Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik olyan nő akiben nincs...

Kriszti12365 kérdése:

Létezik olyan nő akiben nincs anyai ősztőn?

Figyelt kérdés
Szerintem bennem nincs. Mert nem vagyok elég felelősség teljes ilyen téren. Vannak olyan dolgok amiket nem adnák fel. pl festés, rajzolás, olvasás, sportolás. Ezekre sem jut elég idő. Nem akarom ezt a gyereknek, hogy az anya soha sehol. Mert az neki nem lehet valami jó. Nem azt mondom, hogy a család rossz dolog, de engem hátráltatna. A barátnőimnek meséltem, hogy nem akarok gyereket. Ők azt mondták majd lesz anyai ősztőn majd nálam is, de én nem igy gondolom.

2018. ápr. 10. 10:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Igen, vannak ilyen nők. Elég sokan.
2018. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem egy nőben eredendően és lényegileg mindig van "anyai ösztön" - kipusztult volna az emberiség enélkül - Ugyanúgy van, mint ahogy van gerinc, máj, vese, tüdő stb. a fizikai testében.

Az ember testi-lelki-szellemi részből áll.

És miként a fizikai test is sérülhet, a lelki test is, és a szellemi test is. Tehát ez nem azt jelenti, hogy "nincs" - hanem hogy sérült, elfojtott, vagy más irányban feldolgozott, például egy alkotó tevékenységben, vagy egy nevelői munkában (de akkor arról tud, nem azt mondja, hogy "nincs")

2018. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
4,5 és 2 évesek a gyerekeim, de "ösztön" kb annyi van bennem, mint egy poháralátétben
2018. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

2-es, az emberiség akkor pusztult volna ki, ha egyik nőben sincs anyai ösztön.

Az, hogy a nők kis részében nincs, az simán elképzelhető és nem veszélyezteti az emberi faj fennmaradását.

Vannak, akikben hiába van meg az anyai ösztön, mert

a) még azelőtt meghalnak, hogy gyerekük születne;

b) nem találnak párra, így nem lesz gyerekük sem;

c) nem jön össze a baba nekik, hiába próbálkoznak;

stb.

Ezért szokták mondani a demográfusok, hogy családonként két gyerek csökkenő népességet eredményez, a szinten maradáshoz átlagosan 2,2 gyerek kell (magyarországi viszonyok között), mert mindig vannak olyan emberek, akiknek ilyen-olyan okból nem születik gyerekük.


Én egyébként élőben nem ismerek olyan nőt, akiben ne volna anyai ösztön, de itt a gyakorin több nőtől is olvastam már ilyet.

2018. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Az anyai ösztön nem a gyerek utáni vágyat meg a gyermekvállalást jelenti, hanem azt, hogy ha van gyerek, azt védi mindenek felett gondolkodás nélkül.
2018. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy most nem anyaként nincs benned anyai ösztön (egy jövőbeni elképzelt gyerek vagy mások gyerekei felé) nem zárja ki, hogy ha szülnél egy gyereket, nem alakulna ki, nem kötődnél annyira hozzá, hogy bár olykor fájó szívvel, de az ő igényeit helyezd előtérbe. A másik meg, hogy a gyermekkel való szoros fizikai kapcsolat, egyre lanyhul, ahogy nőnek, szóval így vagy úgy, igényektől és lehetőségektől függően, de újra egyre több énidőd lesz és vissza lehet térni a hobbikhoz.
2018. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%

"Az anyai ösztön nem a gyerek utáni vágyat meg a gyermekvállalást jelenti,"

Pedig de, azt is.

Mi is az ösztön?? Megromlott (nem tudatossá váló) AKARAT.

Ekkor az emberre mint értelem-érzés-akaratra tekintsünk.

(Most csak az egészséges esetet nézzük)

A fizikai test működik és kifejezi, a gyerek utáni vágyat - megadja a lehetőséget az utódra 12 év körül, mikor ott tart a fejlődésben.

Ekkor az érzésben is, akaratban is ott van a gyerek utáni vágy - ösztön formában. Miért? mert mindeközben noha két hármasságot is említettem az ember EGY.

Tehát nem három részből van összeállítva mint egy kindertojás figura, hanem EGY.

Tehát a 12 évesben ez jelen van mint nem tudatos akarat - ösztön.

Az értelem viszont ezt felülírja (helyesen): hisz nem tudná felnevelni, eltartani, nem érett a nevelésre, tanulnia kell stb. Vagy megbetegített ember: rossz, kegyetlen nevelést kapott és úgy érzi, nem tudná nevelni -> nem vállalja.

Azután van akiben ezt 20-30 évesen is felülírja: mert karrier,kényelem stb., mindegy.


A lényeg: hogy az a eredendő természetes állapot, hogy VAN.

2018. ápr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
20%
Van benned, csak te tul kulonlegesnek hiszed magad, illetve gondolom ferfi sincs a lathataron. Lehetsz vagy 16 eves igy,hogy komolyan, a rajzolgatas miatt aggodsz, meg csak nem is a karrier es megelhetes miatt. Ennyi legyen a legnagyobb problemad az eletben, hogy nem tudsz festegetni meg olvasgatni. Az ösztön amugy rovid Ö.
2018. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyai ösztön = gyereket akar ?

Mert akkor bennem nincs, nem akarok gyereket.

2018. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
30%

7,


Nettó hülyeség amig írtál.

2018. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!