Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy 3,5 éves kislànyom nem szereti az apját?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 21:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom is szokta mondani. Én olyanokat szoktam mondani, hogy apa ledig nagyon szeret téged, vagy én nagyon szeretlek és apa is pont annyira, mert neki is te vagy a kislánya, stb. A testvérféltékenység normális, neked kell kezelned valahogy, ahhoz ragaszkodj amit kitalálsz hogyan kezeled. Én mindig azt hangsúlyoztam, hogy a tesója szereti őt, tőle fog megtanulni mindent, stb. Ennek ellenére a lányom kb 1 évig tudomást sem vett a hugáról. Mintha nem is létezett volna. Ez sem jó, volt, hogy kibuktam nagyon. Most már szereti, de ez rengeteg idő volt. 4 és 1,5 évesek. A nagyot viszont sosem helyeztem háttérbe a kicsi miatt. Most sem. De próbálok igazságos lenni. Egy szabály van, ezt mindkettőnek elmondom: ami a másik kezében van, nem vesszük el. Lényegtelen, hogy kinek a játéka. Nincs az, hogy te vagy a nagyobb, add neki oda.
2018. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet vettem meg, mert beleolvastam neten, és jónak tűnt:


[link]


Nyilván nincsenek testvérek féltékenység nélkül, de szerintem segíthet megérteni, hogy mi zajlik a gyerek fejében, azok alapján, amennyire belenéztem. Nekem testvérem sincs, így fogalmam sem volt az egészről. Még ami jellemző volt, hogy ő is kisbaba akart lenni, belementünk ebbe a játékba, újra elővettem neki egy cumisüveget, belefeküdhetett a pihenőszékbe (szerencsére nem tört össze), járókába, bepólyáztuk takaróba, etettem bébiétel, stb, ezek megnyugtatták, hogy neki is járnak azok a dolgok, amik a kicsinek. (Ez nem visszafejlődés, mielőtt valaki annak gondolná, a fejlődése ugyanúgy zajlott tovább, mondjuk 20x ivott pohárból, aztán egyszer cumisüvegből.)

Nem tudom, hogy szoptatod-e a kicsit, és hogyan altatod, de szerintem jó, ha a nagy bármikor jelen lehet, így nem jelent ez neki egy újabb rossz élményt, hogy a kicsi altatása miatt most nem mehet be anyához. A második gyereknek meg normális az, hogy közben a nagy a kisautót tologatja a hátán, vagy a hull a pelyhest énekli április közepén, ha álmos, elalszik. Ezt a kisautósat a gyerekorvos mondta, amikor megszületett, aztán volt is rá példa, meg a meséskönyvet szokta a kicsire tenni szoptatás közben.

A nagy lefekvési idejét is előbbre hoztuk, hogy egyszerre tudjam őket fektetni, addig se érezze magát mellőzve. Amíg a nagyot fürdettem, a kicsi pihenőszékben volt a fürdőben, aztán a nagy pizsiben megvárta, amíg a kicsit mosdatom, utána rögtön altatás, fejből mese sötétben, éneklés. Mondjuk ehhez közös gyerekszoba kell, vagy családi együttalvás.

Most másfél éves a kicsi, 3 múlt a nagy, jelenleg csak azzal van probléma, hogy a nagy nem tud nyugodtan játszani, mert a kicsi elveszi, belenyúl, szétszedi, de már ez is enyhébb. Visít, meglöki, visszalöki, elesik, a fülébe sikít, az én hajam égnek áll, aztán megy tovább az élet.

2018. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!