Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a fiammal...

Hogy értessem meg a fiammal hogy ez így nincs jól, ezen változtassanak minél előbb?

Figyelt kérdés

A fiam együtt vagy egy nővel egy ideje, van gyerekük is. A nő nem dolgozik, a fiam tartja el.

Megkértem hogy adjon kölcsön nekem pénzt, erre azt mondta hogy megbeszéli a barátnőjével.


De minek? Az ő pénze, ő dolgozik meg érte, semmi köze annak a nőnek ahhoz ha ad belőle a saját anyjának. Hogyan értessem ezt meg vele?


2012. nov. 22. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%

KEdves anyuka, ott van a kérdésedben a válasz: "Az ő pénze, ő dolgozik meg érte" innentől kezdve neked sincsen hozzá közöd, hogy mit csinál, illetve mit nem csinál vele.

Ahhoz meg pláne nem hogy kivel beszéli meg.

Főleg hogy már nem is veled él.

2012. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert egyedul keres a családban. Fenntartja a családját, a gyerekét. Es mit változtat azon, hogy most van e papír a házasságrol vagy csak egyutt élnek. Még On van felháborodva, hogy meg akarja beszélni a párjával. Kedvelheti a menyének való.

En 4 évig éltem egyutt a párommal és csak akkor házasodtunk, amikor jott a baba. Mégis az anyosom a feleségének tekintett és nem áskálodott, bujtogatta a fiát ellenem.

2012. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka - fia barátnője kapcsolat mindig is szül és szülni is fog problémákat. Ilyenkor mindenki vagy erre, vagy arra az oldalra áll. Abban igazad van, hogy nem feltétlenül oké az, hogy a fiad tartja el a nőt, de ha közöttük ez rendben van, és jól kijönnek anyagiakban is, akkor ebbe nem feltétlenül van beleszólásod. Valamint ők már egy család, ha csak a fiad, ha csak az élettársa keres, akkor is "illik" megbeszélni a másik féllel, hogy pl. "Drágám, akkor a mikrót jövő hónapban vesszük meg, mert anyunak gondja akadt és adok neki egy kis pénzt". Én is megbeszélném a párommal, mert akárhogy nézzük az a pénz az övüké, közös, onnantól, hogy a fiad ezt így gondolja, még ha ő is keresi meg a napi betevőt..
2012. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%

Hogy-hogy minek??? Attól, hogy a nő nem dolgozik még egy háztartásban élnek, közös kiadásaik vannak és ebbe a kölcsönkért összeg is beletartozik. Ha pedig nem ad akkor valószínű nincs miből!


Nincs mit megértetned a fiaddal és nincs min változtatni se...

2012. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
100%
és a fiad veled hogyan értesse meg, hogy az a nő nem a ,,barátnője", hanem a gyereke anyja, az ő élettársa, magyarul az egy család. És képzeld, a fiad fizetése a gyereke anyjáé is. Amilyen hangon te beszélsz a fiad párjáról, meg az unokádról...hát Jézusom.
2012. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

A mai világban gondolom nem kényelembol van otthon a párja. Gondolom max. a gyerekkel van otthon vagy épp nem kap munkát!

Es igen is jol van így, hogy megbeszélik a kiadásokat!

2012. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
93%

Az a nö az élettársa, akit SAJÁT maga válaszott párjának, te meg az anyja, akit úgy "kapott", megkérdezés nélkül.


Ennek alapján az élettársa legalább annyira közel áll hozzá, mint te, söt még közelebbi.

Az, hogy ök a KÖZÖS életüket hogyan rendezik be (a nö dolgozik-e vagy sem), nem árd tartozik, az, hogy a KÖZÖS jövedelmüket hogy osztják be, szintén CSAK kettejük dolga.


Ha akarnak, adnak neked pénzt, de elvárni nem várhatod el, és szerintem az a természetes, hogy a párja tudta nélkül nem ad a megélhetésükhöz szükséges pénzböl másnak.


Sokkal jobban tennéd, ha elöször is elfogadnád, hogy "az a nö" a fiad élettársa, és nem áskálódnál ellene.

2012. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, miért van otthon? A fiam tartja el, ez a lényeg.

Én az anyja vagyok! nem csak egy nő a sok közül....


Persze hazudozik hogy kap ő pénzt a gyerekre, 110e-t!! Hogyne, persze....

2012. nov. 22. 13:53
 9/69 anonim ***** válasza:
81%

Egyébiránt imádom az ilyen gyerek kölcsönözzön anyucinak helyzeteket.

Mégis mennyivel tartod magad jobbnak mint a fiad élettársa?

Ő lehet hogy nem dolgozik, de cserébe ellátja a fiad gyerekét, és vezeti a háztartást.

Te mit teszel mostanság a fiadért?

Havonta egyszer felhívod? Vagy csak akkor ha koldulni kell?

Vagy éppen eszedbe jut kavarni a sz@rt?


Tisztára olyan vagy mint az én anyósom, csak nálunk a helyzet annyiban változik hogy beteg vagyok és azért nem dolgozhatok...

2012. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom közös háztartásban, közös kasszán élnek, azért beszéli meg vele. Közös kasszánál minden kiadást és bevételt megbeszélnek a párok. Természetesen nem a "vettem egy szelet csokit magamnak" esetekre gondolok. Ez így logikus.

Nem is értem a kérdést.

2012. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!