Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem fog megtanulni kanállal...

Nem fog megtanulni kanállal enni az ovira sem?

Figyelt kérdés

Ismertek olyan gyereket, aki óvodás korára se tanult meg evőeszközzel önállóan enni?


Unokahúgomról van szó, aki 2,5 éves. Egy házban lakunk, látom minden nap.

Azt nem mondhatom, hogy a sógornőm nem tesz meg mindent, de nem is aggódik.


A hozzátáplálás kezdete óta ad kanalat a gyerek kezébe, hagyja is próbálkozni (anyám legnagyobb bosszúságára, mert elég nagy kosszal jár. Igaz, feltakarít sógornőm, de van, hogy csak később. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy láthatóan SEMMIT nem ügyesedik a kicsi.


PONT ugyanannyira eszik "ügyesen" kanállal, mint 1 évesen evett. Akkor tényleg ügyesnek számított, de mintha nem fejlődne benne, pedig próbálkozik.


De még mindig elfordítja a kanalat, amikor a szájához ér. Így levest egyáltalán nem tud enni, csak sűrű főzeléket, krumplipürét, krémtúrót... ami nem csöpög le egyből. A villát is elfordítja. A felső ajkával le se tudja húzni az ételt.


Ha vezetnénk a kezét, abbahagyja az evést és hisztizik.


Példát lát, mindig együtt eszünk.


Egyébként értelmes kislány, keze is ügyes: duplózik, firkál, gyöngyöt fűz, pötyizik, kirakózik.


Hogy lehetne rávezetni, hogy normálisan egyen?


Az nem működik, hogy elvesszük tőle, ha így eszik, mert annyira rossz étvágyú, hogy inkább éhen vesz. Napi fél banánnal kibírja. Levest eleve nem is szereti, nincs motiváció.


2018. márc. 6. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem is kell aggódnia. Ne vezessétek a kezét, és ne cirkuszoljatok vele, hagyjátok békén. Nekem se lenne jó étvágyam, ha ketten állandóan azt lesnék, hogy hogyan eszem, és generálnák a feszültséget, egyébként sem a te meg az anyád dolga, hanem a sógornődé, nem kell mindenbe beleavatkozni. Annyit tennék a sógornőd helyében, hogy kis adagokat adnék neki, levest pedig egyelőre nem. Ha pedig már csak játszik az étellel, elvenném előle. Nem fog éhen veszni.:-)
2018. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Te találkoztál már olyan emberrel, aki nem tud kanállal enni?

Nem bírjátok a sógornőt? Mert egy nem létező problémát gyártotok.

Az enyém tud evőeszközzel enni, mégis muszáj takarítani utána. Szóval ez a része nem azon múlik.

2018. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
A lányunkat 2,5 évesen etetni kellett, egyáltalán nem érdekelte az önálló evés. Nem tudott pohárból inni, csak cumisüvegből. Mivel augusztusi, épphogy 3 éves volt, amikor oviba ment. Ott az első naptól önállóan eszik és pohárból iszik.
2018. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem utálom! Félreértitek.

A sógornőm szokta időnként igazgatni a gyerek kezét.

2018. márc. 6. 11:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Összezavarhatja, hogy hárman figyelik és próbálják igazgatni stb.

Egy valaki igazítsa meg a kezét 1x azután egyetek tovább. Nem lehet, hogy a másik kezébe kéne adni a kanalat? Az is lehet, hogy automatikusan a jobb kezébe teszitek a kanalat, közben balkezes.

Ne zaklassátok. Minden ebédnél max. 1 az anyukája igazítsa meg a kezét, azután hagyjátok. Oviba muszáj lesz megtanulnia és ott a csordaszellem is segíteni fog.

2018. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Én ismerek ilyen kisfiút, de ő már 7 éves, iskolás. Minden evés után át kell öltöznie, mert még egy vajaskenyértől is úgy néz ki, mint egy kismalac. Levest kész katasztrófa vele enni, mert csak beleteszi a kanalat és utána a kezével lökdösi bele a tésztát, kiemeli, majd megint a kezével szedi ki és teszi a szájába a lét meg max leszopogatja az ujjáról. Közben a leves persze csurog szét, rá a ruhájára meg mindenre. A villát is így használja. Ez nálunk a szülők hibája, mert otthon kézzek eszik és nem szólnak a gyereknek és nem is próbálják megmutatni neki, hogy hogy kéne. Ha nálunk van és szólok érte, megmutatom, hogy hogy kell akkor egy pár pillanatig helyesen használja, majd 2 kanál után megint a szokásos módon. A szülő szerint ez normális, mert még kicsi.


Egy 2,5 évesnél még nem csinálnék belőle problémát, nem erőltetném görcsösen, de azért próbálnám a helyes használatra tanítani, mert ha teljesen természetesnek veszik otthon, hogy így eszik akkor 7 évesen is így fog. Oviban hátha ráérez majd, ha látja a többieket is enni.

2018. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az oviban kb fél perc alatt megtanítják, egyrészt bazi éhes lesz mert ott nem nassolnak egész délelőtt, vagy megeszi az ebédet vagy nem de akkor éhes marad...és rászólnak ha kézzel eszik, tehát kényszerűen megfogja enni, másrészt látja hogy mindenki más kanalaz, és ennél jobb motiváció nincs :)

az enyém nagyon sok mindenben el volt maradva mikor elkezdte az ovit és két hét után csak magam néztem, mennyire megváltozott, önálló lett..

2018. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5, csak többes számban írtam, de én csak "néző" vagyok, de senki se bámulja a gyereket. Csak az anyja-apja szokta segíteni. Bátyám leállította az anyánkat még a kezdet kezdetén. Esténként eszünk csak együtt, de a sógornőm szerint délben se eszik jobban, amikor csak ketten vannak (anyám nem nyugdíjas még hogy otthon legyen).


És igen: balkezes. Elég régóta látszik. Azzal is eszik természetesen.

2018. márc. 6. 13:32
 9/12 A kérdező kommentje:

7, "egyrészt bazi éhes lesz mert ott nem nassolnak egész délelőtt"


Nem nassol ez a gyerek soha. Még ha adnánk se kell neki. Gyümölcslevet se iszik, csak vizet.

2018. márc. 6. 13:34
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

értem. akkor úgy mondom, a fényevő gyerek is jól eszik az oviban, mert úgy kifáradnak délelőtt, hogy szükségük van a kalória pótlásra, plusz hat rájuk a csorda szellem.

az enyém világ életéen utálta a krumpli minden formáját. de tényleg soha nem ette meg, még sütve sem, ételbe rejtve se, egyből kiszúrta....erre első nap az oviba: előétel: krumplileves...főétel paprikás krumpli.

na be is táraztam nápolyiból mikor mentem érte, mondom mire hazaérünk éhen hal....erre azzal fogadtak hogy mindent megevett, repetát is kért. nem hittem a fülemnek. és szintén nem volt jó kanállal evő, evett vele de a fele a pólóján landolt mindig. az oviba 3 hét alatt megtanulta, cska lestem mikor mesélte hogy nagy kanállal esznek, nem is tudtam, azt hittem kicsivel és azzal is bénácskán

2018. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!