Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden 2 éves körüli gyermekke...

Minden 2 éves körüli gyermekkel iszonyatosan nehéz, majdhogynem kibírhatatlan?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ezt, hogy alig élnek, alig bírják idegekkel és hasonlók. Már előre félek, 4 és fél hónaposak az ikreim, első babák. Lassan rettegek hogy hogy fogom bírni. Na meg hogy megfeleljek nekik. Szóval tényleg minden ilyen korú kisgyermekkel ennyire gyötrelmesen nehéz? Nem utolsó sorban persze miattuk is aggódom hogy megfeleljek nekik.

2018. márc. 19. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

2 éves fiam szinte egy angyal, viszont a 4,5 éves lànyommal a poklok poklát élem át!

Nem a kor szàmít, hanem a gyerek habitusa

2018. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is teljesen más volt a két fiam dackorszaka (is). Az egyik kitartóan tudott órákig ordítani, úgy, hogy semmi nem is ment át, plusz állandóan csak vitette volna magát, a másiknak nagyon könnyen elterelhető volt a figyelme, elég volt valami viccet bemondanom és már röhögésbe csapott át a hiszti. Hát mit mondjak, az egyik most is kitartó, ami az iskolában már igen hasznos dolog, a másik viszont minden korlátot kiröhög azóta is :)
2018. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Egy gyerekem van, de az idegrendszerunket jocskan megtepazta. Most, hogy mar 4,5 eves, jobban kezelheto, azt mondhatom, hogy tuleltuk...egyelore azt mondjak (tinedzser kor). Addig pihenunk, van mit. :-)

Azert meg korai rastresszelni, elvezd a picikort, gyorsan megnonek.

2018. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyáron lesz 3 éves a lányom, egyáltalán nem volt elviselhetetlen 2 évesen. Nem angyalka, nyomta ő is a hisztit, meg feszegette a határokat (most is még), de bírtam vele, le tudtam állítani, mielőtt totál elszabadult a pokol.
2018. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
22 hónapos a fiam, nagyon nehezen bírok vele, pedig kisgyermeknevelő vagyok. Egy jó darabig gondolni se merek kistestvérre.
2018. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Az én gyerekeimmel könnyü, csupa moka kacagás


23 honapos 5 éves és ujszülött...

2018. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld kéz, hisz tényleg hasznosak a válaszok. Túl lehet élni, ez adja a reményt. Már előre látom higy a fiam lesz az agysejtevő.😃 A kislányom talán csak fele annyira. Köszönöm Nektek még egyszer!!
2018. márc. 19. 18:38
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

2 éves lesz áprilisban, benne vagyunk dackorszakba de egyáltalán nem vészes, kisbabaként sokkal nehezebb volt a magatehetlen sírás, tudod mikor nem tudod miért sír, nem tudja megmondani csak sír és sír..

Szóval én ezt a dackorszakos hisztit sokkal jobban viselem, mert ez nem úgy van egyenlőre legalábbis, hogy ezzel telnek a napok, hanem vannak rosszabb napjai,vagy ha betegség bújkál benne, vagy fáradt/éhes akkor ki tud borulni de tudom az okát miért , és ha idejében elcsípem akkor még tudok tárgyalni is vele hogy megnyugodjon.

De ha még belelovalja magát se olyan vészes mint mikor csecsemőként volt hogy órákat cipeltem mert amúgy ordított szegénykém a hasfájástól.

Pluszként babaként volt hogy 10-15x is kelt egy éjjel, most meg egyszer ha kel, és azért kipihent anyukaként minden hiszti könnyebben viselhető.

2018. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
21 hónapos a fiam, imádom, de pár hete - megmondom őszintén- maga az iszonyat. Egész nap megy a huza-vona, nem akar felöltözni, pelenkát húzni, meztelenül elszalad, kismotorozik, ha fürdetem, elzárja a vizet, aztán kilocsolja, a sütőt nyitogatja, a fűszereket kihajigálja, a kaját ledobálja, rámkeni, aztán ad egy pofont és kiröhög. Sajnos, nem tudom hogy kezeljem. Mindezzel együtt nagyon szeretek vele lenni és jó lenne egy tesó.
2018. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megúsztam. Nagylányom 3 éves, sose volt hisztis. A kicsi most 20 hónapos, ő az utóbbi időben kezd az lenni, de inkább csak lakáson kívül. Otthon elfoglalja magát szerencsére. Remélem, a kültéri mizérián is hamar túlleszünk, főleg hogy jön a jó idő...
2018. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!