Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen és milyen meséket...

Hány évesen és milyen meséket nézett először a gyerkőcötök? Írnátok régi meséket?

Figyelt kérdés

Mi volt a kedvenc mesétek?

Én nagyon imádtam a Frenklint (nem azt a borzadájt ami ma megy a minimaxon) Pufóka kalandjait, Dr Bubó,Mézga család.Pumukli,még volt egy mesefilm "Az első hó".

Nektek mi volt a kedvenc?

A gyerekek mikor nézhettek először mesét? A mai moderneket vagy inkább a régieket ?

Az oviban volt olyan, hogy "ciki" helyzetbe kerültek mert nem ismertek valami mesét?



2018. márc. 9. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Biztos nem leszek népszerű. Sokféle klasszikus mesét néztek a gyerekeim, Disney filmek,oroszlán király stb.aztán idegrendszeri problémák miatt elmentünk szakemberhez. És az első kérdése az volt, hogy mesét nez tv-ben? Tablet? Telefon? Mert, hogy ezek drogkent hatnak az idegrendszerre. És ő nem javasolja gyereknek. Azóta semmit nem néznek.mesekonyvet olvasok nekik minden nap.
2018. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Most 3,5 és 5,5 évesek.
2018. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Bogyó és Babócát, 1,5 évesen. Ezeket a régieket én már gyerekkoromban sem szerettem, pedig nem vagyok egy mai csirke (30).
2018. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Amiket soroltál azok közül a Franklint néztem, 25 vagyok úgyhogy nem tudom az M1en ami ment, milyen kategória.

Az én fiam lassan 2 éves lesz, fél éve Bogyó és Babóca valamint a JoNaLu tetszett neki, na már most ezeket nem szereti, hanem Sam, a tűzoltó, Nándi-mese és angol nyelvű (nem is tudom minek nevezzem) play doh gyurmából hambugert csinálnak stb.

Nekem a "régi" mesék közül, amiket gyerekkoromban néztem vannak kedvenceim: PomPom, Mickey egér, Micimackó, Kacsamesék, A bolygó kapitánya, Hupikék törpikék. Persze ezek sem Mézga család vagy Dr. Bubó, de megmondom őszintén néha bekapcsolom az M2-t, de képtelen lennék egy részt is végig nézni.

Tiltani nem akarom a technika vívmányaitól, reggel és estére is néz fél óra mesét, nem hiszem, hogy baja lesz tőle. Nem szeretem, ha azzal jönnek, hogy bezzeg a mi korunkban..., de a szüleim rengeteget dolgoztak, mamánál voltunk reggel 6 után szaladtunk a "nagy szobába" mesézni és azt néztük dél-13 óráig. Értelmes, diplomaval rendelkező, higgadt emberek vagyunk, egyikőnk sem idegroncs.

2018. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! 3.5 éves a kisfiam. A kedvence a kis vakond. Gyerekfilmek.hu oldalon van pár rész. Könyvben ezeket olvassuk:Vakond a városban és A vakond autója. Jobban szereti mint a meserészeket.Szereti még a Moha és Páfrányt is.
2018. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ma volt már,de ezeket nagyon szerette:

Égből pottyant mesék

Frakk a macskák réme

Dr.bubó

Mézga család

Grimm mesék


Akkoriban az ovis társai is ezeket a meséket nézték.

2018. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!