Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok csinálni? Zavar...

Mit tudok csinálni? Zavar hogy bántják az oviban.

Figyelt kérdés
A kisfiam oviba került végre, de eljutottunk odáig hogy nem akar menni mert vannak olyan gyerekek, akik nem hajlandóak vele játszani mert idézem “bevándorlógyerek.” , majd csúfolják a neve miatt, mert nem magyar neve van. (Zoran Jahwar egyébként a keresztneve ) a Zorant használjuk nem érzem kimondhatatlan névnek, sőt van a magyarban nagyon sok ilyen hangzású név. Beszéltem az ovónőkkel azt mondták beszélnek a szülőkkel de érdemi változás nem történt, így beszèltem èn személyesen a szülőkkel és az asztalra csaptam hogy ugyan miért kell szegény gyereket bántani, csak azért mert félig kurd. A szülők vgy beszéltek a gyerekekkel vagy nem, de semmi változás azóta se és direktbe provokálják és csúfolják a származása miatt.. mit tudok tenni? Másik ovi sajnos nem játszik magánoviba jár és kifizettem előre amúgyis majdnem fèl évet neki.

2018. márc. 23. 11:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%
Az en szuleim az asztalra csaptak, igazgatoztak...onnantol azzal csufoltak hogy milyenek a szuleim. Inkabb arra neveld hogy legyen buszke a szarmazasara. Mindenhol ki fogjak kezdeni, kerdes az h o hogy reagalja. Ha jol reagalja le akkor meno lesz es kulonleges. Ha nem akkor megy a cikizettek soraba tok mindegy hova viszed.
2018. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Szörnyen sajnálom, hogy ezt át kell élnetek. Sokszor a magánintézmények rosszabbak, mint az állami. Nagynéném egy magánoviban dolgozik, mesél sokat, hogy milyen gáz szülők vannak és ez mennyire látszik a gyerekeken is sokszor. Kisfiam állami bölcsibe jár, van egy félig afrikai kisfiú, és az égvilágon senki semmi jelentőséget nem tulajdonít annak, hogy ő tejcsoki színű és afrofrizurája van. Az apukája megtanult magyarul és sokkal udvariasabb némelyik magyar szülőnél. Ezeket kellene figyelembe venni. Sajnos sokan nem elég intelligensek hozzá. Mondom ezt úgy, hogy bizonyos népcsoportok, hiába honfitársaink viselkedésétől a víz kiver, de velük persze nem szabad éreztetni, mert máris rasszista náci stb leszel... Egyébként nincs lehetőség ovit váltani vagy csak a befizett pénz miatt maradnátok?
2018. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Férjem is beszéli viszonylagosan a magyart és néhányan tényleg példát vehetnének róla, hogy bánik az emberekkel, nekem kalapot le előtte meg a családja előtt is ilyen szempontból!

Azért ebbe van, mert kétnyelvű és így van kalkulálva a menetidő hogy az oviba is beérjünk, Budapest másik felébe hurcolni sajnos nehéz lenne, és az angolt itt viszont nagyon színvonalasan tanulhatja ezért is esett erre a választás, a pénzt nyílván megoldom és visszakérem ha csak a kivétel marad, de nem szeretném innen kivenni, viszint hogy rosszul érzi magát az sem igazán telít el boldogsággal, de a legjobbat szeretném neki.

Más gyerekről szintén tudok aki külföldi bár ő vagy francia vagy holland, szóval rajta nem ütközik ki a sötétebb bőr , gondolom ezért nem piszkálják, az apja nemrég hozta haza ma oviból és az egyik kisgyerek azt mondta rá azért hívják így mert apukája szerint sok a közös bennük a c*gányokkal szóval a gyerek is az. :(

2018. márc. 23. 15:13
 14/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvastam el a válaszokat, de bizony itt az óvónőkkel van a legnagyobb baj. Egy óvodás kisgyerek még nagyon könnyen hajlítható, és ha az óvónők jól kezelnék a helyzetet, akkor nem bántaná a többi gyerek a kisfiadat, otthon hiába mondanak neki bármit. Magánoviban dolgozom amúgy, volt már afgán kislány (mindenki kedvence volt, imádták a gyerekek) , most pedig van két kínai kisgyerek, sem angolul, sem magyarul nem beszélnek, de mégsem utálja ki őket senki! Nálatok valami nagy gond van...És nagyon sajnálom, hogy szegény kisfiadnak nap mint nap át kell élnie ezt.
2018. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

Még annyit, hogy kisfiam másfél éve jár óvodába, tehát hasonló korú a tiédhez.

