Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan itt akinek kisgyerek...

Van olyan itt akinek kisgyerek mellet border collie kutyusa van?

Figyelt kérdés
2 fiam van, egy 4 éves és egy 2 éves, és most kerülne majd hozzánk egy collie kölyök. Jól kijönnek a gyerekekkel ezek a fajták? Mire érdemes figyelni?

2018. márc. 1. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell figyelni, hogy ez a fajta szerintem az összes kutyafajta közt a legaktívabb ( talán még a ridgeback ilyen).

Nekik nem elég napi 1-2 óra séta, több órás intenzív mozgás+munka, feladatok kellenek neki ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen és ne legyen vele gond.

Szóval nem éppen egy kimondott családi kutya akivel a gyerekek néha labdáznak, simogatják és annyi.

Kőkemény munkakutya akivel minden egyes nap foglalkozni kell sokat, nagyon sokat. Akkor is, ha esik, fúj a szél, vagy beteg a gyerek.

2018. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsô jól mondja. Agility-vel kutyasuliban jól le lehet ôket mozgatni. Ha nem ott, akkor máshol, de muszáj lesz.
2018. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Ilyen kicsi gyerekek mellé semmilyen kölyök nem való, pláne nem kezdő gazdival.
2018. márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk kezdők, régebben westink volt.
2018. márc. 1. 15:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. 16 hónapos gyerek, kicsit több mint másfél éves border. Való igaz, hogy a kutya igényli a foglalozást, ezt leírták. Azt viszont nem, hogy imágják egymást a gyerekkek. A gyerek első szava konkrétan még egy éves kora előtt az volt, hogy Ede (a kutya Eddie). :) A kutya (kan) is imádja a gyereket. Egy hipermozgékony eb ha nincs fegyelmezve, de még arra is figyel, hogy ha a gyerek fogja a pórázt, akkor ne rántsa el. Ott totyog a kisfiam és a kutya meg mellette lépked (persze felnőtt is fogja a póráz végét, ne tessék nekem esni). Szóval intelligens, érzékeny, figyelmes, kedves állat a border. Amire figyelnem kell az az, hogy ne ‘puszilhassa’ a kuya a gyereket, a fiam meg az udvaron ne egyen bele a kutya ennivalójába. :)
2018. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, írtam privátot ha nem baj :)
2018. márc. 1. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén szólva én maximum show vonalú bordert vállalnék be gyerek mellé aki kevésbé igényli a strapálást. Egy munkavonalú szerintem csúnyán elbánna velem és nem is érezné jól magát. Nekem csak egy pomerániaim van de még sokszor vele is meggyűlik a bajom gyerek mellett pedig születésem óta kutyák és állatok vesznek körül. :D
2018. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy westie nagyon nem egy kategória a borderrel :DD


Nekünk lakásban stafford és vizsla van kisgyerek mellett.

Csak azért mertük bevállalni a vizslát, mert nagyon aktív család vagyunk, hétvégente mindig megyünk kirándulni a közeli hegyekbe és hétköznap is több órát tudunk vele foglalkozni. Utazni sosem szoktunk, nekünk a nyaralás is abból áll, hogy a lehető legtöbbet kirándulunk, vagy kijárunk a legközelebbi tópartra természetesen kutyákkal együtt.

Szerencsés helyen élünk, az erdő lábánál, busszal 10 perc alatt kint vagyunk, a lakótelep is olyan ahol élünk, hogy 5 perc sétára van tőlünk patak és rét ahol el lehet engedni a kutyákat, hogy kedvükre rohangáljanak, szimatoljanak.

Bármelyik kutya gyerekkompatibilis lehet, ez nevelés kérdése.

Ettől függetlenül fenntartom azt a véleményem, hogy border collie csak olyan családnak való (függetlenül attól van-e gyerek, vagy nincs), ahol a kutyára ugyanannyi időt tudnak szánni, mint a gyerekekre és nem nyűg nekik levinni egy gyors pisire a kutyát esős, hideg időben.

Ha játszópajtásban gondolkodtok, válasszatok más fajtát a kutya érdekében!

Viszont ha aktív, sportos emberek vagytok akkor sok örömötök lehet benne.

1. voltam

2018. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom. Ha nem tudtok vele eleget foglalkozni, vagy magában tesz kárt vagy másban. Nekünk egy vizslánk van, nincs rá elég időm 2 kislány mellett, de nagyok családcentrikus, ha a kicsi épp simogatja (1,5 éves, szóval inkább finom ütögetés a simogatás nála), a kutya füle se rebben evés közben. De sokkal több idő kellene rá. Sajnálom szegénykémet.
2018. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felejtsd el egészen addig amíg nincs időd napi 2-3 óra INTENZÍV munkára (fizikai és mentális értelemben) a kutyával. Az hogy kijön-e a gyerekekkel (vagy fordítva) teljesen mindegy, szinte minden kutyát (gyereket) hozzá lehet szoktatni. Viszont ha a kutya nem kapja meg a megfelelő törődést akkor hamarosan rombolásba fog kezdeni, neveletlen lesz vagy szökős és több lesz vele a gond mint az öröm. A border egy tipikusan olyan fajta ami csak fanatikus kutyásoknak való akik nem sajnálják az időt a kiképzésére, agilityre stb. Ha nincs szerencséd még ki is fogsz egy igazi munka vérvonalú kutyát amit aztán nem fogsz tudni kezelni. Egy szó mint száz egy nagyon okos, óriási mozgás és munkaigényű fajtáról beszélünk ami nem összehasonlítható egy westievel. A westieben az egyetlen kihívás a hisztis terrier temperamentum de azon kívül feleannyira nem kell hozzá tapasztaltnak, aktívnak és elhivatottnak lenni.

Ha engem kérdezel: biztos hogy két kicsi gyerek mellé nem vállalnék be egy border colliet kivéve ha van egy nagyon jó dadusod aki vigyáz a gyerekekre napi 2-3 órában amíg kutyázol. Egyéb esetben sem a kutya sem ti nem lesztek boldogok. Tanácsolom hogy ha mindenképp kutyát szeretnétek akkor válasszatok más fajtát: golden retriever, labrador retriever pl. igazi családi fajták. Könnyen kezelhetőek és elég nekik annyi mozgás amit két gyerek mellett lehet biztosítani.

DE csak jó helyről vegyél magadhoz kutyát és ne kertidísznek.

2018. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!