Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is küzd a víz ivással? 16...

Más is küzd a víz ivással? 16 hónapps fiam nem hajlandó vizet inni nap közben.

Figyelt kérdés

Székrekedéses volt így rengeteg gyümi levet kapott, frissen facsartat, házit vagy boltit hígítva.

De a tiszta vizet nem issza meg csak éjjel. Hiába a figurás pohár, szívószál, csőrös pohár, kulacs. Még kubu üveggel is bepróbálkoztam de semmi. Ma a védőnő tanácsára ebéd után vizet kapott. Azt mondta tartsak ki majd inni fog.

Na ez eltartott majdnem 5 órán át. Akkor nem bírtam tovább kapott teát. Annyira szomjas volt már :(

Hogy vegyem rá, hogy vizet is igyon??


2018. márc. 14. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Ahogy a védőnő mondta, de hamar feladtad és adtál neki cukros teát, akkor mégis mit vársz?
2018. márc. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt nem adok nekik mást. (2 gyerekem van)

Másrészt aranyos csőrös pohara van, amin van 2 pingvin és mindig beszélgetünk róla, hogy nem lóg ki a pingvin a vízből (ha eleget iszik, akkor ugye egyre alacsonyabb a vízszint), és gyakori játék nálunk, hogy lógjon ki a pingvin a vízből. Lelkesen kell játszani és nem adni semmi mást, és akkor beválik.

2018. márc. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
9 évesem csak vizet visz suliba. Egy cseppet se iszik belőle. Nem tudok mit csinálni. Kiskorában még megitta. Vagy ha beteg akkor azt kívánja.
2018. márc. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:
84%
Álljatok át fokozatosan. Higítsd a gyümölcslevet mindig több vízzel.
2018. márc. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Vizezd a gyümölcslevet, egyre hígabban add a fiadnak!
2018. márc. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Legalább iszik.

2,5 évesemnek a gyümölcslé, tea.. stb SE csúszik jobban a víznél.

Ha 5 dl megvan bármilyen folyadékból (az étel folyadéktartalmát is beszámítva), akkor már öröm, boldogság...

2018. márc. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Milyen teát szoktál adni neki? Mi a gyümölcsteákat soha nem cukrozzuk.

Én úgy szokattam rá a vízre a fiamat, ahogy írták már előttem: egyre jobban hígítottam a gyümölcslevet. Tavasszal fele-fele arányban itta, nyáron már csak vizet kapott.

2018. márc. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is az egyik gyerek csak vizet iszik, a másik csak gyümölcslevet hajlandó legtöbbször. Én higítom fele-fele arányban és csak diretpréseltet kap, de kivagyok miatta, mert ebben is sok a gyümölcscukor. Vízből a bubisat issza, de csak étkezésekkor, így azt kap.
2018. márc. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is hígítottam (pont a ti problémátok volt nálunk is).

Ami még bejött, h felnőtt (üveg) pohárból itta. Annyira élvezte h megkaphatja az üvegpoharat, h még a tiszta vitet is vigyprogva itta ki belőle

2018. márc. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak is volt egy ilyen időszaka, aztán pár hónap alatt úgy áttért magától a vízre, hogy azóta semmi mást nem iszik, csak vizet
2018. márc. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!