Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiamat hogy...

2,5 éves kisfiamat hogy szoktassam le a hisztiről? És hogy tanítsam meg rá, hogy kell osztozkodni?

Figyelt kérdés
Türelmes vagyok Vele,ha kell,elmondom 200x is,hogy az nem a tiéd,majd visszakapod,hagy nézze meg a másik kisfiú is stb. De kikel magából,kikapja a másik gyerek kezéből a játékot,ha elveszem tőle és visszaadom a màsiknak,akkor meg ordít,tombol,földhöz vágja magát.. Egyszerűen nem tudom már mit csináljak. Üzletben is ez van. Valakinek hasznos tanács?
2018. ápr. 13. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor hisztit csap me foglalkozz vele. Egyszerűen hagyd ott mintha nem létezne. Soha ne érje el amit a hisztivel akar ez fontos. Ha nem kap ilyenkor figyelmet talán abbahagyja, legalábbis tesóméknál bevált. Ő csak annyit mondott ilyenkor, hogy majd szólj ha befejezted és ha otthon voltak otthagyta és csinálta a dolgát. Ha játszótéren akkor leült egy közeli padra.és.elkezdett olvasni. Persze a.szeme.sarkából figyelte az eseményeket. A bolt az kínos de ki kell tartani. Ott megállt mellette és nézegette a polcokat amíg abbahagyta a gyerek a cirkuszt.majd írd meg bevált e.
2018. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 3 gyerekem van, nálunk igazából az vált be, hogy ha elkezdett valamelyik cirkuszolni, legyen az játszótér, bolt, azonnal mentünk haza, jöttünk ki a boltból. Először figyelmeztettem, mondtam, hogy mi fog történni, de általában nem sok értelme volt. Üvöltött, tombolt egy darabig, amikor lenyugodott, akkor elmondtam (addig hiába mondasz bármit, meg sem hallja), hogy amiért cirkuszoltál, megyünk haza, vége.

Otthon ismét elmondtam, miért jöttünk el, hogy kellett volna viselkedni.

Ezt jó párszor eljátszottuk, utána, amikor kezdődött a cirkusz és fogtam a kezét, hogy indulás, kb. mint a filmszakadás, hiszti vége és maradhattunk.

Mindenkinél más válik be, nálam ez működött.

A gyerekek ebben a korban még rendkívül önzőek, mással nem foglalkoznak, nem érzik át a másik fájdalmát, így ebben a korban egy karmolás, harapás nagyon durva szokott lenni.

El kell mondani, hogy ha valaki megnézi a játékát, utána visszakapja, így ő is megnézheti más játékát, nincs ebben semmi, otthon lehet ezt játszani egymással. Boltba szeretnek menni a gyerekek, előtte is el kell mondani, csak akkor jöhetsz, ha nincs cirkusz, ha cirkusz van, azonnal ki kell vele jönni, nyugodtan hagyd ott a bevásárlókocsit. Meg fogja hamar tanulni.

Itt a jó idő, vidd el sokat játszótérre, ott is megfigyelheti, hogy a gyerekek hogy viselkednek egymással. Sokat tanulnak ám abból is, ahogy másokat megfigyelnek. Ez az osztozkodás meg a homokozókban szokott kiteljesedni :)

2018. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fú, én is megkínlódtam a fiammal ilyen szitukban.... Nálunk az vált be, hogy vagy nem foglalkoztam a hisztijével (hol bejött hol nem) vagy azonnal karon fogtam és léptünk. Én is elmondtam neki előtte, hogy ha így viselkedik, ha hisztizik stb... hazamegyünk. Nem hitte el. Volt, hogy hazáig üvöltött (mert ugye nem akart hazajönni, de én megmondtam előre), otthon szépen beraktam a szobájába és mondtam neki, hogy ha befejezte szóljon és beszélünk. Párszor meg kellett ezt csinálnom, egy idő után már elég volt, ha rászóltam, hogy fejezze be különben indulás haza és már tudott is viselkedni. Az osztozkodás már inkább az óvónő feladata volt, 3 évesen került oviba, előtte csak a húgával kellett osztoznia, ott azt találtuk ki, hogy mindenki a sajátjával játszhat, ezzel kerültük a konfliktust egy ideig, de amikor a húga is nagyobb lett (akkor már 3 volt a fiam) akkor már nehéz volt. Ment a szöveg: had játsszon vele 2 percet, mindjárt visszaadja, had nézze meg stb... hát, volt hiszti sokszor. Oviba úgy ment, hogy ami neki kellett azt kivette a másik gyerek kezéből, nagyon bosszantott, de egyszerűen nem tudtam vele mit csinálni. Fél év múlva már tudott osztozkodni, az oviban megtanulta.
2018. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2.5 eves a lanyom. Az irigyseg kezeleset mar korabban elkezdtuk kezelni. Azt ugy oldottam meg, hogy ha elvettek pl a homokozo lapatjat, es elkezdett visitani, akkor mondtam neki, hogy mindjart vissza adja csak megnezi. Ezt parszor eljatszottuk es rajott, hogy valoban vissza kapja! Nyilvan a masik szulon is mulik, hogy all ehhez a konfliktushoz, de alltalaban vissza adtak a jatekot es megnyugodott a lanyom.

Aztan mar o mondta ha elvettek valamilyet hogy csak megnezik!😃

A hiszti kezelesere meg az vallt be, hogy kiragadom az adott szituaciobol es probalom megnyugtatni, olelni es elterelni a figyelmet.

2018. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a dührohamnál és a hisztinél az eltaposós módszer vált be. Mondtam neki, hogy együtt tiporjuk bele a hisztit, a dühöt a földbe - ilyenkor nagyokat dobbantott a földön 3-4x, ezáltal eltereltem a figyelmét, levezette az energiáját és lehet hogy elhitte hogy a dühe lement a föld alá :-)

Az osztozkodásról nem tudok nyilatkozni, mert mindenét elosztogatná, de pofátlanul oda is megy más játékáért, kér a nasiból - inkább ez a probléma nálunk

2018. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én hisztis nem voltam de irígy nagyon. Anyukám elolvasta nekem a mazsola és a mazsola és tádé könyveket. Sokat tanultam belőlük mert sajnáltam Tádét akivel mazsola mindig irígy volt. ☺
2018. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szívből köszönöm mindegyikőtöknek,hogy pár percet szántatok rám!!! :) Ki fogom próbálni a tanácsaitokat! Játszótérre ma is megyünk,Kívánjatok szerencsét! :D
2018. ápr. 14. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!