Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden 2 éves körüli gyermekke...

Minden 2 éves körüli gyermekkel iszonyatosan nehéz, majdhogynem kibírhatatlan?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ezt, hogy alig élnek, alig bírják idegekkel és hasonlók. Már előre félek, 4 és fél hónaposak az ikreim, első babák. Lassan rettegek hogy hogy fogom bírni. Na meg hogy megfeleljek nekik. Szóval tényleg minden ilyen korú kisgyermekkel ennyire gyötrelmesen nehéz? Nem utolsó sorban persze miattuk is aggódom hogy megfeleljek nekik.

2018. márc. 19. 15:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a gyerekeknél minden életkornak megvannak a maga szépségei és borzalmai. Amikor a legnehezebb velük, akkor a legaranyosabbak, és mindig vannak szép pillanatok is, pl. amikor megtanul valami új dolgot, vagy elkezd beszélni.

Mindezzel együtt a legnehezebb időszak nekem akkor kezdődött, amikor a nagyobb elkezdett közlekedni a lakásban, és addig tartott, amíg a pici is ovis nem lett. (Két év korkülönbség van a gyerekeim között.) De most, hogy már a kicsi is kezd nagyfiús lenni, visszanézve nem a nehézségek jutnak eszembe (na jó, azokat sem felejtettem el). Hamarosan eljön az a pillanat, amikor azt kívánom, bárcsak picik lennének megint, és lehetne őket naphosszat babusgatni...

2018. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A fiam 2 évesen egy ördög volt, nem bírtam vele, sokat sírtam, sokat kiabáltam, totál kikészültem abban az időszakban. 3 éves korára 180fokos fordulatot vett és azóta is (most 5 éves) egy rossz szavam nem lehet rá.

Kislányom 2 évesen egy édibédi cuki kis angyal volt, csendes, megfigyelő, érzékeny, most 3.5 éves és totál kifordult magából, még mindig cuki, de nem angyal, most vele a nehezebb.

2018. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
4 éves és 1,5 éves lányok, szófogadóak, nem mehéz velük egyáltalán. Persze hiszti van, de az szerintem minden gyereknél van, de abszolút jól kezelhető. Egy rossz szavam nem lehet rájuk.
2018. márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Nekunk pont az eleje volt kibirhatatlan. Olyan masfel eves korig. Amikor csak csetlett botlott, nyekegett, mindent a szajaba tomott, egyfolytaban fel kellett venni,leszakadt a derekam. Szerintem 2 eves kor korul tok viccesek, cukik, plane amikor megszolalnak. En egy csomot mosolygok rajta akkor is amikor hisztizik, olyan mokas dacos fejet tud vagni:D

Szerintem sokkal durvabb lesz nektek a 10-18 hos kor. Amikor majd elkezdenek jarni, beverik a fejuket, nonstop fogzanak, kikopik a kajat barmit fozol...2 eves kor utan szerintem kifejezetten konnyebb.

2018. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha előre beparázol az nem segít, inkább csak ront.

Szerintem csak rajtad múlik. A gyerektől rengeteget lehet tanulni. A nyomasztó az, hogy le kell mondania az embernek saját terveiről az adott életszakaszban. Ha azt el tudod engedni nem fogsz gyötrődni. Cserébe rengeteget kaphatsz ha odafigyelsz és átadod magad a helyzetnek.

2018. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A sajat terveimrol valo lemondassal nincs bajom, vallaltam oket, szerettem volna oket. Ok a legfontosabbak. Meg hat majd lesznek nagyok, akkor majd minden mas lesz. Ez a raparazas dolog ami a legnehezebb, ez a tipikis nyugodj meg attol megnyugszol dolog. Sokszor igy is nehez veluk, es erre csak rajon hogy miket latok, hallok, meg amiket itt olvasok.

:D mindenkinek koszonom!

2018. ápr. 7. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!