Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindenben szerencsétlen...

Mindenben szerencsétlen vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés rendkívül általánosnak tűnhet, hiszen nyilván sokan érzik ezt, viszont én különösen szerencsétlennek érzem magam, és fogalmam sincs, hogyan változhatna ez. Leírok pár dolgot, hogy láthassátok, hogy nem 1-2 apróságról van szó.


Gyerek korom óta, rendkívül feszült, és izgulós vagyok, bármibe is fogjak bele, már előtte halálra izzadom magam, és görcsbe van a gyomrom.


Amikor belefogok valamibe, sokszor óriási lelkesedéssel teszem, de ez a lelkesedés az első apró problémánál, darabokra hullik, számtalan szakmával, és bizonyítvánnyal rendelkezek, de fogalmam sincs, mit akarok az élettől, és már 27 éves vagyok. Általában a legtöbb dolog, amibe belekezdek félbe marad, rájövök még sem azt akarom, de hogy mit az nem tudom. Az érzem nem haladok sehova sem, egyszerűen ránézek az emberekre, és rosszullét fog el, hogy mások tudják, mit akarnak, és hogyan, de én folyton dilemmával küzdök.


A baráti, társas kapcsolataim folyamatosan romokban vannak, közvetlen srác vagyok, de vadidegennel is leállok beszélgetni, tényleg senki felé nem vagyok zárkózott, de ha egy barátságban, kapcsolatban az árulás apró jelét látom, például, hogy én mindent beleadok, hogy ápolva legyen a kapcsolat, a másik nem, akkor ismét jön a dilemma, és aztán felégetek mindent. Az évek során több tucat barátot, és kapcsolatot tettem emiatt tönkre. Itt azért nem hibáztatnám magam egészen, mert én hűséges, és tényleg mindent beleadok a kapcsolataimba, legyen az baráti, vagy egy lánnyal szerelmi kapcsolat.


Ha eszek, biztos leeszem magam, hiába figyelek oda, ha megakarok javítani valamit biztos elrontom, ha jót akarok tenni, biztos balul sül el. Felveszek egy ruhát beleakadok egy bokorba, amelyik vizes, kitépi egy kiálló ág a bokorból, belelépek egy tócsába. Ha veszek egy cipőt biztos rossz számot választok, hiába próbálom fel, csak otthon realizálom, hogy nem jó, ha veszek egy vadonatúj monitort például biztos, hogy pixel hibás, és a garanciát végző személyzet, érdektelen velem kapcsolatban, ha veszek egy műszaki cikket, míg mások 10 évig használják hibátlanul, nekem az első héten számtalan hiba bukik ki.


Órákig sorolhatnám, a kudarcokat, amik az életemet körülveszik. Úgy érzem, hogy egy soha véget nem érő balszerencse, ami engem körülvesz.


Ha esetleg van segítő szándékú ember, aki beszélgetne velem, vagy tudna megoldást, akár privátban is írhat. Hali.


2017. jún. 12. 02:13
 1/1 Fish1 ***** válasza:
100%

Ez a dolog valamikor elkezdődött. Gondolom pár ilyen "szerencsétlenség" után elhitted magadról azt, hogy szerencsétlen vagy. És itt a baj. Ha valamit elhiszel, egy idő után meggyőződéseddé válik, és persze hogy az fog történni.

Ha úgy mennék ki az utcára, hogy tuti hogy megbotlok és elesek, akkor előbb-utóbb ez fog történni.

2017. jún. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!