Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy és mikor mondjuk el 6...

Hogy és mikor mondjuk el 6 éves kislányunknak, hogy a z imádott papája meghalt?

Figyelt kérdés
Tegnap váratlanul összeesett nagypapa, aki 73 éves volt és meghalt. Ma még magunk sem fogtuk fel, hogy a szemünk előtt halt meg párom apukája. Nagyon sajnálom a páromat végtelenül szerettük, én még valahogy megbírkózom nőként, hogy előszőr láttam halottat, de úgy össze vagyok törve, hogy miként és mikor mondjuk el a kislányunknak a hirt. Tudom h hamarosan el kell mesélni, párom már ma elmondta volna de én még nem tartom magamat olyan erősnek, hogy őt nyugtassam. Van aki azt mondta, hogy várjak 1-2 hetet és húsvétkor amikor megyünk azt mondjuk, hogy a papa kórházban van. De minek hazudozni nem? De nincs szívem összetörni a picike szívét. Múltkor a szomszéd cicus halála is úgy felzaklatta... Istenem, mit tegyek???

2017. márc. 25. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Holnap. Minel elobb. Gyujthattok gyertyat, imadkozhat.

Reszvetem...

2017. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Minél előbb, és hazudozásba semmiképp ne menjetek bele!

Ha bizonytalan vagy hétfőn kérd a védőnő vagy a családsegítőben a pszichológus segítségét.

Ha még más formában nem találkozott a halállal akkor a cicushoz hasonlíthatod a történteket.

2017. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Csak ne hazudjatok.

5 eves volt a keresztfiam mikor meghalt a mamaja, es azt hazudtak, hogy korhazba van ( tenyleg eloszor oda vitte a mento )

Most 8 eves, es a mai napig varja vissza a korhazbol, emlegeti, hogy korhazban van a mama ...

2017. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is amiatt ne aggódj, hogy majd nem tudod esetleg nyugtatni, mert hidd el, amikor látod rajta, hogy mennyire fáj neki, valami teljesen más érzés is meg fog jelenni benned és lesz erőd őt nyugtatni.

Másrészről pedig el kell neki mondani minél hamarabb. Nektek az most gyakorlatilag egy plusz és felesleges teher, hogy nem tudjátok, hogy reagál majd erre a gyerek. Ezenkívül nincs is értelme várni vagy hazudozni. Jár neki is, hogy megtudja! Attól nem fogja magát kevésbé rosszul érezni, ha most becsapjátok.

Nálunk 6,5 éves volt a nagyobb, amikor megtudták, hogy meghalt a nagyapjuk és 4 a kicsi. Éppen ültek a tv előtt, kikapcsoltam a tv-t, a párom pedig a másik szobából hallotta, hogy mit mondok nekik (az ő apukája volt). Már korábban is beszéltünk a halálról, próbáltam mindig úgy tálalni, mint egy természetes dolgot, de hogy is lehetne az, főleg amikor szeretett személyről van szó? Elmondtam, hogy reggel a nagyapa rosszul lett, bevitték a kórházba, de sajnos nem tudtak segíteni, nagyon beteg lett, meghalt. Néztem, hogy vajon melyik mennyire érti meg. A kicsi első kérdése az volt, hogy most már visszakapcsolhatjuk-e a tv-t. Ő csak akkor értette meg, hogy ez mit jelent, amikor mentünk hozzájuk és nem volt a nagypapa sem a szobában, sem a konyhában, de még csak kiabálnia sem kellett, hogy jöjjön be az udvarról. A nagy viszont azonnal megértette. Sírva fakadt, sokáig sírt, de jót tett neki, hogy kisírta magát. Persze kellettek neki napok, míg nem fakadt sírva a nagyapa gondolatától. Nekünk sokat segített, hogy kimentünk kettesben a temetőbe. Gyertyát is gyújtunk rengeteget, és sokat beszélünk arról, hogy most egy mennyire jó helyen lehet. Persze ez nem azonnal történt meg!


Nekünk eszünkbe sem jutott elhallgatni előle! Ti se tegyétek, könnyebb lesz ha elmondjátok, hidd el!

2017. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Csak ne az ateista hülyeséget mondjátok, hogy meghalt és most megzabálják a kukacok, elporlad a teste és megszűnik létezni. Ezt saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon megrázó egy gyereknek, ráadásul még hülyeség is, hogy jön a nagy semmi.
2017. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Csak ne a vallásos baromságot mondjátok, hogy szárnya nőtt és egy képzeletbeli szakállas, vén fószer mellett sakkozik egész nap..

(Elnézést a rendes, tisztességes hívőktől, őket természetesen nem akartam megbántani, de az ötös válaszoló csak abból ért, ha a saját "stílusával" reagálunk a mondandójára.)


Nonszensz, amit írsz. Senki sem beszél úgy a halottakról, hogy kukaceledel lett belőlük, csak az ilyen provokatív seggfjek mint te.


Kérdező: MINNÉL ELŐBB mondjátok el neki. És mindenképpen beszélgessetek róla sokat, nehogy szegényben megoldatlanul maradjon ez a sajnálatos esemény.

Részvétem!

2017. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönjük a segítő válaszokat! Minden válaszban volt segítség. Én 38 éves vagyok és 6 éves koromban tudtam meg amikor a rokonok berontottak a házba, hogy meghalt a papa. Én kevésszer láttam, az én kislányom minden héten találkozott vele és imádta. Most elmegyünk egyet itthonról és megmondjuk neki. Eszünk valamit, sokat beszélgetünk. Lesznek benne angyalok, meg lélek és elfáradt test is, de kukacok nem! Szorítsatok! Mi már kezdjük feldolgozni... Tegnap még sokkal rosszabb volt. Ha gondok lesznek itt leszünk, meg szakember segítségét is kérhetjük, de remélem, megoldjuk a család és a barátok segítségével! Köszönjük!
2017. márc. 26. 11:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Tartozok Mindenkinek azzal, hogy leírjam mi történt, mert alig vártam reggel, hogy elolvassam a kommenteket. Sokat segítettetek, és megoldottuk az első nagy lépést. Elmentünk gyereklámpát venni, mert a papa halála előtt egy nappal vettünk új lakást. Bementünk gumicukrot venni nekem, mert most csak az megy le, apának meg elemet mert megállt az órája. Regina kis pónit kapott. Komentünk a helyi erdő szélére és ott elmondta neki a párom, hogy pénteken megállt a papa szíve és elaludt örökre. Mondta a kislányom, hogy most ne beszéljünk róla. (Ő ezt mondja, ha kényes dolgokról beszélünk.) mondtam neki, ha bármikor szeretne erről beszélni, szóljon. Ő mondta: "Mondom, hogy erről nem szeretnék beszélni." Biztos fogunk, de még nem fogta fel. Hazafelé megnéztünk a lovakat, teheneket, kecskéket etettünk. Hazafelé rámnézett, és mondta hogy "PAPA" és egy kicsit elérzékenyült. Azóta hazaértünk. Szerencsére süt a nap és játszik és készül az új lámpája. Biztos lesznek még nehéz pillanatok. Köszönöm!
2017. márc. 26. 14:18
 9/9 A kérdező kommentje:
U.i.: azért az első és egyetlen kérdése az volt, hogy kié lesz a papa kocsija???
2017. márc. 26. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!