Verés vs. Bünti?

Figyelt kérdés

Volt nálunk játszani a fiam egyik osztálytársa és leültünk enni egy óra játék után.

A fiam elkezdett nagyfiúsan viccből beszólomgatni (húlye vagy stb.)

Én meg viccből visszavágtam, mindjárt behúzok egyet.

Erre a kisfiú elkezdte mondani, hogy az ő anyukája mikor csúnyán beszél beviszi a szobájába, elmagyarázza hogy miért nem szabad így beszélni és megkérdezi tőle hogy verést szeretne vagy büntetést. Majd a fiú azt mondta, "inkább hagyom hogy pér percig verjen, mint egy hétig büntetésben legyek. Így most nem tudom mit gondoljak. Hogy esetleg kétszer a fenekére csap, vagy tényleg percekig veri. 9 éves a fiú.

Nálunk csak bünti van (játékmegvonás, esetleg élmny megvonása (állatkert, kitándulás stb)

Egyébként a fiam nem beszél csúnyán, picit produkálta magát a fiú előtt ezert vettem én is viccesre a dolgot.

De ez most nem hagy nyugodni hogy mások így nevelik a gyerekeit.


2018. ápr. 14. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha valóban verik szegény gyereket, akkor eltudom képzelni mennyi hatásos ha inkább azt kéri csak ne legyen büntiben.

Végülis egy pofon fájdalma azonnal elmúlik, míg egy hét gép megvonás kellemetlenebb lehet. Ebből is látszik, hogy vannak gyerekek akiknél az ég világon semmi értelme nincs a pofozásnak.

2018. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én személy szerint megalázásnak tartom a pofont, fenékre verést is. A szülő magamutogatásának erőfölényének. Én rengeteget beszélgetek a gyerekeimmel. Mi miért történik, ok-okozet. Én ezt hatásosabbnak találom mint a testi fenyítést.
2018. ápr. 14. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyan már rég kinőttem ebből a korszakból és gyerekként sokat beszélgettünk ilyenekről. Én mindig is lenéztem azokat a szülőket akik fizikailag bántalmazzák a gyereket. Én sosem kaptam, mégis normális felnőtt lettem. Szerintem a verésnek semmi haszna nincsen, a büntetésnek pedig van, ha a szülő határozott és tudja, hogy mit vár el a gyerektől, nem annyit mond neki, hogy "elveszem a játékodat, mert rossz voltál". Tisztázni kell a gyerekkel, hogyan nem szabad viselkedni, mit nem ajánlott hogy tegyen, hogyha nem akar büntetést. Mindenféle fizikai bántalmazástól megkímélve.
2018. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem minden gyereknek megalazo erzes. Van az a szint ahol leszarja csak hagy gepezzen tovabb es hagyjak ot beken
2018. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Azt hagyja hidegen a verés lelki része, akit már szóban esetleg más tettekben rengetegszer megaláztak a szülei.


Ha rendesen bánnának vele és "csak" vernék, igenis megalázónak érezné, hiszen ez is a megalázás egy formája.


Ezt a gyereket a szülei tönkretették lelkileg, azért ilyen szenvtelen a veréssel kapcsolatban.


Egyébként elfenekelik, megrángatják és pofon esetleg kéz/szájrácsapás megy a veréssel nevelünk családoknál, nem rugdossák és ütik ököllel, hisz annak nyoma lenne.

2018. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nálunk egyik sincs, a gyerek lehetőséget kap, hogy helyrehozza a dolgait. Ha összefirkál valamit lemossa, ha kiönti összeszedi, ha hiányzik a leckéje legközelebb megcsinálja a szorgalmit, ilyesmi.
2018. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nálunk is az van, hogy szemtelenségért vagy ha már 5-ször szóltam és nem fogad szót (este "menj fürödni, délben "gyere ebédelünk pl.) akkor tablet megvonás.

Nálunk is kijavítani a hibát a módi és természetesen jó jegyekért, jó tettekért jutalmazás.

Picit rosszul esik amikor a környezetemben ezt hallom, hogy pofoznak, esetleg rácsapnak egy gyerekre. Nekem ez olyan alpári. Ha már ennyire tehetetlen egy szülő a gyerekével szemben azt valahol kisebb korában romtotta el neveléssel.

Köszi a válaszokat!

2018. ápr. 15. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!