a pont :)
2018. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Én vennék valami wc matricát vagy kerámiafestéket, és szépen beragasztanám a wc belsejébe, hogy oda célozzon. Szerintem unatkozik és trükközik közben, azért van mindig mellette a pisi, nem ügyetlenségből.
2018. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha mellé megy, takarítson. Hamar megoldódik. Azzal, hogy ráülteted, nem oldod meg a problémát, csak elfeded.
2018. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!