Jár egy-két cigánygyerek is a csoportba. Kisfiam nem gúnyolja őket, mivel azt sem tudja, miről lehet egy cigányt felismerni, tehát azt sem tudja, hogy ők egyáltalán cigányok. Továbbá azt sem tudja, hogy ha valaki cigány, akkor mi a baja az átlagembernek vele (megj.: az itteni cigányokkal egyébként nincs gond). Tehát a "cigány" szónak még csak pejoratív kicsengése sincs benne.

Pedig még csak azt sem mondanám, hogy itthon mindig polkorrekt módon beszélek róluk. :DDD


Ezek után alaposan megdöbbentett, hogy valaki 3-4 évesen már bőrszín szerint kategorizálja az embereket és a cigányokhoz hasonlóakat ab ovo utálja.


A nevekről még egy kis adalék: nemrég vizsgáztattam, és láttam a jegyzéken, hogy az egyik hölgynek a neve Oláh Cintia Ágnes. A végén négyszemközt megkérdeztem a tanfolyam szervezőjét, hogy melyik hölgy volt az (én ui. csak szóbeliztettem, az adminisztrációval semmit sem kellett foglalkoznom). Elmondta. Nem cigány volt, hanem egy szőke, kék szemű, kifejezetten fehér bőrű hölgy. Elgondolkodtam, hogy pl. egy álláspályázaton mekkora hátrányban lehet ez a hölgy, mert kézbe veszik az önéletrajzát és máris cigánynak gondolják.

2018. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%
Mi nyugaton élünk, bevándorló országban, így első kézből tudom, hogy nyugaton ugyanolyan előítéletesek az emberek a bevándorlókkal szemben, sőt jobban! A magyarok Magyarországon nem azok, mert egy külföldi felé érdeklődéssel fordulnak, de nyugaton ha nem is mutatják, de a nagy többség inkább egy hűvös kapcsolatot ápol velük, nem hiába beszélnek nyugaton paralelltársadalmakról. Magyarországon egyik kisebbség vagy náció sem él paralelltársadalomban, a nyelvünket tökéletesen megtanulják. Nem igazán értem, hogy miért gondolod kérdező, hogy a kurdokról rossz vélemény van? Még soha senkitől nem hallottam ilyesmit, nálunk is a kurdokat inkább sajnálni szokták és a bűnügyi statisztikákban sincsenek benne. A Zoran név pedig az egyik híres magyar énekes neve is. Nekem kissé furcsa a kérdésed, hogy őszinte legyek. Te magyarul írsz, hibátlanul. Talán a férjed a bevándorló? Ha te magyar vagy, akkor senki nem mondhatja a gyerekedre, hogy bevándorló... Amikor olvastam a kérdésed, azt gondoltam, hogy kamu. Aztán lehet az is, hogy mivel idegen hangzású a gyerek neve és esetleg sötétebb a bőre, valóban a gyerekek migránsoznak, mert otthonról is ezt hallják a tv-ben vagy a családban. Csak ezzel megint az a gond, hogy a mai gyerekek legalább 50 %-nak teljesen furcsa hangzású neve van. Főleg egy nagyvárosban, úgy gondolom. Ha igaz a történet, akkor az óvónők felelőssége, hogy büntetés kilátásba helyezésével véget vessenek egy gyerek szekírozásának a többiek részéről. Egy 3 éves gyerektől nem várhatjuk el, hogy verbálisan megvédje magát, tehát felkészíteni is nagyon nehéz lenne őt.
2018. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én magyar vagyok, a férjem kurd, még akkor ismerkedtünk meg mikor ide iratkozott be Budapestre egyetemre. Sötétebb a bőrszíne az átlagnál kicsit, gondolom főleg ezért. A gyerek mindig a teljen nevén mutatkozott be az pedig itthon úgy hatott kiejtés szerint hogy Zoran Dzsahvar Ali, gondolom itt a Jahwar név egyébként ami furcsa a társadalomnak, viszont mi mindig is a Zorant használtuk tehát még csak ez miatt se. Biztos vagyok benne hogy a szülőktől hallják ezt, és elkeserít hogy egyszerűen valaki ennyire szűklátókörű legyen, szerintem semmit nem ártott neki az óvodás korú gyerek. Mikor elkezdődött az ovi nem volt gond, de mikor megkérdezték egyszer a fiamat, hogy és apuka honnan jött hogy ilyen különleges a neve, megmondta hogy iraki Kurdisztánból. Valahol gondolom ez tette be a kaput, hogy apu iraki, mert mesélte hogy megkérdezte az egyik ovónő, aki azóta mincs már ott, hogy “és apukád is a háború miatt menekült el?” A gyerek meg nem is értette miről van szó, soha nem mondtunk neki olyat hogy az apja országa háborús övezet lenne vagy bármi. Erősen az ovi váltáson vagyok most már
2018. márc. 25. 11:20
 18/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy ide rakom ki csak többen is kértékk hogy mutassak képet mennyire látszik rajta a különbség a többiekhez képest. Szerintem mondjuk néhanapján semennyire :


