Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam mindenben irigy rám,...

A fiam mindenben irigy rám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

6 éves nagyfiú, tehát nem is mondhatnám, hogy kori sajátosság. A játszótéren sosem volt gond, másoknak mindig odaadta a játékát, csak velem irigy mindig.

Pl. Boltban vagyunk, választhat magának valamit, és én is veszek magamnak valamit, ha egyszer már ott vagyunk, miért ne (ha egyedül lennék, is vennék), és irigy arra, hogy én, a szülője is vettem magamnak valamit.

Volt már olyan is, hogy mindketten ugyanazt választottuk, egy kakaós csigát, és kiakadt, hogy nekem miért van ugyanolyanom, mint neki.

Gyűjti ő is a kis pénzét egy perselyben meg én is a nagyszobában, amiből majd mosogatógépet szeretnék venni, ő meg az övét majd arra használja, amire akarja. Múltkor jön oda hozzám, és kérdezi, hogy ugye az enyémből is játékvonatot fogunk venni? Mondom nem, a tiedből vehetsz... Erre elszomorodott.

Megint egy másik alkalommal leültem vele legózni. Mindketten építettünk, de mivel ő úgy látta, hogy az enyém szebb (szerintem nem is volt az, ő is nagyon szépet épített, és meg is dicsértem érte), de nem, ő összecsapta az övét, és vergődni kezdett, hogy ő is olyat akar építeni mint én, de idő előtt feladta és onnantól kezdve nem épített csak nyafogott a lego mellett fekve.

Kértem, hogy jöjjön, kapcsolódjon bele az enyémbe, építsünk ketten. Nem volt hajlandó. Mikor kimentem, mondtam neki hogy nyugodtan játsszon akkor azzal amit én készítettem, erre szétverte.


Nem értem, miért viselkedik így. Amikor én gyerek voltam, az anyám semmit sem adott magára, egy ruhát sem vett magának, én örültem volna, ha magára is gondol, és jól néz ki, nem csak rám költ. Az én fiam meg irigy rám. Nem értem, azt várja, hogy olyan hülye anya legyek, amilyen az anyám volt, magát teljesen feláldozva, aztán utána meg sírhatnék, hogy milyen rossz nekem? Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit akar tőlem. Akkor érezné magát jól, ha semmit sem tudnék és semmit sem költenék magamra? Nem értem, sokan azt mondják, hogy az jó a gyereknek, ha a szülője is jól érzi magát. Akkor az én fiam miért irigyli tőlem is a jót?



