Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ártok a gyereknek, ha reggelen...

Ártok a gyereknek, ha reggelente 15-20 percre bekapcsolok neki mesét, amíg magamhoztérek és megiszok egy kávét?

Figyelt kérdés
16 hónapos
2018. febr. 14. 07:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
28%
Ártasz.
2018. febr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
84%

8: fiam 8 éves, ő is megnezhetett 1-1 mesét reggelente annyi idősen (Mickey egér, Bogyó és Babóca).

Most kitűnő tanuló, 5 éves kora óta olvas (a dadusnéni az oviban vele olvastatta el a dolgokat ha nem találta a szemüvegét), nyugodt, szófogadó kisfiú. Az egvilagon semmi panasz nincs rá, nagyon kedves és ertelmes fiúcska a korabeliekhez kepest is (ez a félévi iskolai értékelőjében is szerepel).


Szóval hasonlítgathatod a gyerekedet a tv-néző gyerekekhez, baromira nem biztos hogy a tiéd "jobb" lesz. Mert nem a napi egy mesétől függ, hogy ki milyen lesz nagyobb korában. Az én fiamnak rendszeresen meséltem, sokat játszottunk (mai napig!! Karacsonyra Scrabble-t kapott, heti szinten játszunk vele). Normalis nyugodt gyerek lett, nem lett baja a napi 15 perc mesenézésből.

2018. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Jézusom 8as, neked aztán van arcod. A bogyó és babóca aztán tényleg tele van váltakozó képekkel és nagyon zaklatott mese.. Szerinted mit néz, horrorfilmet? Nyilván én egész nap nem foglalkozom a gyerekemmel és hülye lesz a tied pedig tökéletes, ahogy az Anyukája is.. Többieknek köszi.
2018. febr. 14. 08:52
 14/44 anonim ***** válasza:
57%

Mi is ezt csináljuk mint most is perpill, ő 22 hónapos de ennyi idős korában is ez ment, reggel felkelünk kávé/kakaó csinálás, majd peluscsere után visszabújunk az ágyba és míg megiszom a kávém és elolvasom a híreket/facebbokra felnézek addig ő néz mesét ez negyed óra.

Semmi baja nem lesz tőle, tableten megy csökkentett fényerőn.

2018. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy lesz baja ...

Mi is Tv-n nottunk fel 20-30 eve megis epelmejuek vagyunk ( mar aki ... )

Az enyem is nezi reggelente 20-30 percet, 2,5 eves

2018. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
49%

Nem baj :)

Igaz nálunk nincs szükség rá mert mikor atoltoztetem már megy is játszani aztán "nyugodtan" tudok reggelizni(persze odajön és kunyizik a reggelimből de játszani szokott és elvan :)). Ha meg nem így lenne valószínűleg én is leraknam egy kicsit a tévé elé!

2018. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
49%
Kisfiam 16 hónaposan fedezte fel a tv-ben a meséket, egészen addig semmi nem érdekelte. Ő Thomassal kezdte. Én is bekapcsoltam neki reggelente amíg itta a kakaóját az ágyunkban. Addig én kávéztam, megmosakodtam, felöltöztem, előkészítettem a reggelit. Napközben is többször bekapcsoltam neki de nem órákra. Ha kint jó idő volt mindig kint voltunk, tehát nem ment a mese más programok rovására.
2018. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
58%

Én is ezt csinálom kb. 1 éves korától.

Sőt, nekem délutánonként is néz meséket.

Most lesz majd 6 éves és szuperül eljátszik magában is reggelente, szerepjátékozik a plüsseivel, babáival, vagy könyvet lapoz, könyvet olvas fejből a babáinak.

Szóval hiába jött az egyik válaszoló beképzelten, hogy ő milyen hiperszuper anyuka, mert nem rontja el a tv-vel a gyerekét, nyugodj meg kérdező, ennyitől nem lesz baja.

2018. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
32%

" A bogyó és babóca aztán tényleg tele van váltakozó képekkel és nagyon zaklatott mese.. "


Mivel percenként 24 képet ad a TV, ezért igenis tele van gyorsan váltakozó képekkel és egy ilyen kis gyereknek nagyon zaklató a hangos beszéd, és sok esetben izgatott kiabálás, ami a meséhez tartozik.


És ez nem a tanulásban okoz föleg problémát, hanem a pszichikai fejlödésében, ami csak jóval késöbb derül ki.

2018. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
54%
8- as es elozo, akkor te ne nezesd a gyerekeddel, kit erdekel ?
2018. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!