Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti milyen játékokkal ütitek...

Ti milyen játékokkal ütitek el az esős időt otthon - 1, másfél éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
2018. febr. 8. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Jaj, ne is mondd, néha nehezek az olyan napok, amikor ki sem lehet mozdulni, mert pillanatnyi szünet nélkül szakad az eső.

A hó nem lenne baj, sőt, de ez, mint a mai... a kicsi is néha nehezen viseli, megszokta a mindennapos friss levegőt, sétát, igényelné.

Amit itthon ilyenkor játszunk: lego duplo, ujjfesték, gyurmázás, labdagurigázás és a megunhatatlan pakolás konyhaszekrényből és a fiókokból műanyag edények, fakanalak.

2018. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi kimentünk esőben.
2018. febr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves már nem olyan törékeny, mint a pár hetes babák. Ha csak csendesen esik, mint tegnap is, simán ki lehet menni vele sétálni, pocsolyázni. Arra figyelj, hogy a bőréhez közeli ruha ne ázzon át, de ha van vízhatlan nadrág és kabát is, akkor nem lesz baja, még élvezni is fogja. Nem cukorból van. 😊

Bent amúgy lehet pakolászni, labdázni, “segíthet” főzni, szennyest váligatni, teregetni... énekelhettek, mondókázhattok, ennyi idősen odafigyelve már akár egy kis gyurmát vagy ceruzát is kaphat. Csak kreatívan! 😊

2018. febr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Úgy látszik, hogy nem mindenhol esett egyforma intenzitással tegnap az eső. Itt, ahol mi élünk nem egy csendes kis eső volt, hanem szakadt, úgy, hogy a szomszéd ház tetejét nem lehetett látni. Persze, hogy nincs cukorból, de aki a tegnapi, egész délelőtt tartó felhőszakadásban (ismétlem, csak az itteni helyzetről tudok beszélni) levitte a kicsi gyerekét anélkül, hogy muszáj lett volna, hát az nem biztos, hogy százas...

Na ezt csak azért tartottam fontosnak leírni, mert olyan se perc alatt lepontoztátok az első választ, hogy öröm volt nézni. Szép napot.

2018. febr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A benti játékok miatt tettem fel a kérdést, hogy milyen változatos programot csináltok bent.


Nincs cukorból valóban, de még nem tud teljes mértékben a saját lábán sétálni. Amióta megint 0-3 fok van, nem is hajlandó sétálni mert nem tetszik neki. Felkéreckedik.


No de nem is ez a kérdés. Hanem hogy bentre milyen izgi játék ötletek lehetnek. :)

2018. febr. 9. 09:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémeket a játéknak kitalált játékok nem igazán kötötték le. Fiókból ki-be pakolás volt az állandó sztár, vagy ölben körbemenni a szobában és mindent végigmutogatni és elmeséltetni, vagy felmászni oda, ahová nem szabad, és persze követni mindenhová anyát. Néha azért befigyelt 2-3 perc labdagurigázás, nekem életveszélyes duplodobálás vagy mesekönyvlapozás (inkább csak lepakolás), újságpapírtépkedés, esetleg bárminek a nyomogatása vagy ütögetése, ami hangot ad a zenélő izétől a xilofontól át a lábasig. Gyurmát, zsírkrétát, festéket, pláne filctollat... ők nagyon élvezték, de inkább megették volna, szóval az is 5 perc kipakolás, harc a védőruházattal, 2 perc alatt huszadszori rászólás és az anyai reflexek tesztelése, majd 10 perc takarítás... De a szabad pakolászás, amikor én követem fél centiről (és úgyis orra esik), vagy az ha én is négykézláb mentem velük az asztal alatt valami bújócska címén, vagy csak gurultunk az ágyon, mindig nagy örömöt okozott.
2018. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

17 hós az enyém is. szépen sétál de állandóan beteg és ez a párás idő nem tesz jót nekik. ilyenkor fél - fél órát sétálok vele bőven elég az is.

Ma gyurmáztunk eddig, végig rakosgattuk a kirakható fa játékokat, imádja a könyveket, nézegetjük őket, táncoltunk (én tornázni szerettem volna de végül közös táncolásba fajult :) meg igazából gyedül is elég sokat eljátszik, 9 óta kb egy órát igényelt én meg ráhagytam mert halomba állnak a dolgok kint

2018. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Ő legózik, vonatpályázik, főzőcskézik kiskonyhában, amíg én a saját dolgomat csinálom, mondjuk főzök.

Együtt szoktunk olvasni (Anna, Peti és Gergő megy most leginkább), mondókázni, kirakózni, matricás albumozni.

2018. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kimegyunk esernyovel is akar. Szeret a pocsolyakban totyogni (vizhatlan cipoben).

Bent egyutt fozunk, kap labasokat meg kanalakat azzal elvan. Vannak benti jatekai, azokkal is elvan akar egyedul is. Az enyem masfel es szeret rajzolni. Van egy kifestoje, abba firkal. Tv is sokat megy ezekben a napokban.

2018. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!