Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ártok a gyereknek, ha reggelen...

Ártok a gyereknek, ha reggelente 15-20 percre bekapcsolok neki mesét, amíg magamhoztérek és megiszok egy kávét?

Figyelt kérdés
16 hónapos
2018. febr. 14. 07:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
41%
Nem.
2018. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
58%
Le leszek én is pontozva, de nem érdekel. Most 15 hónapos a kislányom és minden reggel az utazóágyba ül a játékai között és Bogyó és Babócát néz még megiszom a kávém (máshogy nem tudom mert simán kivenné a bögrét a kezemből), WC, megágyazok, felporszívozok. Van amikor nem is nézi hanem játszik, de nekem kell az a fél óra míg ezeket megcsinálom. Meg egész nap a zenecsatorna megy mert nem szeretek csendben ülni, de szinte rá se néz a tv-re. Ha nagyobb lesz és 10 percet képes lesz egy helyben ülni akkor mesét fogok neki olvasni a tv helyett, de addig élek ezzel a lehetőséggel.
2018. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Igazából azért is tettem fel a kérdést, mint ahogy említettem én is TV ellenes vagyok. Ilyenkor is lelkiismeretfurdalásom volt, hogy bekapcsolom neki, de tényleg azt éreztem, hogy kell pár perc. Lehet, hogy jobb lenne, ha kócosan, kV nélkül ingerülten álmosan ülnék mellette? Nem hiszem..Sajnos folyamatosan olyan kérdésekkel kell megküzdeni az embernek, amire nincs egyértelmű válasz. Tudom Brit kutatók szerint 3 éves korig 0 perc TV, de pl. az Anya taníts engem könyv (amit mindenki dicsőít) szerint 1 éves kortól mehet 10 perc laza mese a gyereknek..Na mindegy, megpróbálom azért nem minden nap, csak ha már nagyon kaki vagyok.
2018. febr. 14. 11:32
 24/44 anonim ***** válasza:
22%

Nálunk 24 ből 12 órát megy a tv.

A gyerek ebbe született ezt szokta meg.

Alvásoknál kikapcsolom, ha ébren van akkor megy.

2018. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
54%
Ez a TV ellenesség elég nevetséges.Természetesen nem korlàtlan mennyiségben és nem akàrmit,de mondjuk a Bogyó és Babócàtól semmi baja nem lesz.Múltkor nyilatkozott egy szakértő,aki szerint nem a technikai eszközök hasznàlatàval van a gond,hanem a jàtékok,mesék mennyiséggel és a minőséggel.
2018. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
37%
Tudományosan igazolt tény, hogy árt. Utána olvashatsz pl.: a pubmed-en, hogy az eeg milyen változásokat jelez. De ez a saját szülői felelősséged (meg a gyengeséged).
2018. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
79%
Kerdezo, ugyanugy voltam, mint te, buntudatom volt, hogy neha kapcsoltam neki meset, ameddig egy kicsit magamhoz tertem. Olvastama tv hatasairol, Vekerdyt es tarsait, es ismerem a hatranyait. Amikor tehetem, kerulom, de neha az ment meg attol, mikor nagyon faradt vagyok, hogy ne kiabaljak, higgadjak le (egyebkent turelmes tipus vagyok, de neha nehez, mikor elfogy az energiam). Amikor beteg, agyban kell lennie, tobbet pihennie, akkor alkalmankent azert ugy gondolom, van elonye a tv-nek, de sokkal jobbnak latom, ha sikerul segitseget szerezni, es nem a tv rendszeresen a babysitter. A Duck tv-ben barmelyik rajzfilmben nem latok annyi kivetnivalot, mint mondjuk egy Kerekmese eseteben, ahol a mar idosebb gyerek is megijedt az egyik rajzfilmfiguratol, tehat azert vannak fokozatok. Este elalvas elott nem tartom jonak, kocsiban viszont szerintem szo szerint eletmento tud lenni.
2018. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
74%
Mi is néztük gyerekkorunkban és nem omlott össze az idegrendszerünk stb. A tv mellett persze játszani is tudtunk magunktól, nem kellett, hogy anya mellettünk üljön. Nálunk is megy a tv napközben és elkerülhetetlen, hogy a gyerek néha ne pillantson rá. Szerintem semmi baja nem lesz tőle. Aki úgy gondolja az ne kapcsolja be.
2018. febr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
51%

De figyelj màr #26.

Mi is néztünk meséket gyerekkorunkban,akkor belőlünk hogy lett ember?

2018. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
12%

Regen katodcsoves tevek voltak. Ha 200 Hrtz a kepfrissites egy laposteven, az mar nem bantja a szemet.

A rajzfilmet kell jol megvalasztani. A kis hableanyt nem neztem meg elore. Abban van egy resz, amikor a gonosz polipno csinal valamit. Ezerrel villog, durrog, ijeszto kepek jelennek meg.

Netflixen be lehet allitani a gyerek korat es csak okyat dob fel, ami korosztalynak megfelelo.

2018. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!