Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is küzd a víz ivással? 16...

Más is küzd a víz ivással? 16 hónapps fiam nem hajlandó vizet inni nap közben.

Figyelt kérdés

Székrekedéses volt így rengeteg gyümi levet kapott, frissen facsartat, házit vagy boltit hígítva.

De a tiszta vizet nem issza meg csak éjjel. Hiába a figurás pohár, szívószál, csőrös pohár, kulacs. Még kubu üveggel is bepróbálkoztam de semmi. Ma a védőnő tanácsára ebéd után vizet kapott. Azt mondta tartsak ki majd inni fog.

Na ez eltartott majdnem 5 órán át. Akkor nem bírtam tovább kapott teát. Annyira szomjas volt már :(

Hogy vegyem rá, hogy vizet is igyon??


2018. márc. 14. 00:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Gyümi teát iszik, nem cukrozom csak úgy magában adom.

Gyümi levekből hígítom de ha már nagyon vizezve lenne elutasítja és sír :(

2018. márc. 14. 08:27
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálunk minden családtag érdekében az összes helyiségben ki van téve víz. Nekünk, felnőtteknek egy flakon ásványvíz, a gyereknek pohár vagy kulacs.

Így szem előtt van és többet is iszunk mindannyian, mióta ezt bevezettük.


Egyébként tényleg tarts ki, ha tényleg szomjas, inni fog. A kiszáradás pedig látszik. Enyhe fokú: cserepes felső ajkak. Erősebb: fekete karikák a szeme alatt, erősen cserepes ajkak.


Nem utolsósorban: pakoljatok el minden cukros löttyöt és lássa, hogy ti is vizet isztok.

2018. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az apja aki nem segít ebben ő csak Colát éa üdítőt hajlandó inni semmi mást.

Megpróbálok látványosan vizet inni és kirakni neki

2018. márc. 14. 09:50
 14/15 anonim ***** válasza:
A vízivásra a hozzátáplálással egyidőben kellene rászoktani minden gyereket, extrém esetektől eltekintve nincs, aki nem inná meg (tudom, vannak kivételek, amik erősítik a szabályt). Hasmenés egyéb esetben a gyümölcsöt pürésítve, nem italként,a lényeg, hogy alapon ahhoz szokjon a gyerek, hogy a folyadék és az innivaló az víz. Mostmár csak fokozatosan lehet, de lehet, kellő kitartással, nem tettél te semmi rosszat az ég egy adta világon, pusztán anyaként a legjobbat akartad a gyerekednek. El fogja fogadni a vízet, ha arra kondicionálod, hogy az az innivaló. A gyümölcs meg kaja, a tea meg nagyon jó, alkalmanként, édesíteni meg nem kell semmit sem, mert onnantól hótziher nem iszik meg semmi "íztelent". Üdítővedelő férjjel persze nem könnyű, mert mégiscsak példával tanít az ember, nálunk csak is a víz az, ami általában megy, de ezt látták tőlem/tőlünk, sőt a nagyszüleiktől is. Alapon egy oximoron ez számomra, hogy létezik, hogy bárki szomjúságát csillapítja valami ami édes? Ünnepnapokon, vendégségben néha iszom, mondjuk kólát, utána tutira meg kell innom egy pohár vízet, olyan cukros, hogy csak szomjasabb leszek tőle. Sosem értettem, de tutira én vagyok akkor rosszul bekötve.
2018. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sosem itta meg.
2018. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!