Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért sikít, ha hintázik,...

Miért sikít, ha hintázik, mikor előtte imádott benne lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet, hogy hülyén hangzik ez a kérdés, de komolyan gondolom! Kislányom imádott hintázni, a játszótéren szinte mindig csak abban volt. Kb 2-3 napja ugyan úgy szalad a hintához, mondja, hogy tegyem be, de abban a pillanatban elkezd torka szakadtából kiabálni,sírni. Pedig semmi baja a hintának. Fogalmam sincs miért csinálja ezt. Egyébként két és fél éves. Mostanság kezdett el beszélni,de nem mondja,hogy mi a baj,csak sír. Volt már valakinek hasonló esete? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2018. márc. 23. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy hűvös neki vagy esetleg kicsinek érzi? Szorítaná valahol?
2018. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy hideg neki, mert a délutáni órákban szoktunk menni és olyankor mindig odasüt a nap, fekete az ülőke alja, tehát még szívja is a meleget. Az sincs, hogy forró lenne az ülés, mindig előtte megfogom,mikor látom,hogy süti a nap. Simán el is fér még benne. Tényleg nem tudom, hogy mi történhetett. Nem is érdekelne nagyon a dolog, ha nem ez lett volna a kedvenc időtöltése. Mindig az volt az első, fél óra múlva kiszállt,futott egy kört és szaladt vissza hintázni.
2018. márc. 24. 13:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Dacolas resze. Ez a tipikus "semmi se jo" kategoria. Most a hintanal csinalja, kesobb masal lesz baja. Latok sok ilyet a jatszon es az enyem is csinalja neha. Csuszdanal, maszokanal is eloadja neha ugyanezt, maskor meg vidaman jatszik.
2018. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez nem dacolás. Bár elég durván benne vagyunk a dackorszakban -amitől bevallom őszintén sokszor a falnak tudnék menni! És alig várom, hogy vége legyen! :) -, de amikor dacból vagy hisztiből sír, az teljesen más. Ez inkább félelemből való sírás, nem pedig olyan, hogy mégsem akarok benne lenni. Abban a pillanatban mikor beleül, látom az arcán, hogy megijed és sírva kiabálja, hogy vegyem ki. Még csak az sincs, hogy a lökéstől ijedne meg,mert odáig el sem jutunk. Meg attól nem is félne,mert eddig minnél gyorsabban ment a hinta, annál jobban élvezte. Mondom,nem lehetett kirángatni se a hintából. Olyan mintha kiesett volna egyszer és mpst attól fél,hogy megint megtörténik. De ilyen nem történt vele. Szóval fogalmam sincs.
2018. márc. 28. 11:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyan mintha félne? Akkor fél. Miért ne félhetne?

Ez is egy "képesség", ami a korral, idegi fejlődéssel jön. Nem kell hozzá rossz élmény. Majd elmúlik, legyőzi.

2018. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De miért félne, mikor előtte nem félt? Valószínű azért, mert történhetett valami. Elég ha csak magamból indulok ki. Pl én szeretek biciklizni, de elüt egy autó vagy csak simán borultam egy nagyobbat. Utána kezdek el óvatosabban biciklizni vagy onnantól kezdve kezdek el félni. Ha nem történik velem közben semmi, akkor miért félnék, mikor előtte sem féltem. Valószínű, hogy a bölcsiben történhetett valami,de hiàba kérdeztem,nem mondtak semmit.
2018. márc. 29. 12:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne légy már ilyen hülye, hogy magadból indulsz ki!

A gyerekek nem kész kifejlett felnőttek.

Az idegrendszeri érés pedig egy folyamat.

Leegyszerűsítve: amíg egészen pici, nem éri fel ésszel, hogy félnie kéne. Majd nő, növekszik és igen. Ennyi.


De kérdezz meg egy neurológust vagy akár egy "mezei" gyógytornászt, ugyanezt fogja mondani.

2018. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne izguld tul. Lehet rajott hogy magasan van. Az enyem egy csomo ideig lejott a legmagasabb csuszdan, aztan egyszer csak mar nem, csak egyutt mer lejonni. Ennek nem kell ekkora jelentoseget tulajdonitani. A gyerekeknek sok hulyesege tud lenni. Emlekszem egyszer lattam 1nagyobb bogarat a jardan gyerekkoromban, utana evekig kikerultem azt a reszt, teljesen oruletbe kergettem ezzel a szuleimet, dehat attol feltem felbukkan a bogar es felmaszik a labamra:D
2018. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 4. válaszra reagálva: nem tűnik hülyeségnek és ha ebből a megközelítésből nézzük, valószínű, hogy tényleg erről lehet szó. Bár nem tartom magam hülyének, de ebbe még bele se gondoltam, tehát köszönöm szépen a felvilágosítàst. (amit egyébként kultúráltan, egymás sértegetése nélkül is le lehet írni!)

Ui.: "A stílus, maga az ember!"

2018. ápr. 3. 00:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony, a stílus maga az ember.

Én szókimondó vagyok és nyílt, valamint nem bírom a hülyéket, akiknek mindent többször kell elmondani.

Te pedig tudálékos vagy és hülye, aki feltesz egy kérdést és nem bírja elfogadni az egyszerű választ, ami nem egyezik a te túlgondolt elméleteddel.

2018. ápr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!