Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen trükkel vegyem rá az 1...

Milyen trükkel vegyem rá az 1 évesem, hogy egész gyümölcsöket egyen?

Figyelt kérdés

A fiamnak megvannak a maga szokásai. Például, hogy a banánt csak is kézből eszi meg, karikázva, csíkozva nem.

Viszont az alma és más keményebb gyümölcsök... Ha rudacskákra vágom, ha karikára, ha lereszelem nagy lyukú reszelővel, ha egészben adom oda neki, sehogy se kóstolja meg. Ahogy meglátja héjjal vagy héj nélkül ezeket (nem is értem hogy ismeri fel 5 méterről), egyből elfordul, hogy nem kéri.


Igyekszem gyümölcs falatkákat adni neki, amiket kézzel is tudna csipegetni, de a banánon kívül semmit se akar megenni. Tényleg semmit. Se saját kézzel se az én kezemből.


Bezzeg ha bele van turmixolva a joghurtba, akkor nincs gond. De magától a kész gyümölcs látványától elszalad. Pedig örülnék ha elhagyhatnánk a turmixot.. Hiszen már rág és meg tudná enni ezeket "nyersen" is.. Van egy csomó fagyasztott málnánk is..


Van ötletetek?



2018. márc. 9. 17:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
1 éves! Jó, hogy nem késsel, villával kell ennie!
2018. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
1 eves konyorgom !!!!
2018. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Most miért kell így rám szólni?

15 hónapos, és már régóta eszik szilárdat, konkrétan azt, amit mi is eszünk. (Ami nem túl fűszeres és nem gomba stb..) Tudom, hogy ez nála csak finnyásság. Minden ételt megeszik, szépen, kézzel vagy akár a villájával játszva is.

Tudom, hogy ez a gyümölcsös dolog csak válogatás nála.

Ismerem és egyáltalán nem várok tőle sokat. Csupán az érdekelne, hátha van olyan tálalási trükk, ami másnál bevált ilyen esetre..

2018. márc. 9. 17:44
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
Lehet kicsit maceras, de pl egy tanyerra napocska, haziko vagy akarmilyen formaban rakd ki az aprira vagott darabokat, hatha kedvet kap hozza :)
2018. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
nekem két gyerekem van de egyik se ette meg egészben, de még feldarabolva sem ennyi idősen a zöldséget gyümölcsöt, de még a főtt ételt se...1,5 éves most a kisebbik, sok ételt most is pépesítek, mert kitolja a nyelvével. Ma spagetti volt, azt megette, de a héten a zöldbabfőzeléket pl pürésítettem, mert csak úgy ette meg...ami nem tetszik neki állagra nem eszi meg! és ez a gyümölcsökkel is így van...17 hónapos kora óta eszi meg darabosan az almát körtét..a nagyobbnak 15 hónaposan még foga se volt szinte...14 hónaposan jött ki az első...jó tudom az extrém ritka, de akkor sem értem mit vársz tőle :)
2018. márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire fontos, akkor tessék: éhezteted plusz 1-2 órát, és a rozsdás szöget is meg fogja enni anélkül, hogy felszeletelnéd neki.
2018. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös!

Igen tudom, hogy ez mindig máskor jön el, de a fiam már rég eszik darabosat. A húst is kockákra vágva kapja és elrágja.

Ezért nem értem ezt a gyümölcs elutasítást. A kemény kekszet is harapja és rágja..

2018. márc. 9. 18:32
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

Eddig se ette? Nyugodt kisgyerek amúgy?


Az én fiam 15 hónaposan utasította el a gyümölcsöket, hirtelen megjavultak az éjszakák. Most fruktózmentes étrenden van orvosi javaslatra. Amúgy láttam, hogy fáj a hasa, de így is találgattunk, tej és tojásmentesen evett.

Viszont ő előtte ette. Hónapokig, almát kockázva pároltam, banánt egészben adtam, körtét ami nem volt olyan puha szintén pároltam. És szívesen ette ezeket. Emiatt se hinném, hogy nálatok ez van, csak gondold át.

2018. márc. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Még arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy túl édes neki?
2018. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

Azért lássuk be nem az az átlag h 1-1,5 évesen még turmixoolva eszi a gyerek a kaját.

Az enyém, és a barátnőmé 1 évesen az almafa alól szedték össze az almát és majszolták el. Unokahúgom gyerekei (ikrek) is már 1,5 évesen szedték a szőlőt a lugasról és nyomták be.

Szóval én értem h miért "aggódik" a kérdező.

Mesekönyvben mutathatsz gyümölcsöket neki, hátha megkívánja.

Te fogyasztasz előtte gyümölcsöt? Akkor sem kér ha látja h eszed?

Ha a málnát joghurtba teszed ketté vágva?

2018. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!