Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam mindenben irigy rám,...

A fiam mindenben irigy rám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

6 éves nagyfiú, tehát nem is mondhatnám, hogy kori sajátosság. A játszótéren sosem volt gond, másoknak mindig odaadta a játékát, csak velem irigy mindig.

Pl. Boltban vagyunk, választhat magának valamit, és én is veszek magamnak valamit, ha egyszer már ott vagyunk, miért ne (ha egyedül lennék, is vennék), és irigy arra, hogy én, a szülője is vettem magamnak valamit.

Volt már olyan is, hogy mindketten ugyanazt választottuk, egy kakaós csigát, és kiakadt, hogy nekem miért van ugyanolyanom, mint neki.

Gyűjti ő is a kis pénzét egy perselyben meg én is a nagyszobában, amiből majd mosogatógépet szeretnék venni, ő meg az övét majd arra használja, amire akarja. Múltkor jön oda hozzám, és kérdezi, hogy ugye az enyémből is játékvonatot fogunk venni? Mondom nem, a tiedből vehetsz... Erre elszomorodott.

Megint egy másik alkalommal leültem vele legózni. Mindketten építettünk, de mivel ő úgy látta, hogy az enyém szebb (szerintem nem is volt az, ő is nagyon szépet épített, és meg is dicsértem érte), de nem, ő összecsapta az övét, és vergődni kezdett, hogy ő is olyat akar építeni mint én, de idő előtt feladta és onnantól kezdve nem épített csak nyafogott a lego mellett fekve.

Kértem, hogy jöjjön, kapcsolódjon bele az enyémbe, építsünk ketten. Nem volt hajlandó. Mikor kimentem, mondtam neki hogy nyugodtan játsszon akkor azzal amit én készítettem, erre szétverte.


Nem értem, miért viselkedik így. Amikor én gyerek voltam, az anyám semmit sem adott magára, egy ruhát sem vett magának, én örültem volna, ha magára is gondol, és jól néz ki, nem csak rám költ. Az én fiam meg irigy rám. Nem értem, azt várja, hogy olyan hülye anya legyek, amilyen az anyám volt, magát teljesen feláldozva, aztán utána meg sírhatnék, hogy milyen rossz nekem? Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit akar tőlem. Akkor érezné magát jól, ha semmit sem tudnék és semmit sem költenék magamra? Nem értem, sokan azt mondják, hogy az jó a gyereknek, ha a szülője is jól érzi magát. Akkor az én fiam miért irigyli tőlem is a jót?



2018. ápr. 1. 16:51
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagyok keseredve. Én nem csináltam jól valamit? Nem értem. Olyan, mintha nem is szeretne engem, mintha azt akarná, hogy nekem ne legyen jó, nekem ne jusson semmi a jóból.
2018. ápr. 1. 16:53
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

teljesen normális, tanulja az enyém/tied fogalmakat, és irigy

most kell megtanítani neki, hogy irigykedni nem szép dolog

bármilyen megrázó, de nem születnek önzetlennek, ez nevelés kérdése

2018. ápr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
A 6 éves gyerek szerintem nem gondol olyanra hogy te mitol érzed jól magad,vagy hogy te jól, nem jól nézel ki.Te az anyja vagy olyan amilyennek megszokott.Azt se gondolnam hogy irigyli tőled a jót.Azt se tudja neked mi a jo vagy rosst.A játéknál biztos frusztrálta, hogy a tiéd szebb,a többi passz...
2018. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

persze, hogy akkor érezné jól magát, ha semmit nem költenél magadra

akkor érezné jól magát, ha megvennéd neki, amire rámutat

egy 6 éves gyereknek nincsen erről fogalma, hogy magára nem tud költeni az anyja, mert arra nem marad pénz

most komolyan ki vagy ezen akadva, hogy egy 6 (!!!HAT!!!) éves gyereknek más elképzelései vannak a dolgok működéséről?

szerinted rosszat akar neked és te most érzelmileg belesérülsz ebbe?

Nem vár tőled semmit, azt akarja, hogy minden úgy legyen, ahogy ő abban a pillanatban gondolja, mert gyerek, nem kell minden szeszélyét kiszolgálni

2018. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ebbe te is hibàs vagy. Alapból ugy kellene nevelni a gyereket, hogy ezeket a helyzeteket ő is tudja kezelni. Pl a fèlretett pènzedről vagy nem is kellene tudnia, vagy ha màr tud róla ugy kellett volna elejètől felhozni hogy "figyelj csak anya es gyűjt te is ès mindketten azt veszünk belőle amit szeretnènk"Akàrmikor raksz hozzà pènzt ezt mondanod kellene neki. A legot meg lehet együtt kellett volna èpìteni nem külön külön mert ez a gyerek szemszögèből "versengès" ki èpít szebbet.
2018. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor a kicsi csinál hasonlot pl zavarja ha eszem(miután ő evett) és sajnálja tőlem a ropit és a kubut :D mindig arra asszociálok hogy minden anyai törődést magának akar, szeretné ha körülötte forogna a világ mint amikor még babaként hitte hogy ő a nap és mi keringünk körülötte :D

Eszembe nem jut önérzeteskedni valahol mégiscsak azt jelenti, minden kell belőlem. A figyelmem, odaadás, finomságok, játékok, én vagyok az univerzum azaz nem egy esendő anya aki néha kubut akar inni, ez összeegyeztethetetlen a világképével :D

2018. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

én szívesen építettem volna vele legót együtt, azért ültem le hozzá. De valóban mindenben versenyez velem.

Az én perselyemről egyébként tudott ő is, azt is tudja, hogy mosogatógép lesz belőle, és gy kérdezte meg, hogy ebből vonatot veszünk, ugye? Éppen ez benne a szomorú.

Vagy minden gyerek ilyen az anyjával?

2018. ápr. 1. 17:14
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Habár azt tanácsként irom, hogy játékban tényleg nem tanácsos a gyereket überellni mert negativan hat az önképre! Dicserd meg ha akár kiskupac kunyhoja is lett csak a legobol, rajzába nem rajzolunk bele hanem kiragasztjuk, ez mind mind szaktanácsok a neten, kb a gyerek önbizalomfejlődése, énkép alakulása játékban cimszavaknál, vagy mivel segithet ill mit ne tegyen a szülő a jatekban cimek alatt keress rá
2018. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igen, úgy van ahogy mondod, hogy nem fér bele az énképébe, hogy én nem egy mindenható valaki vagyok, hanem egy esendő ember.

De anyukák, ti hogy bírjátok ezt? Számomra ez nem felemelő, hanem frusztráló dolog.

2018. ápr. 1. 17:42
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem itt van egy sokkal nagyobb baj, az, hogy úgy gondolod, hogy egy hat éves felnőtt módjára gondolkodik, hát nagyon nem így van, ő egy gyerek és ezzel a buta mentalitással, amit nyomatsz tönkre is tudod tenni. Ő nem gondol olyanokat, amiket itt leírtál, mert kicsi hozzá.
2018. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!