Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Koszmó probléma óvodáskorban?

Koszmó probléma óvodáskorban?

Figyelt kérdés

Kislányomnak újra előjött a koszmó, babé sampont használtunk, ami úgy ahogy kordában tartotta, most gondoltam már kipróbálok mást, de nagyon csúnyán bekoszmósodott. Az orvos paraffin olajat írt ki, azt mondta ez rendbehozza!

Esetleg használta valaki, tényleg jó?

Másik kérdés! Hosszú (nem annyira), nagyon dús haja van, így is kivitelezhető az olajozás? Nem lesz zsíros a haja, kimosható teljesen az olaj?

Már 5 éves, így már nem szeretném levágni rövidre a hajàt, ő sem szeretne rövid hajat, ezt a megoldást nagyon szeretném elkerülni!


2018. márc. 5. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
babe sampon nagyon jó, pár nap alatt rendbe hozza.
2018. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk az olaj rendbe tette és kimosható természetesen.
2018. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy babét használtunk, de nálunk az addig volt jó, amíg koszmó is alig volt, most viszont semmit nem ér és egyre csúnyább
2018. márc. 5. 12:01
 4/13 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak is visszajött egyszer ovis korában a koszmó. Sima babaolajjal kentem be neki és utána kétszer megmostam samponnal. Lehet, hogy 2x-3x megismételtem ezt az olajos mosást, erre nem emlékszem pontosan.

Vizes fejbőrét beolajoztam, kicsit bedörzsöltem, fürdés alatt (15-20 perc) rajta hagytam, majd samponnal megmostam.

2018. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a korban már nem normális. A koszmo 3 éves korig normális.

Szerintem ez nem koszmo, hanem pikkelysöröm. Nem viszket neki? Máshol nincsenek ilyen extrém száraz helyek rajta?

Fura, hogy az orvos pikkelysörömre nem gondolt, mert az pont olyan mint a koszmó, de 5 évesen már nem lehet koszmo.

2018. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet koszmó, nyugi :-)
2018. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk bevált a caonatur koszmó elleni samponja! Fürdés elején megmosom a haját, míg fürdik rajta hagyom a sampont majd egy puha fogkefével átdörzsölöm! Vagy ami még jó lehet a lipikar+! Nekünk az olajozás semmit nem használt!
2018. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem még felnőttként is előjön így télen a sapkás időszak miatt. Ez a nagyon dús haj ára.


Olajozást nem ajánlom, csak ha tudsz milinként haladni a fejbőrén és csak a bőrre kenni pl.: fültisztítóval. Ha nagy felületet érint, akkor ez nem járható, ha pedig csak kened ahol éred, rettenet nehéz lesz kimosni.

2018. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolt az orvos másra, mert mindig a koszmóval szenvedtünk. De amúgy a bőrével nincs gond. Kipróbálom először egy kis részen neki, meglátom mennyire használ, meg hogyan tudom kimosni.
2018. márc. 5. 13:38
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Kétszer volt koszmó a lányom fején, egyszer kb. 1 hónaposan, meg egyszer 2,5 évesen. Mindkétszer annyi volt, hogy vastagon babaolajjal bekentem, fél órát úgy hagytam, majd jó alaposan megmostam kétszer samponnal. Eltűnt, nem is jött vissza.
2018. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!