Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is utáljátok amikor a...

Ti is utáljátok amikor a párhónapos gyereketeknek így csinálják: "bugyuli. Mugyulu. Bugygyuli. "?

Figyelt kérdés
Egyszerűen gyűlölöm amikor a rokonság vagy ismerősök elkezdnek gagyogni a gyerekemnek ilyen "gugyuli bugyuli" , "babuka mamuka bubuka" izéket.. De ha szóvá teszem, hogy nem kellene ilyeneket csinálni akkor meg vérig vannak sértődve. Miért hiszik, hogy ez jó?

2018. febr. 27. 07:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
40%

#20 nagyon fusztrált vagy. Én nem személyeskedtem. Te miért vetted Ennyire magadra?

És igenis részben a szülők érdeme is. Nyilván kell egy alap hozzá. De pl. 3 éves és van amit angolul is tud. Hoy miért? Mert láttuk, hogy fogékony és tanítjuk.

Mint írtam, semmi nincs veszve ilyen korban, de azért a szülők érdemét se vegyük el.

2018. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"Majd az óvónő kijavítja... Semmi sincs veszve."


#21-es, ha ezen nem érzed, hogy személyeskedő, lekezelő, cinikus megjegyzés volt, akkor nem teljesen vagy tisztában azzal, hogy mi számít a másik cukormázba burkolt sértegetésének. Ne legyél álszent, nyilván annak szántad. ;)

2018. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy nem, egyáltalán nem azt mondom, hogy a szülő ne fejlessze a gyereket, hiszen én is azt teszem, ez alap. Aztán emellett a gyerek a SAJÁT TEMPÓJÁBAN fog fejlődni, ha fejen ugrálsz is. Ezért volt sértő, hogy "nem baj, majd az óvónő kijavítja". Remélem, így érthető.
2018. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem a szívem csücske ez a dolog, de szerintem van, ami belefér és van, ami nem. Pl, ha néha játékból csinálják az szerintem normális, de ha nonstop ez megy és máshogy nem is képesek szórakoztatni a gyereket az már nem.


A sejpítve beszéléstől viszont falnak megyek. Ismertem olyan gyereket, aki azért használta rosszul a szavakat, mert otthon is így beszéltel vele. Amúgy ki tudta mondani pl. hogy "szeretlek", de mégis sejetjeket mondott helyette, mert ezt tanulta meg. Nyilván ez elmúlik, senki nem fog 40 évesen így beszélni emiatt, de szerintem akkor is idegesítő. Főleg, mikor cukinak gondolják. Na meg mikor egy kvázi idegen gyereknek beszélnek így, hogy "cejeted a tejcit? Ittenkem, de alanosz vad". Velem egyszer kisebb koromban akart így beszélni valaki én meg nem értettem, hogy mit mond és le volt sújtva, hogy én ezt nem találom viccesnek.

2018. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

#23 - nem vagyok álszent, de nem sértésnek szántam. Ott tényleg kijavítják és nem hagyják annyiban.

A saját tempóval is egyetértek, de van egy határ. Pl. Óvoda, ahol már bizony fejlesztik őket, mert kell. És a 24 is írta. Ha rosszul szokja meg, akkor nehezebb korrigálni.

2018. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%
Friss anyakent valamiert engem is zavart. Talan a kialvatlansag es altalanos ideggorcs allapotom miatt :D De mar masfel eves es egyaltalan nem zavar akarhogy becezik.
2018. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk mindennaposak a nagyszülők és az agyunkra mennek. Főleg mikor kitalálják, hogy a 4 hónaposom azt mondta mama 😏 elég fárasztóak, néha beszólunk, de lepereg róluk. De ha ott vannak magne b6 vagy kávé kell
2018. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
30%
Kedves utolsó, nehogy a te gyereked is így beszéljen majd rólatok 30 év múlva... ja, persze ez kizárt, mert ti tökéletesek vagytok. Érdekes, mert azok az idegesítő szülők neveltek fel titeket is.
2018. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Kedves 28as!

Mit tudsz Te a mi életünkről? Honnan tudod milyen szülők voltak és most milyenek? Csak, hogy képben legyél mivel soha nem volt nagyszülőm én nem tiltom tőlük a gyerekek, akkor jönnek amikor akarnak és ez mindennapos. Anyós/Após külön mivel nincsenek jóban kb.1-1 óra, szüleim megint ennyi idő és hallgasd a sok butaságot amit összehordanak, arról nem is beszélve, hogy a kislányom nem szereti ha huzogatják, mert ők puszit akarnak adni neki, a gyerek meg ordít. És egyebekről meg ne is beszéljünk! Különben meg a kérdező kért véleményt/tanácsot/tapasztalatot nem én!

2018. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Tölts nekik valami komolyabbat ilyenkor, gondolom unalmukban nyomják fullban már! :D
2018. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!