Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan terelgetitek a gyermeke...

Hogyan terelgetitek a gyermeketeket érdeklődését, ha lányos érdeklődési köre, a lányok közt érzi jól magát, pedig fiúnak született?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ez leginkább akkor merül föl, ha a szóban forgó kisgyerek kisfiú. Egy fiús kislányt valahogy sosem akar a környezete átprogramozni, sőt, inkább vagány, hogyha egy kislány a habos-babos rózsaszínű álom, babák és kényes nyafogás helyett a kisfiúkkal nyomul.

Én nagyon fiús kislány voltam, hál' istennek sosem akart senki sem "terelgetni".

Nem kell semmivel sem terelgetni, úgysem fog menni, ha a kisfiúnak az az érdeklődési köre, ami...ez esetben lányos. Csak görcsössé fog válni, zavar támad a kis fejében. Szerintem az az okos, ha a környezete "elétesz" sokféle dolgot, hogy majd ő hadd döntse el, mi az, ami érdekli, és mi az, ami nem. Az "elétenni" alatt azt értem, hogy megadni neki a lehetőséget, hogy a fiús dolgokkal is megismerkedjen. Ha ez is adott, és mindemellett lányos(nak tűnik most) az ízlése, akkor békén kell hagyni. Főleg azért, mert kisgyerekkorban hihetetlen gyorsan változik az ízlésük, az érdeklődésük.

2018. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Visszakérdeznék, kedves kérdező: pontosan milyen okból kellene "terelgetnem" bármiféle irányba is a gyerekem érdeklődését?
2018. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves?
2018. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert már kinőtt a babaházakból, de most a lányos ruhákat kedveli. (és nem csak játékból veszi fel testvére lányruháit)
2018. febr. 27. 16:22
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Mennyi idos? Elviheted csaladallitasra, hatha tudatalatt egy noi szereplot kepvisel a csaladbol.
2018. febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyebkent nem terelgetem sehogy, sot, szamdekosan megmutatok neki mindenfele jatekot, ugyanugy babazhat, tologathat babakocsit, ha az erdekli.
2018. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az öcsém is ilyen volt ... anno sose felejtem el beöltöztettük lánynak amit még ő is élvezett és bohóckodtunk. Egy ideig annyira élte ő is ,hogy kérte ,hogy öltöztessük be stb . mégis teljesen normális felnőtt ember lett belőle.. Sőt.. az én öcsém még barbi babázott is velem azt is szerette ..
2018. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Mi miatt aggódsz? Hogy transznemű? Vagy meleg?

Hidd el ha nem az emiatt nem lesz az. Ha az akkor meg hiába terelgeted....tapasztalat.

2018. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig nem értem. Miért probléma az, hogy lányos dolgok érdeklik a gyereket és szeret lányos ruhákban lenni? Azért, mert lehet, hogy pl. transznemű? Na és ha az, az miért probléma?
2018. febr. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Én sem értem, hogy miért gond, hogy lányos a kisfiú. Én lányos voltam mindig is, ment ezerrel a Barbie-zás (mai napig barbie-znék még, de már felnőttkorúnak számítok :( :D ), a rózsaszín volt a kedvenc színem és a mai napig imádom a szoknyákat. És el se hinnétek: homoszexuális vagyok, egy nőies nővel az oldalamon. Tehát nem ezen múlik a dolog, ha ettől félsz...


De úgy szeretem amúgy az ilyen jól kifejtett kérdéseket. Mennyi idős a fiú? Miben nyilvánul meg konkrétan, hogy a lányos dolgok iránt érdeklődik? És ez téged miért zavar, mitől félsz?

2018. febr. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!