Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok csinálni? Zavar...

Mit tudok csinálni? Zavar hogy bántják az oviban.

Figyelt kérdés
A kisfiam oviba került végre, de eljutottunk odáig hogy nem akar menni mert vannak olyan gyerekek, akik nem hajlandóak vele játszani mert idézem “bevándorlógyerek.” , majd csúfolják a neve miatt, mert nem magyar neve van. (Zoran Jahwar egyébként a keresztneve ) a Zorant használjuk nem érzem kimondhatatlan névnek, sőt van a magyarban nagyon sok ilyen hangzású név. Beszéltem az ovónőkkel azt mondták beszélnek a szülőkkel de érdemi változás nem történt, így beszèltem èn személyesen a szülőkkel és az asztalra csaptam hogy ugyan miért kell szegény gyereket bántani, csak azért mert félig kurd. A szülők vgy beszéltek a gyerekekkel vagy nem, de semmi változás azóta se és direktbe provokálják és csúfolják a származása miatt.. mit tudok tenni? Másik ovi sajnos nem játszik magánoviba jár és kifizettem előre amúgyis majdnem fèl évet neki.

2018. márc. 23. 11:35
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
28%

A 11-es válaszolóval is részben egyet kell, hogy értsek. Ha ezoterikus szemszögből közelítem meg a dolgot, akkor azt mondom, hogy neki most ez a feladata, hogy ilyen rossz dolgokat kell átélnie. Persze ehhez kell/kellenek olyan személy/személyek is, aki/akik okozni tudja/ják neki ezeket a dolgokat (szellemi színvonaluk, agyi kapacitásuk annyit enged meg nekik).


Amikor már lelkileg nem bántja ez a dolog a fiadat, na akkor tette le ezt a terhet/feladatot. Elképzelhető, hogy ez az időpont egybeesik a óvoda befejezésével. Az is elképzelhető, hogyha a lelkének ez egy vállalt feladata, akkor egy másik óvodában is szembesülni fog ezekkel a dolgokkal. Persze mindezek ellenére én azt mondom, hogy meg kell próbálni tenni a dolog ellen, mert így egyenlítődik ki az adok-kapok mérleg. (erőlködés, küszködés, szenvedés, megpróbáltatások, sok bánat, keserűség)


Persze nem kell ebben hinni, amit fenn írtam, de sok esetben csak ez az egyetlen magyarázat az élet eseményeire, történéseire.

2018. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
80%
Na nehogy már az anyuka ne védhesse meg a saját (óvodás!) gyerekét mert "neki most ezoterikus szempontból rossz dolgokat kell átélnie"!?
2018. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Ignis Subdialis ***** válasza:
80%

#21 Ebben csak az hibádzik, hogy az első 6-8 évben a gyereknek marhára nincsenek - és egyszerű fejlődéslélektani tények miatt nem is lehetnek - komplex megküzdési stratégiái, amivel "le tudná tenni" ezt. Kellő "felkészítéssel" ha tinédzser korában vagy idősebben találkozik ilyennel, akkor már beszélhetünk arról, hogy ez egy megoldandó feladat számára, de ilyen kicsi korban egyszerűen fizikailag nem lehet elvárni azt, hogy feladatként jelenjen meg neki a zaklatás, gyűlölködés. Ez egy szomorú helyzet, amiben egy kisgyerek maximálisan kiszolgáltatott, s nincs még azon a testi, lelki, érzelmi adottságok birtokában, amikor ezzel már kezdhetne valamit. Nem képes átfogó világlátásra, etikai, erkölcsi szempontok mérlegelésére, nincsenek tapasztalatai, hosszú távú emlékei, amik a következtetéseit befolyásolhatnák, amiket összevethetne az újabb tapasztalataival, így ez biztos, hogy nem oldódik meg magától akár az óvoda végére.

Amit Te írsz, elvársz, úgy egy felnőtt működhet. Olyan, mintha az ebéd elkészítését várnánk tőle: de nem éri fel a konyhapultot, életében nem fogott még kést, fogalma sincs mi az a sütő. Ebben a korban még csak a tudás gyűlik (a fizikai fejlődési sajátosságoknak megfelelő) és ha ilyenkor ilyen komoly - "felnőtteknek való" - problémával kell szembenéznie, egyszerűen determinálja a rossz következtetést és rossz stratégiáknak ágyaz meg. Ezért ha egyszer csak úgy is tűnne, hogy "már lelkileg nem bántja ez a dolog", szinte biztosra veheted, hogy valami olyan dolgot szűrt le, ami hátráltatni fogja majd felnőtt életében. Az ilyen gyermekkorban elsajátított "túlélési stratégiák" kiválóan tudják blokkolni a majdani felnőtt életét, s hosszas kutatómunka, önismereti hajlandóság kell ahhoz, hogy feltáruljanak a gyökerek, hol építettük be az életünkbe és miért.

2018. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
22-es válaszoló! A 19-es, 20-as és 21-es pontokat együttesen olvasva kell értelmezni, amelyeket "mondtam". Én csak egy lehetséges elméleti magyarázatot adtam a "kézzel fogható" (óvodaváltás, névváltás, csúfolódó gyerekek családi háttereinek feltérképezése stb.) megoldások mellett.(sajnos én a saját bőrömön tapasztaltam meg hasonló dolgot, csak a csúfolódás "miértje" volt más, és a mai napig nem tudtam kiheverni ezt a "kis brahit") Köszönöm a lepontozást!
2018. ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!