Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lesz így motivációja megtanuln...

Lesz így motivációja megtanulni futóbiciklizni?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiamnak szeretnék venni egy elektromos kisautót. De dilemmám, hogy habár a kismotort szereti, a futóbiciklitől fél, hogy elesik, nem is nagyon próbálkozik vele, pedig látja, hogy más kisgyerek használja és mondja is, hogy neki is van otthon. De valahogy mégsem hajlik rá.


A félelmem az, hogy ha megveszem a kisautót, akkor nem fog akarni egyáltalán megtanulni se futóbiciklizni, se semmit, aminek 2 kereke van (vagy jóval később), pedig az jó lenne, hiszen nagyon jól fejleszti az egyensúlyérzéket és minden mást, míg a kisautó nem igazán, azt viszont nagyon szeretne. Szóval dilemmában vagyok.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha nem vette meg a kisautót, akkor jobban "rákényszerült" a futób.-re, vagy ha megvette a kisautót, akkor mikor tanult meg futób-vel menni a gyerek?


Persze akkor nem lenne gondom, ha már tudna futób-zni, de így?!



2018. ápr. 9. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leér rendesen a lába a futóbribgáról? A lányom nyáron lesz 3 éves, most tavaszra lett legalacsonyabb állásban annyira jó neki, hogy teli talppal leér a lába, na most használja. Ősszel lábujjhegyen neki se tetszett, instabil volt.

Elektromos kisautót én nem is vennék. Most őszintén, mire jó? Ahogy írod, nem fejleszt semmit, igazán közlekedni se alkalmas. Apósom akart venni a lányunknak, mondtuk neki, hogy ne. Nem tudom,mennyire tanulna meg a futóbiciklivel menni kisautó mellett, de én nem látom, hogy az autó hasznos lenne.

2018. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettő használata, megszeretése nem zárja ki egymást. Nem minden gyerek rávehető a futóbiciklire, ha nem akar, nem lehet erőltetni, az is lehet, hogy később valakiét majd kipróbálja és aztán tetszik meg a sajátja. (Az egyik gyerekemnél a testvérétől örökölt bringa tűzoltóbiciklivé való közös átfestése és újramatricázása hozta meg a kedvet.) De az tény, hogy ha a kisautóban ül, sokkal kevesebbet fog mozogni, ami nem egészséges. Nem tudom, jártok-e rendszeresen olyan helyre, ahol a kisautót nehéz lenne "kikötni" vagy utána cipelni... ha igen, akkor nem gondolom problémának, hogy ezzel az indokkal hétközben mondjuk gyalogol vagy (ha akar) futóbiciklizik, a kisautó meg marad kerti vagy hétvégi játéknak. De ha szerinted innentől csak a kisautót fogja használni és nagy eltunyulás lenne belőle, olykori elvételéből meg nagy hiszti, akkor nem venném meg. Inkább elvinném néha gokartozni.
2018. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.


A lába még nem tökéletesen, telitalpasan ér le, de nem is lábujjhegyez, annál egy kicsit jobban, ezért gondoltam, hogy talán-talán, de akkor várunk.

2018. ápr. 9. 08:57
 4/4 anonim ***** válasza:
3.5 évesen kapta az én fiam. Addigra jól kordinálta magát és magabiztosan mozgott... a gyerekek élvezik ha ők irányítanak egy járművet a testükkel! Nem hiszem hogy ellustul ha elektromosat is kap, de ha még fél a futótól akkor várj. Majd rájön hogy legyen rajta ügyes!
2018. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!