Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvéti locsoláskor az lányoto...

Húsvéti locsoláskor az lányotok ovis társának mit adtok? Ha pénzt, mennyit?

Figyelt kérdés
Átlagos családi helyzetűek válasza érdekelne.Köszönöm
2018. márc. 23. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

4 kisfiú szokott jönni akikkel nagy barátságban van a lányom

1 Csoki nyuszit kapnak idén kitkat nyulat.

1 csomag lego meglepetés figurát 479ft volt egy újságosnál


Lesz üdítő, sütik és szendvics

Pénzt nem szoktunk adni hanem valami apróságot Rokon gyerekek kifestőt, ceruzát kapnak és nyuszis legot

2018. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Csokitojást. Festünk tojást is, de gyerekeknek direkt készülök csokitojással is.
2018. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Pénzt szerintem ne, inkább valami Kindert.
2018. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én pénzt csak a keresztfiamnak szoktam adni, aki tényleg közel àll hozzàm, ovis tàrsnak csoki nyuszit+tojàst.
2018. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mi soha nem adunk pénzt senkinek (nem alakult ez ki nálunk).. Felnőtteknek festett rajzolt hímes tojást, gyerekeknek csokikat. :)
2018. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mesélnék nektek valamit!


Gyerekként valóban kiváltságos ünnep volt számomra a húsvéti locsolás, mindig körbejártunk apuval a házban a szomszédoknál és az ő lányaiknál, és nagyon nagy élmény volt. Mindig az első amit kaptam: színes tojást.

Hogy miért? Mert a húsvét egyik fő jelképe az volt, és majdnem minden locsolóvers is említi. Pénzt szinte sohasem, vagy csak ritkán kaptam, de nem is hiányzott!


Utána választhattam csokitojást, csokinyuszit, csokicsibét, (valami édességet,) gyümölcsöt, és ennyi.

Kinder tojás? Pénz?


Ha ilyenekkel máris elhalmozzátok a kislocsolókat, szerintetek mennyire fogja értékelni ténylegesen, amit másoktól kap, ha ilyeneket szoktattok meg velük?

Nektek hogy esne, ha anyagilag úgy alakulna, hogy nem tudtok annyit rááldozni a fiúk megajándékozására, emiatt az szemmel láthatóan nem örül attól, amit kap tőletek?

S mindezt miért? Mert ezt szoktatjátok meg már egészen kisgyerekként velük! Hol a fokozatosság, ha mindjárt magasra emelitek nála a mércét? Hogy fogja így megtanulni megbecsülni azt amit kap?



Később már tiniként az egyik osztálytársnőmhöz is elmentem, mint minden évben. De nem volt otthon, a szülei ismertek engem, de mintha tanakodtak volna a kaputelefonnál hogy mi legyen, de végülis beengedtek.. A csaj örömmel fogadott, és majd háromnegyed órát maradtam nála. A locsolás után elkezdtünk beszélgetni, és elnézést kért a kaputelefonos dolog miatt, de nagyon nem akarta bizonyos közös osztálytársunkat beengedni, mert nagyon nem imponált neki, hogy "csak a pénzért jönnek, majd el is mennek". Elvileg négyen jöttek egy csapatban, kettőjükről tudtam, hogy jómódúak, a fiúk el voltak gyerekként is kényeztetve. (Mindig ők voltak a menők, az osztály kedvencei, megvolt mindenük, külsőségek, nekik voltak először videójuk, hifitornyuk is, ráadásul egyébként is elég nagyképűek voltak velem is.)


Még tudnék mesélni hasonló dolgokat ilyesfajta történésekről. Szerintem érték a mérték, és ne akarjatok drága ajándékokkal/kindertojással/pénzzel elhalmozni olyan gyerekeket, akik még nem biztos hogy kellőképpen tudják értékelni az apróbb gesztusokat, ajándékokat, és nem képesek felmérni azok eszmei értékét! Ennek ugyanis a problematikája nem most, hanem csak később kristályosodik majd ki, és nem vagyok benne biztos hogy sznobbá nevelt gyerekeket, tiniket később szívesen vendégül látnátok majd a nagyobb ünnepekkor, vagy am. egyébként is!

2018. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

*Egy aprócska pontatlanság az előző történetemben:

"De először azt mondták nekem, hogy a csaj nem volt otthon, pedig a szülei ismertek engem, de az az érzésem volt, mintha tanakodtak volna a kaputelefonnál hogy mi legyen, aztán végülis beengedtek. "

2018. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!