Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell foglalkozni egy...

Hogyan kell foglalkozni egy 1,5 éves gyerekkel, hogy boldog, kiegyensúlyozott élete legyen?

Figyelt kérdés
1 átlagos napra gondolok, hogyan kell telnie, hogy a gyerekkel a szükségleteinek megfelelően foglalkozzon az Anya. Étkezés, alvás, játék, fejlesztés, stb. Mit/Hogy/Mennyit. Köszönöm.
2018. ápr. 9. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Jesszus, nem robotot nevelsz akit be kell progamozni hogy túléljen :D

Nincs erre szabály,elolvashatsz 100 tankönyvet akkor is a te gyereked más lesz mint a könyv írójának mások az igényei,mástól lesz boldog,másra vágyik és máshogy kell vele bánni.

Szerinted ha itt leírják hogy pontban 10-kor tízóraizzatok és ha 1 óránál később rakod le délután akkor szar anya vagy, akkor úgy fogod csinálni minden nap?

Tényleg másfél éves gyereked van vagy előre megtervezed már terhesség előtt ezt is hogy hogy fogod nevelni másfél évesen?

2018. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerinted ez a hozzászólásod megérte azt a pár percet, amíg bepötyögted? Volt értelme? Konstruktív?
2018. ápr. 9. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Okosan szeresd! A többi kialakul.
2018. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem elsőnek igaza van.

Másfél év alatt meg kellett hogy ismerd a gyereked annyira hogy ki tudd szolgálni az igényeit es megtanuld mi teszi boldoggá! Hogy tudd, mit szeret, milyen mesét, milyen zenét, játékokat. Hogy tudd mikor alszik, és beállíts wgy napirendet.

Nekem olyan a kérdésed mintha most ocsódnál fel anyaként hogy "mit is csinálok?" vagy mintha most fogadnál örökbe egy gyereket. Anyának lenni nem könyvekből kell meg netesgizi vélemenye alapján mert ha ez így masfél év után beugrik hogy így kéne, az rég rossz. Ismerd meg a gyereked!

2018. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon igényfüggő, az én fiam nem az tette boldoggá, hogy reggeltől estig mentem vele. Konkrétan 15 hónapos volt, mikor 2. napja mentünk vele (nagyszülőkhöz karácsonykor, nagyszülőkkel játék megállás nélkül, azt gondoltam ez milyen szuper neki, otthon meg majd unatkozni fog), erre olyan szinten hisztis lett 2. nap délutánra, hogy csak pistolgunk, erre mikor hazaértünk lefeküdt a földre játszani, tudomást se vett rólunk. Neki van igénye egyedüli játékra is, azt szereti ha ülünk és nézzük mondjuk. Már nagyobb, de mostanában lett igénye arra is, hogy néha hozzámbújjon, korábban csak lökött el, a személyes szabadsága korlátozásaként élte meg. Viszont napi 1x1 óra kevés neki friss levegőn, másfél évesen jó időben napi 3-4 órát voltunk kint 2 részletben, játszótéren, vagy csak sétálni, de még babakocsiban is szeretett ülni úgyhogy nem csak a környéket untuk meg. Aludni természetesen igény szerint aludt. Másfél évesen állt át a nappali 1 alvásra, mikor milyene volt, 1,5 óra, 3-3,5 óra, változó volt. Étkezés.. 5x akartam etetni de hamar láttam, hogy kell neki 6 is. Úgyhogy nem csináltam ebből sem ügyet, alkalmazkodtam hozzá. A kicsi meg még kisebb de ő meg 4x eszik nappal és pont, pedig meg se várom mindig, hogy tényleg szóljon hogy enne, képes lenne 3 étkezéssel lenni napi szinten.. Természetesen ő is alhat, ha álmos, nem az órával vagyok elfoglalva, de amúgy van napirendje, az alvásai kb fixen vannak, ő állította be magának. Játék és fejlesztés.. van amikor a fiam (másfél évesen is így volt) képes egy dologgal foglalkozni egész nap, máskor meg a nap nagy részében aktívan le kell kötni. Hát mese elé nem dugom, csak amíg altatom a tesóját (20 perc.. aztán magától pattan fel és megy a szobájába játszani.. de másfél évesen nem volt még testvére úgyhogy mesét se nézett) volt időszak mikor állandóan könyveket lapoztunk, máskor a sok mondóka volt igénye (pont másfél évesen ez volt a sztár, követelte :D) meg mikor mi, most egyébként 2,5 év múlt, fejlesztés előtérbe került megkésett beszédfejlődés miatt, de egész nap beszélek neki születése óta, mikor mit csinálok, a maga módján kérdezne ő is, a kézügyességét magának fejleszti, mindig talál erre valamit, másfél évesen állandóan az én cipőm fűzőjét dugdosta a lyukba, van fejlesztő játéka is, közösen szoktunk játszani vele mert amúgy nem érdekelné. A mozgásfejlődésre meg a mozgás, ugrálás, szabad szaladgálás stb, ezért nem árt bőven kint lenni.


Mivel a te gyerekeid szükségleteiről van szó, ezért erre csakis te tudsz választ adni.