2018. ápr. 1. 16:51
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Iskolás, most kezdte az első évet, jól tanul, de a rakoncátlanok bandájába tartozik az osztályban. Mindig ilyen volt sajnos, azt hiszem...
2018. ápr. 1. 21:26
 22/27 anonim ***** válasza:
63%
Nekem ez alapján az jött le, hogy inkább ovis pajtásként viselkedsz vele, ahelyett, hogy anyaként viselkednél. Mintha versenyhelyzetet teremtenél számára, amit nem tud kezelni. Pl. miért kell neki mondani, hogy most mindketten választotok magatoknak valamit. Válasszon a gyerek, Te pedig vedd meg magadnak azt a péksütit. Miért egymás mellett építettek? Az ő egyszeri ötlete vagy amúgy is így szoktatok játszani? Szerintem a gyűjtögetésre adott reakció már csak egy folytatás az ilyen esetekre. Gyerekfejjel logikus, hogy ezt is össze kell hasonlítani, mint minden mást. Nem irigy anyára, ő egy óvodás, nem egy felnőtt. Esetleg próbálj meg Te változtatni.
2018. ápr. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
Minden leírásod, hozzászólásod tulajdonképpen rólad szól, a saját magad sajnálásáról. Te szegény, akinek borzalmas gyerekkora volt, akinek borzalmas házassága volt, és akit még a gyereke sem hagy csodaszép legóházat építeni. Javaslom szakember felkeresését, mert nálad valami nagyon nem kerek, és közben lelkileg folyamatosan eltiprod azt a szerencsétlen gyerkőcöt.
2018. ápr. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
39%
Itt most összegyűlt az összes nevelési tanácsadó vagy hogy kell érteni ezeket a "most elverjük a port rajtad" válaszokat? Egyáltalán nem szokványos jelenség, hogy egy gyerek irigyli az ételt és az italt az anyjától!!! Ne keverjétek ide a perselyes esetet, mert az egészen más! A gyerek látja, hogy van még pénz, akkor azon mást is lehetne venni még neki, erről szól. Viszont az ételt és az italt határozottan irigyli az anyjától. Lehet, hogy bár nem szokványos, de mégis elfogadható a fejlődése szempontjából, hogy egy gyerek egy ilyen fázisban van. Mégsem kellene lehurrogni, meg belerúgni egy anyába, hogy ő egy buta, önsajnálkozó anya, akinek feltűnik, ha a gyereke lépten-nyomon elvenné tőle, amit magának tartana fent. Nálunk is van a családban egy ilyen gyerek, tehát kérdező anyuka, szeretnélek megnyugtatni, de mégsem ez az általános, ezt ne állítsátok már be! Vagy ha mégis az lenne, akkor sem kellene teljesen igaztalanul szapulni valakit. A kérdező nagyon intelligensen ecsetelte miről van szó és úgy is válaszolt - veletek ellentétben. Ok, mostmár tudjuk, hogy ez egy természetes dolog, dühöngjétek ki magatokat máshol!!!
2018. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
22-es: ha választhat a gyerek, akkor is ez fog történni. Tapasztalat... Ha az anya buktát fog kérni, akkor vagy a gyerek is azt mondja, én is azt kérek vagy miután hazamentek mondja, hogy inkább ő eszi meg a buktát vagy miután hazaérnek, igényt fog tartani mind a kettőre, de az egyiket majd később fogja megenni, anyuka meg ne egye! Ha pedig anyuka 6 buktát és 6 kakaós csigát vesz, a gyerek tágra nyitott szemekkel fogja nézni, ahogy anyuka falatozik és közben azon jártatja a kis agyát, hogy miként tudná anyukát lekörözni a nagy buktaevésben, hogy mégiscsak majd ő egyen belőle többet és ne az anyja.
2018. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
34%
Ez egy gyerek. Ne alacsonyodj le a hisztije szintjere, ne kezeld egyenrangu felkent. Te vagy a felnott, azt veszel amit akarsz, azt csinalsz amit te jonak latsz. Amit csinal, az a hiszti egy modja. Te meg belemesz a jatszmajaba, o meg elvezi, hogy milyen erzelmeket valt ki beloled. Surgosen szabj gatat a zsarolo viselkedesenek, mert ez az. Egy jol nevelt gyerek nem enged meg maganak ilyet, egy kovetkezetes szulo meg nem dol be neki.
2018. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem a kulcs a 20. hozzászólásodban van:

"A gyermekem apukája 3 éves koráig élt együtt velünk, és ő teljesen ellenem nevelte, elvárta tőle, hogy engem ne szeressen, csak őt."

Nyilván te is tudod, milyen meghatározó az első 3 év a gyerek személyiségében. Úgy tűnik, elég sokat tudott rombolni benne volt párod.

A legózás (építkezés, alkotás) nálunk úgy szokott történni, hogy én a "keze alá dolgozok". Vagyis egyvalamit építünk, ő mondja meg, hogy mit, ő rakja össze, én csak az utasításait követem, ill. néha fölvetek ötleteket, hogy hogyan építsünk. Ha esetleg erősebben össze kell valamit összenyomni, abban segítek. Szerintem sem jó versenyben építeni, mert nem vagytok egy súlycsoportban.

Azt ne vedd rossz néven, hogy a spórolt pénze kapcsán elszomorodott, hogy az nem játékra lesz költve. Lehet, hogy azt hitte, hogy anya is azért spórol, hogy neki ajándékot vegyen. Egy 6 éves gyerek szemszögéből ez teljesen logikusnak tűnik.

Viszont a bolti eseten (miért választasz te is magadnak valamit) én is meglepődtem. Ilyet pl. az én fiam sosem csinálna, inkább a sajátjából is megkínál, amikor kibontja.

2018. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!