Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vegyünk örökmozgó kislányu...

Mit vegyünk örökmozgó kislányunknak harmadik szülinapjára?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy mozgásigénye van, az egyhelyben ülős játékok csak rövid ideig érdeklik. Az udvaron jól feltalálja magát, de a lakásban szinte megőrül. Ezért valami olyan mozgásfejlesztő játékra gondoltam, amit bent a nappaliban tudna játszani. Imád ugrálni (minitrambulin volt, de a kanapé jobb, uh most dobtuk ki), akadálypályákat talál ki magának, messzire ugrik, felmászik stb. ezzel hosszú idejig elszórakoztatja magát.

Pl. szerintem nagyon tetszene neki a "folyami kövek" játék, mert magától is kitalál ilyesmi feladatokat, - meg olyat hogy egy csíkon egyensúlyozva kell menni - de borzasztóan túlárazottnak tartom. Szóval tudtok ilyesmi játékot ajánlani olcsóbban? Akár olyat is írhattok, amit itthon el tudunk készíteni, olyannak is örül. Előny ha kis helyen tudom tárolni.

(Még annyi mellékesen, hogy tornagyűrűt tutira veszünk neki, mert szerintem imádná. De azért jó lenne mellé még valami)



2018. márc. 29. 22:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Fú, hát ezekhez képest a Bilibo egy filléres cucc. :D Persze ha több teknőt is vesz az ember, az lehet drága, de azt én őszintén szólva eddig sose értettem, de most már megvan, mert a több bilibo teknőt pont ilyen alkalmazásra ajánlják, hogy lefordítva végig lehet rajtuk egyensúlyozni. Mondjuk nem egyszerű, mert gömbölyűek és picit billegnek szilárd talajon, de gondolom ez a lényege a fejlesztő játékoknak, hogy legyen bennük némi kihívás. Bilibo is szokott lenni oviban, ilyenkor megvan a veszélye, hogy kisírja a gyerek otthonra. :) ( [link] ) Ezek a kövek egyszerűbb dolognak tűnnek azért, van valami leírás arról, meddig képes lekötni a gyereket az egyetlen felhasználási lehetőség? Biztos van olyan műanyag tál, doboz, ami megbír egy háromévest, de ezek annyira jól tervezett eszközöknek tűnnek, amennyire egy tál nem az - ilyen célra legalábbis. :) Viszont az jutott eszembe, hogy a masszív fatálak, bambusztálak egész jók lehetnek, mert alakjuk miatt lefordítva stabilak, ráadásul sokszor nincs kiugró perem az aljukon, azaz lekerekítettek vagy csak egyszerűen szögben hajlanak. Ezen kívül befesthetők izgalmas mintákkal, és nagy teherbírásúak. A gond, hogy ezek sem olcsók. De vannak kimondottan kavics alakúak is, pl. ilyenek: [link] Azt is el tudom képzelni, hogy akár egyszerű játékszabályokkal különféle játékokra is fel lehetne használni őket, ha izgalmas mintákat festesz rájuk, pl. különféle virágokat, bogarakat vagy valamilyen "kincset", illetve a peremüket jelzed valamivel, pl. vízminta, hogy motiváld a középre lépést.
2018. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Hű, ezek a fatálak nagyon tetszenek!

Eddig arra gondoltam, hogy megkérem a férjemet vágjon le műanyag vödrök aljából kicsit ferdén, a tetejére pedig találtam szines csillag meg halacska alakú csúszásgátlót. A hidakra pedig azt találtam ki hogy pvc csöveket vágatnék félbe. (Pesze ezt már ilyen kivitelven nem a szülinapjára kapná). De ezek a fatálak sokkal jobban néznek ki! És nagyon tetszik az ötlet hogy kifestem és akkor különféle játékszabályokat találhatunk ki.


Megmondom őszintén, a bilbo nekem eddig nem tetszett. Barátnőm fiai kaptak, de azt tudták hogy forogni lehet vele, azt meg nem csinálták. Viszont most hogy láttam a videót, tényleg nagyon sokoldalú játék. Szerintem ezekre a lányom magától is rájönne. Ritkán használja arra a dolgokat amire valók. :D

Szerintem kap egyet!

2018. ápr. 8. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!