2018. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem egy sutemeny recept, hogy ha mindenbol megfelelo mennyiseget teszed bele es a megfelelo hofokon sutod akkor jo lesz...egyaltalan miert tetted fel ezt a kerdest? Ugy erzed h nem boldog a gyerek? Vagy te nem birsz vele?
2018. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs baj a fejlődésével külön nem kell fejleszteni. Nem is teljesen értem mire gondolsz. Ha mentek az utcán beszélgessél vele. Pl ha lámpa zöldre váltakkor beszéljétek meg miért csak akkor mentek át stb. Megbeszélni minek van még olyan szine stb. Ha mesét olvastok akkora képeket megmutatod neki elmondod mi az stb. Ha sokszor megbeszéltétek akkor kérd őt, hogy mutassa meg. Építőkockázzatok te csinálod mellette ő meg a saját építményét. Gyurma is nagy kedvenc szokott lenni, ujjal festeni tenyér lenyomatokat csinálni. De nagyon fontos a szabadjáték. Amikor ő maga talál ki és próbál ki dolgkat. Amikor ha kell te ott vagy mellette és segítesz neki. Engeded koszosnak lenni ha játszótereztek nyáron sarazzon, homokozzon tapasztaljon dolgokat. Kavicsokkal is lehet jókat játszani. Lehet vödörből ki be pakolni stb. Én úgy gondolom, ha sokat beszélsz hozzá és engeded, hogy dolgokat kipróbáljon azzal teszel jót. Szeresd ölelgesd és legyél ott amikor igényli. Ha segítséget kér segíts neki. Ha nem akarja ne akard minden áron lekötni, beleszólni. Szerintem nincs olyan, hogy ideállis napiren. Minden napunk más és minden családnak más más életvitele van. Nálúnk a gyerekek 6kor kelnek. Két nagyot viszük oviba, iskolába. Én meg mondom nekik közlekedés során. Reggeli kb fél hétkor vande ez sem fix idő. Ebéd 11kor utána alvás.3kor van vége a csendes pihenőnek. Ébredés után uzsonna és megyünk játszóterezni illeve a nagyokért iskolába oviba. Amibe lehet a kicsit mindenbe bevonom, hozzon ide ezt azt stb. Segítsen vigye ki a szennyest stb. Nem robotok azt csináljuk a játék kapcsánamit ők szeretnének. Mivel 3 gyerek van nálunk egyszer az egyik, utána a másik, majd harmadik választ. Illetve minden nap más az első. Kérdező mire vagy még kíváncsi?
2018. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mire gondolok? Hányszor eszik egy nap kb? Szopik-e még? Milyen dolgokat eszik, vagy mit nem hajlandó enni? Mit és mennyit iszik? Hányszor és mennyit alszik? Átalussza e az éjszakát? Miket játszol vele? Mennyit foglalkozol vele egy nap Kb és milyen játékokat játszotok? Ilyesmi dolgokra gondoltam.. Vagy akár egy átlagos nap leirása.
2018. ápr. 9. 19:12
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki érdemben válaszolt!
2018. ápr. 9. 19:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező van gyermeked? Vagy aggódsz valamiért?

Én vagyok a 3 gyerekís anyuka. Nálunk másfél évesen 1x aludt csak mind három gyerekem. De ez egy nagyobb alvás még most is. 2 éves korukig szoptak igény szerint. Ezért erre konkrét választ nem tudok írni. Nálunk este fél 8-8 az esti lefekvés idő, de ha álmosak van olyan főleg télen ez előre jön 7-re. De ez csak akkor ha igénylik. Nyáron ha programozunk csúszhat fél kilenc 9-re is. De ha az egyik napunk hosszú volt másnap pihenős nap van. A szokott időben valló fektetéssel. Napi 3x étkezés meg van. Tízorai az zömmel nincsen uzsonna szokott lenni de ha bőségesen esznek van hogy most már kimarad. De akkor játszótére viszek valamt, ha éhesek lennének.Foglalkozni egésznap foglalkozok velük ha velem vannak. Délelőtt házi munka főzés vásárlás van. Ha olyat csinálok bevonom. Amit lehet kezébe adom. Délután ülünk le játszani, de ott csak akkor ülök le velük játszani, ha kérik. Legkisebbem most két éves a mindent egyedül csinálok időszakában van. Így igyekszem olyan játszótéren lenni ahol ő is tud csuszdázni, mászókázni stb. Két nagyom hintázik, biciklizik oda sem kellek mindig. De ha segíteni kell építeni akkor megyek. Ha bújocskázni akarnak akkor azt. Ha mesét hallgatni szeretnének azt. De ezt mind mind a gyerekektől függ. Fürdés kb este 6-7 óra körül van utána vacsi és alvás. Tv-t nézni ebben a fürdetés időszakban van csak nekik főleg hétközben. Mivel a lányom iskolás ezért a játszóterezés hétköznap vagy nagyon kevés jut vagy jönni kell haza ha nem csinálja meg a leckét a napköziben. Írj, hogyha kihagytam valamit.

2018. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!