Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi esti mesét (tévézést)...

Mennyi esti mesét (tévézést) engedtek a gyerekeiteknek? És mikor van vacsora, fektetés?

Figyelt kérdés

Az esti mesés kérdésem azoknak szól, akik engedik egy kicsit mesét nézni a gyerekeiket. Sokszor vagyok egyedül Velük, vacsora előtt/után nézhetnek kb. fél óra mesét, az idő alatt készítem ki a másnapi ruhákat, motyót, elkészítem gyorsan a vacsorát. Van, aki több mesét enged?

Mikor vacsoráztok, és mikor mennek aludni? Mi a dolgok sorrendje Nálatok? Vacsora, fürdés és alvás?


2018. febr. 20. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
mekkora a gyerek?
2018. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, kimaradt a koruk: a fiam 5 éves, a lányom 3 éves. Nap közben nyilván ovi, bölcsi, sosincs mesenézés, délután, ha hazaérmnk, játszunk, főzőcskézünk, hétvégén szintúgy, tehát nagyon ritka a tévézés pusztán időkitöltés céljából.
2018. febr. 20. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vacsora, fürdés, a kicsi altatása közben mesét nézhet a nagy (20-30 perc), aztán alvás a nagyobbnak is, még olvasok neki mesét. 7 hónapos és 2,5 éves gyerekek. Nekem minden másnap délelőtt is nézheti fél órát, amíg odarakom a kaját főni. Amúgy háromnegyed 7-7 fele van vacsi és 8-kor fekszik le a nagy.
2018. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a nagy lányom 3,5 éves, a kisebb 1,5.

mindketten kb 14 hós koruk óta nézhetnek mesét.

úgy indultunk, hogy 14 hós kortól járt 1 Bogyó és babóca lefekvés előtt. aztán kb 2 éves kortól és azóta a nagy 2-3 mesét nézhet fürdés előtt, és ugyanennyit reggel séta (ill. most már ovi előtt). Nyilván a kisci nézi vele, ezért neki életkorban kicsit hamarabb kezdődött a mesenézés.

Napi szinten ez nagyjból 2*20 perc. Nap közben nem megy a TV (kábel tv nincs is..youtubeot néznek) csak a zene szólhat, nagy ritkán a nagynak jár bónusz mese ha pl itthon van és a kicsit altatom, és másként nem marad meg egyedül csendben, vagy ha a kicsi nincs el egyedül de muszáj lezuhanyoznom, de ezek ritka alkalmak. alapvetően a 2*20-30 perc a standard. Szerintem ez nem sok, tudom a legjobb a semmi, de én is ember vagyok és nem gép és máshogy nem tudok pihenni főleg hogy a nagy nem alszik délben.


17.00-17.30 a vacsi idő, utána még kis játék, 18.15től mese, utána még játék, a nagy tejet is iszik, 19.00tól pancsolnak, 19.30-ra kész van mindkettő, utána már csak meseolvasás (a nagy még esetleg puzzlézhat vagy rejtvényt fejtünk szóval szigorúan relaxálós játék) 20.00-kor van a lámpa oltás, a nagy van hogy még 1 órát forgolódik, akkor bent szívok vele, de a 20.00 órás lámpaoltás kötelező, mivel elég korán kelnek (6.00 körül)

2018. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, a pihenés alatt a zuhanyzást, sütést értem :D mivel általában a mesenézés alatt ezeket csinálom, amiket nem lehet ha láb alatt vannak mert pl forró olajban sütök stb
2018. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fél 7 körül vacsizunk, 7 után 8-ig játék,levezetésképp, majd 8-kor fürdés, fél 9-kor negyed óra mese, majd én mesélek neki könyvből ,aztán 9 körül alvás.
2018. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!