Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos lányom nemhogy nem...

18 hónapos lányom nemhogy nem eszik kanállal, nem szereti a főtt ételt kifordúl a szájából. Korral, vagy fogzással jár mondja a doki. Biztos hogy igy vagy, ne aggodjak?

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Az enyém 28 hónapos, de MÉG MINDIG itt tartunk kb. Szerintem normális, ennek ellenére mindent elkövetek, hogy legalább pár kanállal egyen.
2016. dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Joghurt,puding akkor nyitja a száját. Ha főtt étel akkor csak,ugy eszi meg ha elterelem a figyelmét.

Etetőszékben eszik,de a kezébe kell adnom valami érdekeset,ahoz hogy etetni tudjam.

Felvágottat, kiflit ,kekszet,gyümöcsöt, szivesen eszik önállóan is.

2016. dec. 3. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár az én lányom :) Nyáron volt, hogy teljesen kiborított vele, mert már attól féltem, hogy baja lesz, mivel egyáltalán nem evett főtt kaját. Volt, hogy kimentünk az udvarra és csúszdázás közben adtam neki egy kanállal, amikor leért :) Már nem tudtam vele mit csinálni, vagy olyan is volt, hogy ment körbe a nappaliban a motorral és minden kanyarban adtam neki egy falatot. Így azért volt, amit sikerült "lenyeletni" vele. Most már hagyom, bár a telefonomat még mindig gyakran megkapja evés közben, hogy sikerüljön megetetnem olyannal, amit azért "szilárdabb".
2016. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Nekem az a véleményem az összes hozzászólást elolvasva, hogy ti vagytok a szülők, nektek kell a szabályokat meghozni. Ha egyszer megkapja a kütyüt szórakozásnak evéskor, akkor miért ne kaphatná meg ordítással máskor is? Motorozok, közben anyám szalad utánam, máskor is megtehetem, mert úgyis utánamhozza és megetet. Minek megenni a levest és a főzeléket, amikor úgy is kapok joghurtot, nasit, mert azt akarok enni és anyám úgyis adja, mert én azt akarom. Nem a gyerek a főnök! Ha egyszer így kell enni, aztán máskor úgy kell enni, akkor összezavarodik a gyerek. Ragaszkodni kell hozzá, hogy az asztalnál kell enni, mindenféle szórakoztatás nélkül. Ordítson, menjen a szobájába, akkor jöjjön ki, ha hajlandó enni az ebédlőasztalnál. Ha egy órán keresztül ordít, akor addig ordít. Nem szabad engedni ebből, ha engedtek, akkor egy év múlva is ez lesz, és jön a többi zsarolás egymás után.
2016. dec. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
4-es de jól leírta! Borzalmas látni a mai szülőket, mennyire alárendelik magukat a gyerekeiknek.
2016. dec. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Igen, én vagyok a szülő. És pont ezért,amikor tudtam például hogy éhes, de nem kellett neki amit főztem,nem szégyen bevallani, hogy örültem hogy volt olyan amit szívesen megevett. Ennek ma is örülök. Persze tudom, hogy mi az ami a legjobb lenne neki, de én nem fogom ezért éhesen lefektetni vagy hallgatni a sírását. Éppen azért mert én vagyok az anyja. Biztos vagyok benne, hogy 7 éves korában már nem akarja hogy motorozás közben etessem.
2016. dec. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!