[link]

2018. márc. 27. 10:45
 19/24 anonim válasza:
56%

A 14-es válaszolónál van a pont. Szerintem ezt a problémát több oldalról kell vizsgálni. Az biztos, hogy az óvónők nem értik a szakmájukat. A gyerekek közül pedig a sutyerákok csúfolják a másikat. Érdemes megvizsgálni azon kölkök családi hátterét, akik csúfolják a Te fiadat. Meg fogsz lepődni. Amilyen minta van otthon, azt viszi be a gyerek az óvodába, iskolába, munkahelyre. Azt tudom tanácsolni, hogy a lakóhelyhez legközelebbi állam óvodába kellene beíratni a gyereket, ha az megfelel számotokra. Egy forintot nem érdemes ilyen magán óvodáért kiadni.


Át tudom érezni a gyerek helyzetét. Engem is bántottak, csúfoltak általános iskolás koromban a túlművelt kölkök. Bocsánat a csúnya beszédért, de máshogy nem lehet nevezni az ilyen kölköket, és a szüleiket. Azzal nincsenek tisztában, hogy egy gyerekben milyen mély lelki sebet tudnak ezzel a "kis viccelődéssel" okozni. Az ilyen kis brahik kihathatnak a gyerek/felnőtt egész életére, párkapcsolatára, világlátására stb.


Egy ilyen helyzetben nehéz okosnak lenni. Azt tudom tanácsolni, hogy próbálkozni kell többféle megoldási lehetőséggel és a sok erőbefektetés előbb-utóbb meghozza az eredményét. ....de a gyereket én kivenném onnan és a legegyszerűbb állami óvodába vinném, mert az is ér annyit, hanem többet, mint a neves "csúfolódós" óvoda.

2018. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
0%

Ilyen kis korban simán meg lehetne a gyermek nevét pl.: Zoltánra vagy hasonló hangzású névre változtatni. Fel sem tűnne a környezet számára, hogy most Zorán vagy Zolika vagy Zozóka vagy akármilyen más hasonló hangzású neve van a kis srácnak. Meg kell próbálni minél kevesebb támadási felületet adni a sutyerákoknak.


Bár az ilyen embereknek mindegy, hogy a bőrszín, a személy neve, az orrforma, fülforma vagy egyéb más okok miatt csúfolódnak, őnekik az a lényeg, hogy energiát szívjanak el a másik embertől, és bántsák a másikat. Nekik ez az egyetlen dolog, amivel ki tudják mutatni, hogy ők is "léteznek". Bár sok hasznot nem hoznak a társadalom számára, amíg rá nem ébresztik őket, hogy mekkora senkik. Az ilyen egyéneknek maximum 2-es van az ellenőrzőjükben. Tapasztalat. Ezt is megmondhatod a fiadnak, hogy: "kisfiam lehet, hogy te kurd vagy, de akkor is 100-szorta különb vagy mint XY, akinek fehér a bőre, csak a lelke sötét."

2018. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!